Abigail Folger Kimdir? Manson Ailesi Kurbanının Hayatı ve Öldürülmesi

0
Advertisement

Abigail Folger kimdir ve ne yaşamıştır? Manson ailesinin kurbanlarından Abigail Folger’ın hayatı, biyografisi ve öldürülmesi hakkında bilgi.

Abigail Folger

Abigail Folger

Abigail Anne Folger, 11 Ağustos 1943’te Kaliforniya’da doğdu. Folger Coffee Company’nin başkanı babası Peter Folger ve annesi Inez Mejia, Abigail daha küçükken boşandı. San Francisco bölgesinde büyüyen Abigail, boş zamanlarının çoğunda resim yaparak, sanata ilgi gösterdi. Ayrıca yetenekli bir piyanistti. Kaliforniya, Carmel’deki Catalina Kız Okulu’na katıldı ve onur ile mezun olduğu Radcliffe Koleji’ne geçti, sonunda Harvard’a gitti ve buradan mezun oldu. Sanat Tarihinde derece aldı. 1967’de Berkeley California’daki, California Üniversitesi sanat müzesinde çalıştı.

Abigail Berkeley’de uzun süre kalmadı; kısa süre sonra New York’a taşınmaya karar verdi. Burada Wojciech Frykowski ile romantik bir ilişkiye başladı. Çift, 1968 yazında Kaliforniya’ya taşınmaya karar vermeden önce birkaç ay boyunca bir daire paylaştı.

Abigail Folger

Los Angeles’ta Abigail ve Wojciech, Laurel Kanyonu’ndaki Woodstock Yolu üzerinde bir ev buldular. 1968’de Abigail, annesi tarafından Haight-Asbury Tıp Kliniğine yardım etmek için kurulan ve aynı zamanda Manson ailesi kadınlarının çoğunun orada tedavi edildiği bağışçılara katıldı. Los Angeles’a geri dönen Abigail, günlerini gettolarda çocuklarla gönüllü çalışmalar yaparak geçirdi. Sivil haklar davasıyla çok ilgiliydi ve belediye başkanı için çalışan siyah bir meclis üyesi olan Tom Bradley’in kampanyasına büyük miktarda para yardımı yaptı.

Advertisement

“Birçok sosyal hizmet çalışanı gece eve gidiyor, banyo yapıyor ve günlerini yıkıyor, ama ben yapamıyorum. Acı cildinizin altına giriyor.”

1969 ilkbaharında, hem Sharon Tate hem de Roman Polanski ayrı film projeleri üzerinde çalışmak için Avrupa’ya gitti. Roman, Cielo Drive evinin yokluğunda gözetimsiz olmasını istemedi, bu yüzden Wojciech ve Abigail’den ev sahipliği yapmasını istedi. 1 Nisan’da taşındılar. O sıralarda Abigail, Refah Departmanı ile işini bırakma kararı aldı ve Wojciech’ten ayrılmayı düşünmeye başladığı zamandı. İlişkileri kötüye gidiyordu, sürekli kavga ediyorlardı ve her ikisi de ilaçları daha sık kullanmaya başladı.

8 Ağustos 1969 Abigail’in Öldürülmesi

8 Ağustos 1969’da Abigail ve Wojciech, Beverly Bulvarı’ndaki Meksika restoranı El Coyote’de akşam yemeği için Sharon Tate ve Jay Sebring’e katıldı. Akşam yemeğinden sonra, dört kişi Cielo Drive mülküne geri döndü. Folger ertesi sabah San Francisco’ya bir uçuş rezervasyonu yaptığını bildirmek için Connecticut’taki annesini aradı. Kısa bir süre sonra, Folger geceliğini giydi ve konuk odalarından birinde okumaya başladı. Frykowski kanepede uyuya kaldı.

Abigail Folger cinayeti

Polis cesetlerin üzerine çarşaf örtüyor

Frykowski daha sonra garip bir adam tarafından yüzüne silah doğrultulmuş şekilde uyanmıştı. Adamın kim olduğunu sordu: “Ben Şeytan’ım ve Şeytanın işini yapmak için buradayım.” cevabını aldı.

Ertesi sabah Polanski’nin temizlikçisi Winifred Chapman 10050 Cielo Drive’dan çığlık attı. “Cinayet! Ölüm! Bedenler! Kan! ”Diye bağırıyordu.

Abigail Folger, Sharon Tate’in bahçesinde öldü. Manson Ailesi üyeleri tarafından takip edilip bıçaklanarak öldürülmeden önce evden bahçeye kadar kaçmayı başarmıştı. Abigail 28 yerinden bıçaklanmıştı ve üzerindeki geceliğin kandan dolayı beyaz olduğunu fark etmek bile zordu.

Advertisement


Leave A Reply