Acıbadem Kurabiyesi Tarifi

0

Acıbadem kurabiyesi nasıl yapılır? Acıbadem kurabiyesi malzemeleri ve tarifi.

Acıbadem Kurabiyesi Tarifi

Acıbadem Kurabiyesi Malzemeleri:
300 gram toz şeker
6 yumurta (Yumurtaların beyazını kullanacağız)
150 gram badem unu (bedemleri çekerek elde edebilirsiniz)
4-5 damla kadar acıbadem esansı (marketlerde satılıyor)
1 yemek kaşığı pirinç unu
Badem (Tuzsuz ve kabuksuz)

Acıbadem Kurabiyesi Tarifi :
Bir tencere içerisine toz şekeri, 6 yumurtanın beyazını, badem ununu ve pirinç ununu katıp kısık ateşte sürekli olarak karıştıralım. Şekerler eriyip karışım bir boza kıvamına gelene kadar tenceremizi kısık ateşte sürekli ama sürekli olarak karıştıralım. Daha sonra tencerimizi buzdolabına koyarak soğumaya alalım. (Buzdolabına koymadan evvel oda sıcaklığına kadar gelmesi için dışarda bekletin daha hızlı bir şekilde karışım soğur)

Karışım soğumaya başlarken bizlerde fırınımızı 140 dereceye kadar ısıtalım ki hazır olsun. Daha sonra fıtın tepsimize yağlı kağıdı serelim ve üzerine krema sıkacağı ile (düz olan ucu takın) bir ceviz büyüklüğünde karışımı sıkın. Aralıklara dikkat edin çünkü karışım yayılacaktır. Daha sonra üzerlerine bademleri ekleyin ve tepsiyi fırına verin. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar fırında tutmanız yeterli olacaktır.

Piştiğini anlamak için şöye kontrol edebilirsiniz. Piştikten sonra üzerleri altın rengine yakın bir renkte olacaktır. Tamamen soğumdan lütfen kurabiyelerimzi ellemeyelim parçalanabilir ya da elimizin izi üzerinde çıkabilir.

Soğuduktan sonra servis tabağına alıp servis yapabilirsiniz…


Leave A Reply