Amerikan Salatası Resimli Tarifi

0

Amerikan salatası nasıl yapılır? Rus salatasından aslında bir farkı olmayan Amerikan salatası tarifi ve malzemeleri ile ilgili bilgiler.

Aslında Amerikan Salatası ile Rus salatası hemen hemen aynı şeylerdir. Aralarında pek bir fark yoktur. Muhtemelen siyasi kaygılar ile isim değişikliği olmuş olabilir ama bundan da emin değiliz. Neyse ne… Biz salatamıza bakalım. Aşağıda biraz daha değişik her yerde karşılaşamayacağınız bir Amerikan Salatası tarifi bulunmaktadır. Şimdiden afiyet olsun.

Advertisement

Amerikan Salatası Malzemeleri:

5 adet orta boy patates
2 adet büyük boy havuç
4 adet haşlanmış katı yumurta
1 kavanoz bezelye
1 adet yeşil elma
Dana Jambon ya da kaliteli dana salam
Mayonez
Dereotu
Tuz

Amerikan Salatası tarifi / Yapılışı :

Aşağıda Amerikan salatasının yapımının adım adım resimli anlatımı mevcut. Biz burada genel olarak neler yapıldığını tekrar anlatıyoruz.

Advertisement

Öncelikle havuç ve patatesleri uygun büyükülükte bir tencere haşlıyoruz. İyice yumuşayana kadar haşlanmaları gerekmektedir. Daha sonra 4 adet yumurtayı da iyice katı hale gelene kadar haşlıyoruz.

Bundan sonrası oldukça kolay. genişçe bir kap içerisinde önce jambon yada salamları ince ince doğruyoruz. Daha sonra rendelenmiş olan elmayı ekliyoruz. Patates ve havuçları kabuklarını soyduktan sonra dilediğimiz boyda doğrayıp bu karşımın içine ilave ediyoruz. Aynı şekilde yumurtalarda ufak ufak doğranıp karşımıa katılıyor. En son bezelyeyi de bu karşıma ilave ettikten sonra yeterince mayonezi bu karışım içine ilave edip iyicene karıştırıyoruz. (Dileyen bir miktar süzme yoğurtta kullanabilir). İnce kıyılmış dereotu ve bir miktar da tuz atıp yeniden karıştırıyoruz. Bu salatayı buzdolabında soğutup servis ediyoruz.

Afiyet olsun.

Amerikan Salatası Resimli Tarifi

amerikan-salatasi-1

amerikan-salatasi-2

Advertisement

amerikan-salatasi-3

amerikan-salatasi-4

amerikan-salatasi-5

amerikan-salatasi-6

amerikan-salatasi-7

Amerikan Salatası


Leave A Reply