Anne Babalarına Korkutucu Derecede Benzeyen Ünlü Çocukları – 5

0
Advertisement

Ünlü ebeveynine çok benzeyen çocukların listesi. Serimizin bu beşinci sayfasında ünlü çocuklarının korkutucu derecedeki benzerliklerine şahit olacaksınız.

Belkıs Dilligil’in kızı Çiçek Dilligil – 50 Yaşında

Yıllarca tombalak haliyle tanıdığımız Çiçek Dilligil, papatya formundaki yüz genişliğini gül goncası formuna dönüştüren bir değişim yaşadı. Nasıl mı, tabii ki mide ameliyatıyla. Ama bunu estetik kaygıyla değil, sağlık uğruna yaptı. Çok da iyi oldu, zaten güzel olan yüzü daha da güzelleşti. Daha çok tiyatro oyunlarında rol almayı tercih eden Çiçek Dilligil’in neredeyse tüm ailesi sanatla ilgileniyor. Babası Avni Dilligil ve annesi Belkıs Dilligil eski tiyatrocular. Abisi Rahmi Dilligil ise Devlet Tiyatrolarının Genel Müdürlüğünü yürütmüş. Tüm aile tiyatrocu olunca, gidip bankacı olacak hali yoktu tabii. Eğer canlı olarak bir oyunda izlemediyseniz hemen gidip son oyununa bir bilet alın deriz.

Erol Evgin’in oğlu Murat Evgin – 42 Yaşında

Yeni popçular sürekli eski pop şarkılara “cover” yaparlar, kimi daha iyi söyler kimi daha kötü. Ama iddia ediyoruz, hiçbir yeni şarkıcı, Erol Evgin’in şarkılarını Erol Evgin’den daha güzel söyleyemez. Bu iddiayı da çok somut kanıtlara dayandırıyoruz. Efendim Melih Kibar ve Çiğdem Talu’yla birlikte yazdıkları hit parçaların sözlerini özellikle Erol Evgin’e göre seçmişler. Yani Erol Evgin’in sesi hangi sözleri söylemeye daha uygunsa o sözleri seçmişler. İşte bu yüzden onun şarkıları sadece onun tarafından söylendiğinde çok güzel olur. Usta şarkıcının oğlu Murat Evgin de şahane bir müzisyen. Hem şarkıcılık hem beste yapan Murat Evgin’in en bilinen bestesi Arka Sokaklar dizisinin müziğidir.

Hayati Hamzaoğlu’nun oğlu Deniz Şen Hamzaoğlu – 40 Yaşında

Açın herhangi bir eski Yeşilçam filmini, konuya göre kötü adam, mafya babası veya sinirli abiyi oynayan iri yarı uzun boylu bıçkın adam rolünde mutlaka Hayati Hamzaoğlu’nu görürsünüz. O dönem filmler çok kısa sürede çekildiği için oyuncular kariyerleri boyunca en az birkaç yüz filmde oynarlardı. Hayati Hamzaoğlu da 200’ün üzerinde filmde oynamıştır ve birden fazla Altın Portakal ödülüne layık görülmüştür. Oğlu Deniz Şen Hamzaoğlu da babasının izinden gitmiştir. Tiyatro oyunculuğu, dizi oyunculuğu, tiyatro ve sinema yönetmenliği yapan sanatçının birçok farklı alanda üniversite eğitimi alıp diploma aldığını da ekleyelim, nasıl donanımlı biri olduğuna dair minnak bir fikriniz olsun.

Jim Carrey’nin kızı Jane Carrey – 32 Yaşında

Jim Carrey oyunculuk kariyerine başladığında yüzüyle yapabildiği garip mimikler sayesinde komedi rollerinin en aranılan adamı olmuştu. Yıllarca onu “Maske” gibi, “Ace Ventura” gibi veya “Dumb and Dumber” gibi aşırı komik filmlerde izledik. Sonra çoğu komedi ustasının içinde biriktirdiği derinliğe Jim Carrey de haiz olduğu ve inanılmaz ağır rollerin adamı oldu. Bazı rolleri o kadar ağır ki, içiniz daralır izlerken o derece. Jim Carrey’nin 32 yaşına gelen kızı Jane Carrey de babasının dehasına ve çoklu yeteneğe sahip. Şarkıcılık var, şarkı sözü yazma var, belgesel çekme var, rol yapma var. E daha ne olsun?

Tom ve Rita Hanks’in oğlu Colin Hanks – 42 Yaşında

Holywood’da az rastlanan bir durum olan yıllarca aynı insanla evli kalma olayının nadir örneklerinden olan Tom Hanks ve Rita Hanks sinema tarihinin birçok önemli yapımında rol almış ünlü bir çift. Özellikle Tom Hanks’in “Forest Gump” filminden tutun da “Er Ryan’ı Kurtarmak” filmine kadar sayısız dev yapıma hayat veren bir oyuncu olması onun izinden gitmeyi oldukça güçleştiriyor. Babası Tom Hank’sin gençliğini andıran simasıyla görenlerin ağzını açık bırakan Colin Hanks, anne ve babasının izinden gidip oyuncu oldu. Dexter gibi kült dizilerde sergilediği oyunculukla kendine güzel bir rol çizen oyuncu aynı babası gibi ailesine çok düşkün. Eşi ve 2 çocuğuyla sakin bir yaşam sürüyor.

Advertisement

Billy Ray Cyrus’un kızı Miley Cyrus- 27 Yaşında.

Miley Cyrus’un minnacık bir kızken kameralar karşısına geçmesinin öylesine gelişmediğini belirtelim. Babası Billy Ray Cyrus çok ünlü bir şarkıcı. Eskiden bir milyon albüm satıldığı zaman platin plak ödülü verilirdi. Miley Cyrus’un babasının bir albümü tam üç kez bu platin plak ödülünü aldı. Düşünün artık ne kadar başarılı bir albüm olduğunu. Kızımız Miley de babasının izinden gitmeyi seçiyor. Önce Disney’in çocuk yapımlarında rol alıyor, sonra ordan ver elini şarkıcılık. Hop iki sansasyonel olaya karış derken çağımızın haylaz şarkıcısı Miley Cyrus oluveriyor. Hala uslanmayan 27 yaşındaki şarkıcı daha geçen hafta kaldığı bir otelde sevgilisiyle kavga edip mobilyaları duvardan duvara atmış. İş o boyutlarda yani.

Arnold Schwarzenegger’ın kızı Katherine Schwarzenegger – 30 Yaşında

Bir neslin Terminatörü, başka bir neslin Kaliforniya valisi olan Arnold Schwarzenegger’in yaşlandığını kabullenmek zor. 72 yaşında olmasına rağmen yıllarını verdiği vücut geliştirme sayesinde ve tabii ki estetik dokunuşların mucizesiyle gayet genç ve dinç görünen Arnold abimizin toplam 5 çocuğu var. Bunlardan 30 yaşındaki Katherine Schwarzenegger babasının izinden değil annesinin izinden gitmeyi seçmiş. Annesi Maria Shriever gazeteci. Katherine de yazar olmayı seçmiş, gerekli bölümü okumuş, sonra kitap yazmış ve yayınlamış. Yetmemiş bir de gidip yakışıklı oyuncu Chris Pratt’le evlenmiş iyi mi. Biriyle tanıştığında “benim babam Arnold Schwarzenegger” demek de ayrı bir keyiftir herhalde.

Kurt Cobain’in kızı Frances Bean Cobain – 27 Yaşında

MTV Unplugged konserinde yırtık pırtık kazağıyla, karışık yağlı sarı saçlarıyla şarkılarının akustik versiyonlarını söyleyen Kurt Cobain kendini bir silahla vurup intihar ettiğinde tüm dünya durmuştu. Bu kadar yetenekli, bu kadar yakışıklı, bu kadar kariyerinin zirvesinde olan Nirvana grubunun solisti neden böyle bir şey yapmıştı anlamak mümkün değildi. Daha da üzücü olan geride bıraktığı 2 yaşındaki Frances Bean Cobain’in fotoğraflarını görmekti. Sene 1994’tü, internet yoktu. Tüm haberlerimizi o dönem Avrupa’dan yayın yapan MTV televizyon kanalından ve müzik dergilerinden alırdık. Aradan geçen 25 yıldan sonra Frances Bean artık Babasının tüm telif haklarının sahibi olan ve babasının anısına onun belgeselini çekmiş olan bir kadın. Bakışlarıysa aynı babası, hıçk 🙁

Uma Thurman ve Ethan Hawke’ın kızı Maya Hawke – 21 Yaşında

Ünlü oyuncular Ethan Hawke ve Uma Thurman evlendiğinde of be ne güzel çift dedi dünya. Ancak sadece 5 yıl evli kalan çift Ethan Hawke’ın aldatma olaylarına karıştığı gerekçesiyle son buldu ve biz Uma severler bu durumu çok kınadık. Aradan seneler seneler geçti, çiftin çocukları büyüdü. 21 yaşına gelen kızları Maya Hawke hık demiş babasının burnundan düşmüş gibi. Kariyer konusunda ise anne ve babasının izinden gidiyor tabii ki. Little Women adlı diziyle oyunculuğunu konuşturan Maya Hawke en son Stranger Things dizisinde rol almaya başladı ve büyük beğeni topladı. Aynı babası gibi harika şarkı söylediğini de ekleyelim.

Michael Jackson’ın kızı Paris Jackson – 21 Yaşında

Popun kralı Michael Jackson çok garip bir insandı. Giderek ağaran cilt rengi, hastalık hastası maskeli halleri ve utangaçlığıyla hayranlarının kafasını kurcalayan tuhaflıklarla doluydu. Elvis Presley’in kızıyla evlenip boşandıktan sonra dermatolog kliniğindeki bir hemşireyle evlendi ve ondan iki çocuk yaptı. Yalnız çocuklar Michael Jackson’la Neverland adını verdiği malikanesinde yaşarken anneleri bu hayatın dışında kalacaktı. Yani aslında bu hikayede çocukların taşıyıcı annesiydi o hemşire ve yüklü bir ödeme karşılığında böyle bir anlaşma yapmıştı. Michael Jackson aramızdan ayrıldığında daha sadece 11 yaşında olan kızı Paris Jackson’ın zaten garip olan hayatında bu çok acı bir travmaydı. Sonrasında kötü alışkanlıklar geldi tabii. En son duyduğumuz tamamen temizlendiğiydi. Bir de mankenlik yapıyor işte.

Will Smith’in oğlu Jaden Smith – 21 Yaşında

Will Smith’in Jaden Smith’le sahip olduğu mutlu evliliğe gıptayla baksak da oğulları Jaden Smith’in garipliklerini duyunca hayretler içinde kalıyoruz. Will Smith oyunculuk ve şarkıcılık alanlarında başarısını ve zirvedeki yerini yıllardır koruyan müthiş eğlenceli bir ünlümüz. Eşi Jaden Smith de oyuncu ama o daha sert bir karakter. Bu iki süper insanın oğlu Jaden Smith, 15 yaşında özgürlüğünü mahkeme yoluyla ilan etmiş. Yani anne babası olmadan kendi başına karar alabilecek reşit olma statüsüne kavuşmuş. 19 yaşında da 4 milyon dolar değerindeki kendi evini satın alıp oraya taşınmış. Şarkıcılık ve oyunculuk yapan Jaden’in sıkı bir komplo teorisi tutkunu olduğunu, uzaylılara inandığını da ekleyelim ve vah ki Will Smith ne vah diyelim.

Advertisement

Serinin Dördüncü Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Altıncı Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply