Altüst İle İlgili Cümleler

0

Altüst ile ilgili cümleler. Altüst kelimesi içeren “Altüst” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

*** Abim yalanları ile hayatımızı altüst etti ve sanki hiçbir şey olmamış gibi hala hayatına devam ediyor.*** Maç sonunda Galatasaray taraftarları altüst olmuş bir vaziyette stattan ayrıldı.

*** Son Tunç Çağında, 1400’lerde Knossos başta olmak üzere Girit’teki bütün yerleşmelerin yıkılmasına yol açan deprem Phaistos’u da altüst etti.

*** Seçimlerin son dakikasında ajanslardan gelen son oy sayım sonuçları bizim partinin adayının tüm planlarının altüst olmasına sebep oldu.

*** Odasının altüst edilmesinden sonra polise başvuru yapmak için hızlıca telefonunu aramaya koyuldu.

*** Güzel bir biftek yapmak için eti mühürledikten sonra tavada güzelce altüst ederek pişirmeliyiz.


*** Altüst olmuş hayatına aldırış etmeden kafaya takmadan yoluna devam eden Ahmet en sonunda özlemiş olduğu aile ortamına ve maddi başarıya kavuştu.

*** Kıskançlığını gizlemekte o kadar başarılı idi ki bu haber sonrası yüzü altüst olması gerekirken o güzel bir kahkaha atıverdi.

*** Cingöz Recai her seferinde İngiliz dedektifin planlarını bozarak meslek hayatının altüst olmasına sebep olmuştu.

*** Altüst edecek bir şey kalmayana dek odada ne var ne yok hepsini dışarı attık.

*** Saçma bir konuda tartışan kardeşler aslında hayatlarını nasıl altüst ettiklerini fark ettiklerinde artık her şey için çok geç olacak.

*** Amerika’nın demokrasi getirmek için yola çıktığı her coğrafya eninde sonunda altüst olacak bir hale gelmeye mahkumdur.

*** İzmir trafiğin altüst etmeyi başaran sürücü polisin uzun uğraşısı sonunda yakalandı.
Bir Yorum Yazmak İster misiniz?