Ahtapot Salatası Nasıl Yapılır

0
Advertisement

Ahtapot Salatası Tarifi, Ahtapot Salatası nasıl yapılır, Ahtapot Salatası ve tüm balık yemeklerinin yapılışları, en pratik tarifleri, lezzet sırları.

Ahtapot Salatası Nasıl Yapılır

Ahtapot Salatası Nasıl Yapılır

Ahtapot Salatası Malzemeleri:
1,5 kilo ahtapot
Yeşil zeytin
1 adet limon
1 kahve fincanı sızma zeytinyağı
tuz

Yapılışı:
Ahtapotları dövülmüş olarak marketinizden ve ya balıkçınızdan alınız. Zira eğer görmeyen var ise ahtapotlar yakalandıktan sonra iyice dövülmek zorundadır ve bu hem uzun hem de uğraştırıcı bir iştir. Satın almış olduğunuz ahtapotunuzu mümkünse en az iki üç gün kadar buzdolabınızın soğutucu bölümünde bekleterek dinlendiriniz.

Yapacağınız gün eğer halen elinizde var ise yarım saat kadar düdüklü tencerede eğer yok ise daha uzun süreli normal tencerede yumuşayıncaya kadar haşlayınız. Haşlanmış ahtopotların derilerini soyun ve çöpe atın.. Geriye pembeye çalan beyaz bir et kalacaktır bu ahtapot etini kuşbaşı olarak doğrayınız.

Kuşbaşı doğranmış olan ahtapot etlerini servis tabağına alıp tuzlayın. Zeytinyağını, limon suyunu ekleyin ve karıştırın. Yeşil zeytin ve dilerseniz domates marul ve maydanoz ile süsleyiniz. Soğuk olarak servis yapın. Kalori değerinin çok yüksek olduğunu unutmadan keyifle tüketin.

Advertisement

Afiyet olsun.


Leave A Reply