10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

0

Lucy ve kocası David 10 senedir çocuk sahibi olamıyorlardı. Bu yüzden yapay döllenmeye karar verdiler ve tatlı mı tatlı bir oğulları oldu!

Fakat çocuklarıyla çekilmiş sıradan bir fotoğraflarının, sarsıcı bir gerçeği ortaya çıkarabileceğini hiç tahmin etmediler.

Advertisement

Birlikte çektirdikleri bu tatlı fotoğrafı doğumdan kısa süre sonra internete koydular. Ancak 4 gün sonra sosyal medyaya baktıklarında öyle bir şey olmuştu ki… Fotoğraf 6,000’den fazla paylaşım almıştı. Sebebini anlamadılar ama yorumları okuyunca her şey bir anda açıklığa kavuştu!

10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

Fotoğraf tüm dünyaya yayılmıştı. Hatta Avusturalya’dan insanlar bile yorum yapmıştı.

“Mesaj kutusu patlamak üzereydi ve bu daha önce hiç olmamıştı,” dedi genç anne.

Belli ki olağanüstü bir durum vardı. “Yanlış bir şey yapmış olduğumuzdan korktum. Belki de farkında olmadan yasalara aykırı bir şey yapmıştık!” Lucy panik içinde kocasına baktı, kocası fotoğraflarının neden bu kadar popüler olduğunu anlamıştı ve ağzı açık bir şekilde ona bakıyordu.

Advertisement
Lucy ekrana bakıp okumaya başladı. Gelen mesaj onun için de gayet açık ve netti!

Lucy ve David üniversite yıllarında tanışmışlardı. David sürekli kitapların arkasında saklanan tutkulu bir öğrenciydi, Lucy ise neşeli, konuşkan ve fevri davranan bir kızdı.

Fakat onları birbirine bağlayan tam olarak karakterlerindeki bu farklılıklardı. David Lucy sayesinde biraz daha rahat hale geldi, Lucy de David sayesinde olgunlaştı. “Birbirimizi tamamlıyorduk!” diyor kocasına gülümseyerek.

Aşkları filizlendi, çift bir aile kurmak için sabırsızlanıyordu. Ama hamilelik onlar için mümkün görünmüyordu. Bu yüzden, bir yıl denedikten sonra bir doktora gitmeye karar verdiler.

Fakat doktor genç çifte duymayı hiç ummadıkları bir şey söyledi.
10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

Doktorun teşhisi kısırlıktı. David’in spermleri o kadar kalitesizdi ki çift için çocuk sahibi olmak neredeyse imkansızdı.

O zamanlar çok genç olan çift bunu duymayı hiç tahmin etmemişti. Büyük bir hayal kırıklığı içinde evin yolunu tuttular.

Lucy, anne olma hayalinin gözlerinin önünde yok olduğunu gördü. Başka bir adamdan hamile kalabilirdi ama bunu kesinlikle istemiyordu. “Ben onunla çocuk sahibi olmak istemiştim, başka biriyle değil!” Çift denemeye devam etti ancak aradan geçen her yıl motivasyonları daha da azaldı. 9 yıl boyunca çift sürekli hayal kırıklığına uğradı, defalarca. Fakat ardından bir internet sitesi her şeyi değiştirdi…

Advertisement

Lucy, yaptığı bir başka hamilelik testinde daha negatif sonuçla karşılaşalı çok geçmemişti. Bu sefer hamile kalmış olabileceğini gerçekten düşünmüştü ama görünen o ki mide bulantısının sebebi bebek değildi.

Tüm hayalleri suya düşmüştü ve kendisini neşelendirmek için internetten çılgınlar gibi alışveriş yapmaya başlamıştı. Fakat ardından farenin imleci çok daha llginç bir şeyin üzerinde durdu.

David hala hayal kırıklığı içindeydi. Lucy heyecanla odaya girdiğinde kafasını klavyesine dayamıştı…

“BİR ÇÖZÜM BULDUM!”
10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

Lucy yapay döllenme yapan bir doktorun internet sitesine denk gelmişti. Doktorun bu konudaki başarı oranının çok yüksek olduğunu görmüş ve sayfayı okumaya devam etmişti.

Görünüşe göre bu doktor mucize doktordu. Asla çocuk sahibi olamayacakları söylenen çiftler bile şimdi mutlu birer ebeveyn olmuşlardı!

İnternet sitesinde, yıllarca denemeden sonra hamile kalmış çiftlerden gelen 100’ün üzerinde olumlu hikaye vardı.

Bu, çiftin bu kadar zamandır beklediği çözüm olabilirdi!

Fakat o sıralar bilmedikleri şey bu peri masalının şok edici bir sonu olacağıydı…

Çift heyecanla hemen bu mucize doktordan randevu almaya karar verdi. Ertesi gün gidebilirlerdi. Doktor onlara prosedürü anlattı ve bekledikleri haberi verdi: diğer doktorların yapamadığını yapacak ve onlara sağlıklı bir bebek verecekti. Çift hevesle süreci kabul etti. Mucize doktorun söz verdiği gibi, bebek birkaç hafta sonra Lucy’nin karnında büyümeye başladı.

Hamilelik sorunsuz geçti, ta ki Lucy karnında birdenbire dayanılmaz bir sancı hissedene kadar…

Acı o kadar yoğundu ki hemen hastaneye kaldırıldı. Ne olduğu hastanede ortaya çıktı: bebek beklenilenden daha erken geliyordu!

Doğum zordu. Lucy acı içinde saatlerce bağırmıştı. “Daha önce böyle bir acı hiç yaşamamıştım. Öleceğimi düşündüm,” diye anlatıyor yüzünü ekşiterek. 20 saatin sonunda Lucy hala doğum yapmamıştı ve artık dayanamıyordu. Acı o kadar arttı ki en sonunda bayıldı. Hemen bir şey yapılması gerekiyordu!

10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

Lucy, acil bir Sezaryen için hazırlanan ameliyathaneye alındı.

Advertisement

Ve sonunda oğulları Alex dünyaya geldi. Hala kan içinde olan küçük vücuduyla ağlayan bebek, anne babasının gördüğü en güzel şeydi. Bilinci yerine gelen Lucy, yeni doğan oğlunu ilk defa kollarına aldığında mutluluktan gözyaşlarını tutamadı.

David hemşireden bu yeni ailenin bir fotoğrafını çekmesini rica etti ve bunu gururla sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafın altına da tüm bunların olmasını sağlayan doktora teşekkür eden bir not ekledi.

Fakat ardından olan şey inanılmazdı!

Aradan 4 gün geçti, taze anne baba küçük bebekleriyle o kadar meşguldüler ki sosyal medyayı tamamen unuttular.

4 gün boyunca bir mutluluk baloncuğunda yaşadılar. Fakat sosyal medyayı kontrol etmeye karar verdiklerinde şok geçirdiler!

Masum aile fotoğrafı 6000’den fazla paylaşılmıştı ve bir o kadar da fazla yorum yapılmıştı!

Neler oluyordu?!
10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

David yapılan yorumlara hızla göz gezdirdi. “Rezalet!” “İnsan nasıl bu kadar acımasız olabilir?!” “Bu adamı kesinlikle hapse atmalılar!”

Gözlerine inanamadı. Bu insanlar neden bahsediyorlardı?!

Ardından yorumların arasında bir bağlantıya denk geldi. Bağlantı onu internetteki bir haber makalesine yönlendirdi.

Hızlıca okumaya başladı, fakat makalenin yarısında elini ağzına götürüp şaşkınlıkla ekrana bakakaldı. Lucy ne olduğunu sorduğunda tek yapabildiği parmağıyla ekranı işaret etmek oldu, ürkmüştü… Lucy makaleyi okuduğunda yaşadığı şokun etkisiyle masaya tutunmak zorunda kaldı. Birçok aile için büyük bir mutluluk kaynağı olan mucize doktor dolandırıcı çıkmıştı!

Bunca kadının yumurtalarını döllemek için babanın spermi yerine kendi spermini kullanmıştı. Erkeklerin kısırlığına rağmen, aileler bu şekilde çocuk sahibi olabilmişlerdi. Bunu yüzlerce aileye yapmış ve bu sayede başka kadınlardan yüzlerce çocuğu olmuştu. Lucy’nin doğumundan kısa bir süre sonra bu olay gün yüzüne çıktı ve doktor hemen tutuklandı.

Fakat doktorun bunu yapma sebebi daha da inanılmazdı…

Olayın duyulmasından bir hafta sonra, doktor hikayeyi kendi açısından anlatmak için Lucy ve David’i aradı. Kendi karısının da kısır olduğunu fakat çocuk sahibi olmayı her zaman çok istediğini söyledi.

Bu ailelere ‘yardım ederek’, o da bu isteğini gerçekleştirebilirdi. Bu şekilde hem kendisi çocuk sahibi olabiliyor hem de aynı sorunu yaşayan diğer ailelere yardım edebiliyordu. Bunda hiçbir bir yanlış görmemişti! Lucy ve David ilk başta bu haberle çok öfkelenseler de bakış açıları  giderek değişmeye başladı.

Advertisement

Bu genç anne babanın sonrasında yaptıklarını kimse tahmin edemezdi… Her şeyden önce bu adama acıdılar. Oğullarının varlığından çok mutluydular ve bunun için ona teşekkür borçluydular.

Yaptıkları bencilceydi belki ama sonuçları o kadar çok aileye mutluluk getirmişti ki bu yüzden cezalandırılmamalı diye düşündü Lucy ve David. Lucy duruşmasında ona yardımcı olmak için internet üzerinden bir kampanya başlattı.

Bizim isteğimiz yalnızca ona maddi olarak yardım etmek değil aynı zamanda insanların onun iyi tarafını görmelerini sağlamaktı.

David’in Facebook sayfasının sihirli güçleri var gibiydi çünkü 2 gün geçmemişti ki gelen kutusuna yeniden mesajlar yağmaya başladı.
10 Yılın Sonunda Hamile Kalan Kadın ve Ailesinin Öğrendiği Şok Gerçek!

Mesajları kitleler tarafından paylaşılmıştı. Davasında doktora yardımcı olmak için hedeflenen miktara ulaşılmıştı. Fakat daha da önemlisi… Doktorun ismi, başta onun kurbanlarından biri olan aile tarafından dünya çapında temize çıkarılmıştı.

John isimli 55 yaşındaki doktor sonunda beraat etti ve para cezasıyla kurtuldu. Çıktığı her haber kanalında ise Lucy ve David’e teşekkür ederek kandırdığı tüm anne ve babalardan özür diledi. “Bu iki harika ebeveynin merhameti, hak etmemiş olsam bile bana özgürlüğümü verdi. Onlar diğer tüm ebeveynlere ve tabi ki bana da örnek oldu!”


Leave A Reply