15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon

0

15 Temmuz 2016 gecesi şehit olan vatandaşlarımız ile ilgili kompozisyon örneği. 15 Temmuz şehitleri konulu kompozisyon, yazı örneği

Advertisement

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ

15 Temmuz 2016 gecesi televizyondaki haberlere inanamadık. Şanlı Türk Ordusunun içine sızmış, Ordumu kötü emelleri ile kirletmeye çalışan, hainlikten gözleri dönmüş bir grup, vatanıma, ülkeme, meclisime darbe yapmaya kalkıştı.

Ulu Önderimin kurduğu T.B.M.M.’ne bombalar yağdırıldı. Tanklar vatandaşlarımın üzerine sürüldü. Yapılabilecek en büyük hainlikler yapılmaktan geri durulmadı. Ancak hesaba katılmayan çok önemli bir şey vardı.

Çanakkale’de vatanını savunana ecdadının kanını taşıyan Türk milleti hesaba katılmamıştı. Nitekim Türk milletini vatanına karşı ölümle korkutamazsın. Korkarak evlerinden çıkmayacağı beklenen halkım akın akın sokağa döküldü. Ölüme koştular adeta.

Tankların tüfeklerin, bomba atan uçakların altında sadece bedenleri ile siper oldular. Böyle bir inancı, böyle kutsal bir amacı kimse yenemezdi. Hainlerin darbe hayalleri suya düşerken, cennetteki melekler 15 Temmuz şehitlerini karşıladılar.

Advertisement


Yorum yapılmamış

Leave A Reply