29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyon

0
Advertisement

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile yazılmış olan cumhuriyet ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kompozisyon

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyon

CUMHURİYET DEMEK İNSAN DEMEK

Her yıl Ekim ayının 29. günü geldiğinde sadece ülkemizde değil bu ülkeye canı gönülden bağlı insanların yaşadığı her yerde büyük bir coşku ile Cumhuriyet Bayramı kutlanmaktadır ve Cumhuriyetini seven herkes tarafından da bu şekilde kutlanmaya devam edilmelidir. Cumhuriyet demek insanca yaşam, insan haklarının teminat altına alınması demektir.

Cumhuriyet neden önemlidir her yıl bu ülke neden Cumhuriyet bayramını kutlamaktadır diye hiç kendimize sorduk mu acaba? Cumhuriyet mutlak yönetim gücünün halk arasında eşit şekilde paylaştırılması demektir aslında. Cumhuriyet insanca yaşamanın temellerini atan bize yönetimi dolayısı ile bu ülkeyi daha güzel günlere taşımak için güç veren bir olgudur ve bu sebeple ondan vazgeçemeyiz.

Mustafa kemal Atatürk ve Cumhuriyet

Advertisement

Egemenlik hakkının kayıtsız şartsız bir şekilde halka ait olduğunu söyleyerek Cumhuriyet rejimini bizlere miras bırakın yüce Atatürk’ün bu eşsiz mirasına kendini bilen bu ülkeyi seven her Türk vatandaşının sahip çıkması gerekmektedir. Çünkü cumhuriyet demek ayrımcılık değil birleştiricilik demektir. Çünkü cumhuriyet demek bağnazlık değil akılcılık demektir.

Cumhuriyet düşmanları her daim bu ülkede olacaktır. Zaten Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde de belirttiği tüm durumlar oluşabilir. Ancak bizler bunlardan yılmayacağız ve hepimiz birer Cumhuriyet çocuğuna uygun şekilde mücadele edecek ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

29 Ekim Cumhuriyet bayramlarında sadece göze hitap eden gösterileri izlemek de Cumhuriyete sahip olmak demek değildir. 29 Ekimde meydanlarda törenlerde olmalıyız ki içimizde (toplumda) yeşermeye çalışan Cumhuriyet düşmanlarına karşı mesajımızı net ve direkt olarak verebilelim. Bu ülkenin, cumhuriyet rejiminin ilelebet ayakta kalacağının teminatı olalım.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.

Advertisement

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?