18 Mart Resmi Tatil Değildir

0

18 Mart Resmi Tatil Değildir

Bazı websiteleri 18 Mart gününü resmi tatil ilan ederek inanılmaz bir kafa bulanıklığı yaşatmaktadırlar. Herhangbir arama motorunda ” 18 mart resmi tatil ilan edildi” diye yazın ve arayın. bu siteleri toplu halde görebileceksiniz.(nkfu.com sitesini de görebilirsiniz o da bu yazıyı gösterir) Art niyetli olduklarını düşünmüyoruz ama birinin yaptığını diğerleri kopyala yapıştırla çoğaltınca ortalık toz duman olmuş.

Advertisement

TATİLE DAİR YALAN HABER METNİ
Resmi tatil günlerine 18 Mart’ta eklendi
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile 12 Mart İstiklal Marşı’nın aynı coşku ile kutlanması konusunda Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun’da değişiklik yapılmasına dair Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ye teklif sundu. Demir’in teklifini değerlendiren meclis, teklifi onayladı.
Bu kanun değişikliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından sonra 5. resmi tatil günü oldu.
31 Mayıs 2006 tarihinde meclise verdiği teklifin kabul edilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Cemal Yılmaz Demir, 18 Mart tarihinin Türk ulusunun kurtuluşu olduğunu söyledi.
Kanun değişikliğine göre bir taraftan Çanakkale Zaferi, diğer taraftan da 12 Mart İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kabul Günü kutlanacak. İki önerisinin kabul görmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Demir, “12 Mart tarihinde İstiklal Marşı’nın kabul kutlamalarında tüm resmi daire ve kurum, kuruluşları, belediyeler, üniversiteler ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda en az iki saat süreyle kutlama programı yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Halbuki mecliste bu şekilde kabul edilmiş olan bir kanun değişikliği bulunmamaktadır.

SONUÇ OLARAK 18 MART GÜNÜ RESMİ TATİL DEĞİLDİR.

Advertisement


Leave A Reply