24 Saatten Uzun Süren Doğumda Kocası Öyle Bir Şey Yaptı ki!!!

0

Karısının Doğumu 24 Saatten Uzun Sürdü – Ardından Kocası Duruma Müdahale Etti ve İnanılmaz Bir Şey Yaptı. Karısı çok zor bir doğum geçiriyordu ve artık acıya dayanamıyordu.

Heyecanla bekledikleri bebeklerinin doğumu 24 saatten fazla sürmüş ve anne adayı yorgunluktan bitap düşmüştü. Pes etmek üzereydi ve hastane çalışanları ne yapacaklarını bilmiyorlardı.

Advertisement

Talihsiz son kaçınılmaz görünüyordu ve genç kadının yanaklarından göz yaşları süzülüyordu. Fakat ardından kocası kimsenin beklemediği bir şey yaptı… Genç kadın Kathrin saatlerdir hastanede yatıyordu. “Acı dayanılmazdı.” diye anlatıyor o anları hatırlayarak. “Artık ne yapmam gerektiğini bilmiyordum.”

24 Saatten Uzun Süren Doğumda Kocası Öyle Bir Şey Yaptı ki!!!

Kocası Harry bir şey yapılması gerektiğini biliyordu ve bunun hızlı olması gerekiyordu.

Karısının daha fazla acı çekmesine dayanamadı ve onun için çok özel bir şey yaptı. Yaptığı şey o kadar inanılmazdı ki sonrasında hastane çalışanları bile gözyaşlarına boğuldu…

Kathrin ve Harry birbirlerini liseden beri tanıyorlardı. Kathrin, Harry’in okulun daha ilk gününden beri aşık olduğu güzel ve akıllı kızdı. Emin olduğu bir şey varsa o da bir gün bu kızla evleneceğiydi! Fakat Kathrin herhangi bir erkeğin ona gösterdiği ilgiyi fark edemeyecek kadar okulla meşguldü.

Advertisement

Ona ilgi gösteren birçok erkek vardı. Bu nedenle Harry bu güzel kızın kalbini kazanmak için farklı bir jest yapması gerektiğini biliyordu. Bu yüzden gerçek aşkının dikkatini çekmek için çok özel bir plan yaptı… Gitar çalmayı öğrendi ve hayallerindeki kız için bir şarkı yazdı. Kathrin’in yaşadığı yeri biliyordu, doğruca onun evine gitti.

Kathrin ne olduğunu görmek için kafasını pencereden uzattığında, Harry ona şarkısını söyledi.

Berbat bir şarkıydı ama bu Kathrin’i o kadar güldürdü ki kızın kalbini çalmayı başardı. Gerisini zaten biliyorsunuz. Çift lise bittikten kısa süre sonra evlendi ve birlikte mutlu bir hayatları oldu. Fakat ardından onları yıldırım gibi çarpan bir haber aldılar…

Evlendikten birkaç yıl sonra, genç çift mutluluklarını tamamlayacağını düşünerek bebek sahibi olmaya niyetlendiler. Fakat tüm denemelerine rağmen hamilelik gerçekleşmedi ve bir doktora danışmaya karar verdiler. Ancak doktor, genç çift üzerinde bir tokat etkisi yaratacak şeyi onlara söylemek zorundaydı.

Kathrin’in kısır olduğu ortaya çıktı ve bu haberi bir üzüntü ve depresyon süreci izledi. Ta ki bir gün Kathrin kendini çok berbat hissetmeye başlayana kadar!

Bir süredir kendini iyi hissetmiyordu ama bunu çok önemsememişti. En nihayetinde hala gençti ve aktif ve sağlıklı bir hayatı vardı.

İşiyle alakalı stresten kaynaklı olduğunu düşündü. Ama aniden bayılıp ambulansla hastaneye kaldırıldığında bununla yüzleşmek zorunda kaldı: ters giden bir şeyler vardı!

Advertisement

Hastaneye ağzında bir solunum maskesi takılı şekilde getirilmişti. Kendine geldiğinde korkuyla etrafına baktı. Kocası yatağının kenarında oturuyor ve elini tutuyordu. Bayılmış olduğuna dair hiç bir şey bilmiyordu ve kendisine bağlanan tüpleri görünce paniğe kapıldı. Hemen kalkmaya çalıştı ama Harry onu durdurup sakinleştirdi.

“Her şey yoluna girecek sevgilim ama şimdi sakinleşmen gerek. Doktor birazdan gelecek.” Harry’nin sözleri ikna ediciydi ama aslında o da endişeliydi. Karısı neden öylece bayılmıştı? Ve neden tüm bu makinelere bağlıydı? Görünüşe göre bu durum basit bir bayılmadan daha ciddi bir şeydi…

Doktor yüzünde endişeli bir ifadeyle odaya girdi. Ardından inanılmaz haber geldi… Kathrin 8 aylık hamileydi! Çift haberi duyunca o kadar şaşırdı ki tek yapabildikleri birbirlerinin yüzüne şaşkınlıkla bakmaktı. “Ama ben kısırım, bu mümkün değil!” diye karşı çıktı Kathrin.

Ancak doktor emindi. Doktorun emin olduğu başka bir şey ise çocuğun şimdi gelmesi gerektiğiydi çünkü Kathrin’de preeklampsi vardı. Preeklampsi, tedavi edilmezse hamilelikte ve doğum sonrasında yüksek tansiyona sebep olan ciddi bir hastalıktı.

24 Saatten Uzun Süren Doğumda Kocası Öyle Bir Şey Yaptı ki!!!

Kathrin’e hemen kasılma uyaranı verildi, aslında doğum başlamıştı bile.

Fakat tıpkı hamilelik gibi doğum da planlandığı gibi gitmedi… Doğum Kathrin için o kadar uzun ve sancılı geçti ki ne yapacağını bilemedi. Ağrı kesici işe yaramamıştı ve Kathrin acı içinde bağrıyordu.

Böyle ufak bir şey ona nasıl bu kadar acı verebilirdi?! Tekrar bayıldı, bir şey yapılmalıydı. Ancak hastane o gün oldukça yoğundu ve doğumla ilgilenecek doktor yoktu. Tüm işi hemşireler yapmak zorundaydı. Harry bunun daha fazla bu şekilde devam edemeceğini biliyordu. Ölüm kalım meselesiydi.

Bu yüzden, karısının ve çocuğunun hayatını kurtarmak için çok özel bir şey yapmaya karar verdi… Kendisi de doktor olan Harry kontrolü eline almaya ve çocuğu doğurtmaya karar verdi. Hemşirelerden gerekli olan tüm malzemeleri getirmelerini ve ona yardım etmelerini istedi.

Kolay bir doğum değildi, ama saatler süren ıkınma, kan, ter ve gözyaşından sonra bebek sonunda dünyaya geldi: bir oğlan! O kadar ufaktı ki Harry’nin avucuna sığıyordu. Fakat küçük oğlan o kadar ufak ve sessizdi ki bu Harry’i endişelendirdi. Hızlıca hemşirelere küvözü hazırlattı.

Kaybedecek bir dakika bile yoktu!

Doğumun üzerinden bir ay geçti, anne ve bebek şu an gayet iyiler. Genç aile mutlulukla ışıldıyor. “Bu bizim bu kadar çok istediğimiz tek şeydi… Bir bebek” diye anlatıyor Kathrin göğsünde sessizce uyuyan oğluna bakıp gülümseyerek.”Hepsi Harry’nin sayesinde… O olmasa burada olmazdık,” diye de ekliyor.

24 Saatten Uzun Süren Doğumda Kocası Öyle Bir Şey Yaptı ki!!!

Advertisement

Kocasının kahramanca hareketinden etkilenen tek kişi Kathrin değildi. Hastane personeli, tüm bu olanların ardından her şeyin yolunda gitmesinden dolayı çok mutluydular. “Gözlerimiz dolmuştu, çok dokunaklıydı,” diyor hemşirelerden biri. Ve böylece bir babanın sevgisi sayesinde bu özel hikaye çok mutlu sona ulaştı.


Leave A Reply