Anne Babalarına Korkutucu Derecede Benzeyen Ünlü Çocukları – 2

0
Advertisement

Ünlü ebeveynine çok benzeyen çocukların listesi. Serimizin bu ikinci sayfasında ünlü çocuklarının korkutucu derecedeki benzerliklerine şahit olacaksınız.

Öztürk Serengil’in kızı Seren Serengil – 48 Yaşında

Öztürk Serengil’in saygı duyulan oyunculuk kariyerini bilmeyen yoktur. Ait olduğu dönemi temsil eden saygılı tavırlarına kibar kişiliği de eklenince tam bir beyefendi olan Öztürk Serengil sayısız Yeşilçam filminde rol almıştır. Komik ve tuhaf tiplemeler Öztürk Serengil’e en yakışan rollerdi ve bunların hakkını verirdi. Gel gör ki, kızı Seren Serengil bambaşka bir yoldan gitmeyi seçti. Şarkı söyleyerek ünlü olmayı seçen Seren Serengil daha sonra baktı ki bu ülkede sadece çıkıp ona buna laf atarak gündemde kalınabiliyor, şarkı söylemeyi de bıraktı. Sadece polemiklerle anılan Seren Serengil artık magazin programlarında ünlüler hakkında yorum yapıyor.

Selçuk Borak’ın kızı Özge Borak – 38 Yaşında

Kocaman gülümsemesiyle tanıdığımız Özge Borak’ın ağırbaşlılığının babasının devlet sanatçısı kişiliğinin yansıması olduğunu söylemek doğru olur. Devlet Operası ve Şehir Tiyatroları sanatçısı olan babası Selçuk Borak’a hayran olarak büyüyen Özge Borak, babasıyla aynı işi yapmak istemiş. Küçük yaşından beri tiyatro sahnelerine alışkın olan Özge Borak’ı çoğunuz oynadığı dizilerden ve sinema filmlerinden tanırsınız. Özellikle “Eyvah Eyvah” filmiyle adını geniş kitlelere duyuran Özge Borak bir dönem evli olduğu Ata Demirer’le boşandığından beri kendini serbest dalışa verdi. Su altında çektiği fotoğraflarla sergilere de katılan güzel oyuncu iyi ki babasının izinden gitmiş ve tiyatroyu seçmiş değil mi?

Hülya Avşar’ın Kızı Zehra Çilingiroğlu –22 Yaşında

Hülya Avşar’ın kızı olmak kolay değil, zira Hülya Avşar’ın iyi olmadığı konu yok. Hem ödüllü bir oyuncu, hem yıllardır sahnelerin en beğenilen şarkıcılarından, yaptığı televizyon programları reyting rekorları kırıyor, teniste rakiplerini ezip geçiyor. Kaya Çilingiroğlu’nun kızı olmak da kolay değil, adam sporun her türünü profesyonel yorumcu tadında biliyor, 4 yıl da tıp okumuş sonra bırakmış. Gelelim Zehra Çilingiroğlu’na, biz hangisinin izinden gidecek acaba diye düşünürken kızımız gitti mimarlık eğitimini bitirdi. Hatta eğitimi için bir ara Londralara bile gitti ama gurbette yapamadı geri döndü. Annesiyle bir reklam projesinde de oynadı. Şu aralar da yeni yeni imaj denemeleriyle o parti senin bu davet benim geziyor. Bakalım ilerleyen yıllarda nasıl bir kariyer seçecek.

Ceylan’ın kızı Melodi Bozkurt – 29 Yaşında

Küçücük kızdan ne yanık ses çıkardı, millet inanamazdı. Küçük Emrahların patladığı yıllarda bir de Küçük Ceylan’ı vardı türkü camiasının. 80’li yıllarda adından çok söz ettiren Küçük Ceylan bir dönem ortalıktan kaybolsa da 2000’li yılların başında tekrar medyatik olmaya başladı. Estetik operasyonlar serpiştirdiği yüzü artık o eski tanıdığımız Ceylan’dan çok uzak olsa da yeni imajıyla gayet beğeni topladı ve sahnelere kaldığı yerden devam etti. Ceylan’ın çok küçükken doğurduğu kızı Melodi Bozkurt’la birlikte büyüdüğünü anlatan genç anne kızının ona her zaman saygılı davranmasından da çok memnun. Melodi Bozkurt yüksek lisansını yurtdışında tamamlayıp iş hayatına atıldı ancak geçen sene annesiyle birlikte bir düet yaparak yeteneğini de göstermekten kaçınmadı.

Mustafa Alabora’nın oğlu Mehmet Ali Alabora – 42 Yaşında

Konservatuar eğitiminin ne kadar sıkı bir eğitim olduğunu bilmeyenlere mini bir özet geçelim. Oyuncu olmak için sadece rol yapmak öğretilmez, diksiyon dersleri, seslendirme dersleri, bedensel ifade teknikleri gibi türlü dersler vardır. Eski toprak oyuncuların birçoğunun aynı zamanda seslendirme sanatçısı olmasının arkasında da bu yatar. Mustafa Alabora da oyunculuğunun yanında seslendirme sanatçılığını da taşıyan duayenlerden. Oğlu Mehmet Ali Alabora’nın da babasının izinden gittiğini söylememize gerek yok herhalde. Yakışıklı oyuncu Memoli, Maskeli Beşler gibi pekçok rolle tanınıyor. Pınar Öğün’le evlendiğinden beri de İngiltere’de yaşıyor.

Advertisement

Rutkay Aziz’in kızı Doğa Rutkay – 41 Yaşında

Rutkay Aziz’e resmen bayılıyoruz. Öyle gök gürültüsü gibi bir ses, öyle sert ve karizmatik bir imaj gidip öyle komik rollere can veriyor ki, sadece o tezatlık bile bizi gülmekten kırmaya yetiyor. Aldığı eğitim, sahip olduğu genel kültür, okuduğu kitaplar ve taktığı fularlarla entelektüelliğin canlı örneği olan Rutkay Aziz’in mütevazi tavırları ve kendisini ti’ye alan halleri ile sevenlerinin sayısını her geçen gün katlıyor. Böyle bir babanın kızı ciddi ve sıkıcı olabilir mi sizce, olamaz tabii. Doğa Rutkay da aynı babasının izinden giden hem çok eğitimli hem çok donanımlı hem de çok komik bir oyuncu.

Çetin Tekindor’un oğlu Hira Tekindor – 30 Yaşında

Ünlü ressam ve tiyatro oyuncusu Zerrin Tekindor ile usta tiyatrocu, seslendirme sanatçısı ve oyuncu Çetin Tekindor’un oğlu Hira Tekindor’un sanat dışında bir konuyla ilgilenmesini beklemiyordunuz herhalde. Liseyi Pierre Loti Fransız Lisesi’nde okuyan Hira Tekindor daha sonra sinema eğitimi almak için İngiltere’ye gitmiş. Ancak anne ve babası gibi sahnenin ortasında olmayı istememiş. Sahneyi uzaktan yönetebileceği bir alan seçmiş ve yönetmen olmuş. Hem tiyatro oyunlarını hem de sineme filmlerini yönetmeyi seven Hira Tekindor’un senaristlik yaptığını da ekleyelim. 2014 yılında da “Kim Korkar Hain Kurttan” tiyatro oyunu sayesinde Yılın Yönetmeni ödülüne layık görülmüş.

Şansal Büyüka’nın kızı Sine Büyüka – 36 Yaşında

Ünlü spor yazarı Şansal Büyüka’nın en bir spor yazısını okumuş olmanız veya televizyonda en az bir kez yaptığı spor yorumlarını dinlemiş olmanız şart. Sporu sevmeseniz bile mutlaka denk gelmişsinizdir bu renkli yorumcuya. Yaşınız tutmasa bile Televole programını mutlaka duymuşsunuzdur, işte Şansal Büyüka o programı efsaneleştiren isimdi. Kızı Sine Büyüka’nın babasının izinden gideceği çok beklenen bir durum değildi ama o klişeleri yıktı ve aynı babası gibi spor spikerliği yaptı. Yıllarca NTV’de spor haberlerini sunan Sine Büyüka büyük beğeni kazanmıştı, ama herhalde sıkılmış olacak ki bu işi bıraktı. Artık İstanbul-Londra arası mekik dokuyor ve müzik festivallerinde DJ’lik yapıyor. Bir de plak şirketi kurmuş, müzikle yaşamaya devam ediyor.

Hande Yener’in Oğlu Çağın Kulaçoğlu – 28 Yaşında

Hande Yener’i, henüz 19 yaşındayken doğurduğu oğlu Çağın Kulaçoğlu’yla bir arada görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. 47 yaşında olmasına rağmen taş gibi olan Hande Yener’in bu koca adamın annesi olduğuna inanmaya bin şahit ister çünkü. Annesi yavaş yavaş şöhret basamaklarını tırmanırken Çağın Kulaçoğlu arka planda sessiz sakin eğitimini bitirmiş. Sonra bir ara futbola başlamış ama sakatlanma sebebiyle hayallerine veda etmiş ve o noktada annesinin izinden gitmeye karar vermiş. Müzikle haşır neşir büyümenin getirdiği avantajı DJ olmaya dönüştüren Çağın Kulaçoğlu şu anda hem Türkiye hem Avrupa çapında birçok özel gecenin en aranılan DJ’i.


Serinin İlk Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Üçüncü Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply