Anne Babalarına Korkutucu Derecede Benzeyen Ünlü Çocukları – 3

0
Advertisement

Ünlü ebeveynine çok benzeyen çocukların listesi. Serimizin bu üçüncü sayfasında ünlü çocuklarının korkutucu derecedeki benzerliklerine şahit olacaksınız.

Türkan Şoray’ın kızı Yağmur Ünal – 35 Yaşında

Türkan Şoray’la Cihan Ünal’ın kızı olarak dünyaya gelen Yağmur Ünal liseyi İsviçre’de okudu. Üniversite eğitimini de Koç Üniversitesi Sosyoloji alanında tamamladı. En son olarak da yüksek lisans için New York’a gitti ve medya alanında eğitimini tamamladı. Anne ve babası iki efsane isim olunca Yağmur Ünal’ın da onların izinden gitmesi çok doğaldı. Ancak o sadece oyunculukla yetinmedi ve yapımcılığa da merak saldı. “Uzaklarda Arama” filminde oyuncu olarak gördüğümüz Yağmur Ünal, filmin yapımcılığını da ustalıkla yerine getirdi. 35 yaşındaki Yağmur Ünal’ın güzelliğini annesiyle karşılaştırmak biraz haksızlık olsa da değinmeden geçemeyeceğiz, annesi çok daha güzel ama… 🙂

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses – 28 Yaşında

İnşaatlarda sıvacılık yaparken keşfedilen, ardından sahnelerin tartışmasız imparatorluğuna kadar çıkan İbrahim Tatlıses’in oğlu olmak kolay iş değil. İbrahim Tatlıses’in büyük aşkı Derya Tuna’yla olan evliliğinden olan İdo Tatlıses babasına olan sevgi ve saygısıyla takdir topluyor. Ailesinin işletmesi olan Tatlıses Kebap’ın başında duran İdo Tatlıses müziğe olan tutkusunun da peşinden gidiyor. Tabii o babası gibi türkü söylemiyor. İdo Tatlıses’in dans ritimleriyle bezenmiş şarkılarını önceleri yadırgayan İbrahim Tatlıses artık oğlunun seçimine saygı gösteriyor ve onu destekliyor. Biz yine de İdo Tatlıses’in bazı kliplerindeki dansları anlamakta zorluk çekiyoruz, acaba babası ne diyor diye düşünüyoruz.

Derya Baykal’ın kızı Derya Şensoy – 30 Yaşında

Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy’la, eski tiyatrocu yeni nakışçı Derya Baykal’ın kızı Derya Şensoy önce Üsküdar Amerikan’da liseyi bitirmiş, sonra New York’da illüstrasyon ve tasarım okumuş ama sonra dayanamayıp dizilerde ve filmlerde küçük rollerde oynamaya başlamış. Bir ara takı tasarımları nasıl yapılıyormuş diye Londra’da atölye eğitimleri de alan Derya Şensoy hayatına tam olarak bir yön vermiş değil. Anne babasının izinden biraz gitmiş sonra durmuş düşünüyor gibi bir hali var. Yakışıklı oyuncu Sarp Levendoğlu’yla yıllardır birlikte olan Derya Şensoy’un spor yapmayı çok sevdiğini de biliyoruz. Belki o da yoga eğitmeni olur kim bilir?

Mehmet Ali Birand’ın Oğlu Umur Birand – 43 Yaşında

Mehmet Ali Birand’ın aramızdan ayrılmasının üzerinden seneler geçmesine rağmen, duayen gazeteciyi unutmak mümkün değil. İkon haline getirdiği 32. Gün programında ağırladığı dünya liderleri ile tarihe kayıt bırakan Mehmet Ali Birand’ın oğlu Umur Birand babasının izinden gitmedi maalesef. Oysa ki çok isterdik aynı ekolü temsil eden bir gazeteci olmasını. Onun yerine Umur Birand televizyon yapımcısı olmayı tercih etti. Gerçi babasının vefatından sonra bir süre babasının istediği gibi 32. Gün programını sunmaya devam eden Umur Birand, programın adının telif hakkına sahip ve sosyal medya üzerinden 32. Gün programını yeni bölümlerle yaşatmaya devam ediyor.

Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın – 44 Yaşında

Cüneyt Arkın gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için ülkece çok şanslı olduğumuzu belirtelim. Aslen tıp mezunu olan, bir dönem doktorluk yapan Cüneyt Arkın sinema oyunculuğuna geçiş yaptıktan sonra tam bir efsaneye dönüştü. Vurdulu kırdılı filmlerdeki koreografileri kendisinin yaptığını, asla dublör kullanmadığını, parmaklarını kuvvetlendirmek için kibrit çöplerini tıkır tıkır kırarak parmak kası yaptığını öğrendiğimizde hayranlığımızın kat kat arttığı usta oyuncunun oğullarından Murat Arkın babasının tıpatıp aynısı. Aynı güzel saçlar, aynı parıltılı yeşil-mavi gözler. Ancak o babası gibi doktor veya oyuncu olmak yerine, bilgisayar yazılımlarına sevdalanmış Londra’da yüksek lisansını yaptığından beri de yazılım firmasında çalışmaya devam ediyor.

Advertisement

Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Alkoçlar – 50 Yaşında

Hülya Koçyiğit, Yeşilçam’ın güzeller güzeli oyuncusuyken futbolcu Selim Soydan’la evlenip Gülşah adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Gülşah minicik bir kız çocuğuyken annesinin filmlerinde rol almış ve tüm Türkiye’nin sevgilisi haline gelmişti. Annesinden aldığı güzelliğiyle adından söz ettiren Gülşah 18 yaşındayken ünlü otelci ailesinin oğlu Ender Alkoçlar’la evlendi ve sinemayı bırakıp otel işletmeciliğine geçiş yaptı. Yani annesinin izinden gitmeye başlamışken hayat onu başka bir yöne götürdü. Sonra Gülşah Alkoçlar’ın da bir kızı oldu, ona da Neslişah adını verdiler. Otelci ailenin geleneği olarak da Neslişah Alkoçlar gitti yine bir sinema oyuncusu olan Engin Altan Düzyatan’la evlendi. Bu hikaye de burda bitti.

Sadri Alışık’ın oğlu Kerem Alışık – 59 Yaşında

Sadri Alışık gibi güldüren onun gibi ağlatan onun gibi hislendiren başka bir oyuncu yoktur herhalde. Sadece adını anmak bile insanın yüzüne acı bir tebessüm yerleştirir. Bu güzel adamın yine kendisi kadar usta oyuncu eşi Çolpan İlhan’dan olan oğlu Kerem Alışık da anne ve babasının izinden gitmeyi seçti. Yakışıklılığı ve yaşadığı aşklarla gündemden düşmeyen Kerem Alışık tiyatro oyunculuğunu tercih etse, onu pek çok sinema filminde ve televizyon dizisinde de görüyoruz. Yıllar geçse de o saçları bir türlü ağarmayan Kerem Alışık’ın, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk ve diksiyon üzerine eğitimler verdiğini de ekleyelim.

Niran Ünsal ve Peker Açıkalın’ın kızı Narin Şeker Açıkalın – 20 Yaşında

Peker Açıkalın gibi bir oyuncu çok gelmez bu memlekete. Hayat verdiği karakterlerle bütünleşen ve kendini unutturan Peker Açıkalın’ın en ünlü rolü olan Gaffur’u tanımayan var mı? Çizgili pijaması ve kendine has dansıyla Peker Açıkalın’ın bile önüne geçmiştir o karakter. Gerçek hayatta da oldukça tatlı bir insan olan Peker Açıkalın’ın yıllar önce evlenip boşandığı şarkıcı Niran Ünsal’dan bir kızı olmuştu. Narin Şeker adını verdikleri kızları pek alıştığımız ünlü çocuklarından değil. Magazinden saklanan, sosyal medya hesaplarını gizli tutan Narin Şeker’in bulup bulabildiğimiz birkaç fotoğrafından punk imajıyla denemeler yaptığını görebildik o kadar. Yurtdışında eğitimine devam eden Narin Şeker Açıkalın ülkemize geldiği anda paparazzi tarafından yakın kadraja alınacağına eminiz.

Aysel Gürel’in kızı Müjde Ar – 65 Yaşında

Aysel Gürel doğuştan yeteneğe sahip insanlardan. Sanat kariyeri boyunca en çok şarkı sözlerine yazdığı sözlerle anılsa da bunun dışında tiyatroda oyunculuk da yapmıştır, şiirler de yazmıştır, edebiyat öğretmenliği de yapmıştır. Lakabı “Deli Aysel” olan sanatçının, dünyaya bakış açısı çok farklı olduğu için mi duyguları bu kadar güzel söze dökmüştür ya da duygularını frenlemeden içinden geldiği gibi hareket ettiği için mi delilik atfedilmiştir bilemiyoruz. Böyle muazzam bir yeteneğin kızlarından olan Müjde Ar da annesinin sanatçı yönünden etkilenmiş ve onun izinden gitmiş. Annesinin deliliği Müjde Ar’a cesaret olarak geçmiştir ve sinemada cesur rollerde tereddütsüz oynamıştır.

Kartal Tibet’in oğlu Kanat Tibet – 56 Yaşında

Kartal Tibet Türk Sineması’nda oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yapan ve çok başarılı olan sanatçılarımızdandır. Çektiği yüzlerce sinema filminden sonra birçok dizinin de yönetmenliğini yapan Kartal Tibet’in sert bir mizacı vardı ve oldukça yakışıklıydı ancak yaş aldıkça kilo da alan Kartal Tibet bu durumu sindiremedi ve inzivaya çekildi. Kendini aynada görmeye bile tahammülü olmayan usta isim hayranlarından gizlenmeyi seçse de bizler onu her haliyle beğendiğimizi duyurmak isteriz. Çocukluğunda babasının filmlerinde oynayan Kanat Tibet daha sonra sanat dünyasından iş dünyasına geçiş yaptı. Halen San Francisco’da yaşayan Kanat Tibet babasından öğrendikleri sayesinde çocuklarına iyi baba olmaya çalıştığını anlatıyor.

Advertisement


Leave A Reply