Alkol Almaktan Hoşlanan Ama Rejim Yapanlar İçin Acı Gerçekler!

0
Advertisement

Rejim yapıp kilo vermeye çalışıyorsunuz. Ama bir yandan da alkol almaktan vazgeçemiyorsanız eğer bu yazımızı okuyup acı gerçeklerle yüzleşin.

Yemekte bir kadeh şarap ya da yaz akşamlarında buz gibi bir bira ne güzel gider öyle değil mi? Peki alkollü içki içerken ne kadar kalori aldığını düşünenleriniz var mı?

Birçoğumuz arada bir alkol almayı severiz. Kırmızı etin yanında bir kadeh kırmızı şaraba ya da sohbet ortamında, özellikle de içinde bulunduğumuz şu yaz mevsiminde soğuk bir biraya kaçımız hayır diyebilir? Ama alkollü içki içerken çoğumuz bu içeceklerin ne kadar kalori içerdiğini düşünmeyiz bile…

Alkol ve Rejim (Diyet)

İşin gerçeği pek iç açıcı değil ne yazık ki. Sütün bile yağsızını tercih eden, ama arada bir alkol almaktan hoşlanan rejim yapan herkes için kötü haberlerimiz var. İşte acı gerçekler;

  • Antrenman sonrası alınan alkol vücuda doğrudan yağ olarak giriyor ve bu yağlar en çok karın bölgesinde birikiyor.
  • Şişmanlar alkollü içki tükettiklerinde daha kolay kilo alıyorlar.
  • Gerçekte sek alkol kalori içermese de içine karıştırılan meyve suyu, şeker gibi ekstra maddeler içtiğimiz içkilerle birlikte bol bol kalori almamıza neden oluyor.
  • Bir şişe birada ise 148 kalori var. Eğer tercihinizi light biradan yana kullanırsanız alacağınız kalori miktarı 99. Bu rakamlara maalesef biranın yanından eksik etmediğimiz cips ve kuruyemiş dahil değil. Kaba bir hesapla, her gece içeceğiniz bir adet bira size tüm hafta boyunca 1036 kalori, bir yılda da 7,5 kilo olarak geri dönüyor.
  • Ne kadar inanmak istemesek de 10 gram sek şarap 106 kalori içeriyor. Bir kadeh tatlı şarap ise tam 226 kalori. Yemek öncesi aperatif olarak bir kadeh, yemek sırasında bir kadeh daha ve bir tane de tatlıyla…Toplam 300-400 kaloriye “Merhaba!” deyin!
  • Eğer kokteyllerden hoşlanıyorsanız şimdi okuyacağınız rakamlar sizi ne yazık ki biraz üzecek;– 10 gram Bloody Mary 115 kalori, – 14 gram cin tonik 171 kalori, – 9 gram Pina Colada 262 kalori .

Tüm bunları göz önüne aldığımızda eğer kilo almak istemiyorsanız mümkün olduğunca alkolden uzak durmanız gerekiyor. Sadece içkinin değil, atıştırdığımız cips ve kuruyemiş gibi şeylerin de kalorilerini hesaba katın ve tekrar düşünün isterseniz…

Advertisement

Leave A Reply