Anne Babalarına Korkutucu Derecede Benzeyen Ünlü Çocukları

0
Advertisement

Ünlü ebeveynine çok benzeyen çocukların listesi. Serimizin bu ilk sayfasında ünlü çocuklarının korkutucu derecedeki benzerliklerine şahit olacaksınız.

Ünlülerin çocukları da ünlü olmak zorunda mı? Ya da ünlü bir ailenin çocuğu olsaydınız siz de illa ünlü olmak mı isterdiniz? Peki ya anneniz veya babanız ünlü olduğu konunun en iyisi ise? Onun gibi olmak için çaba mı gösterirdiniz yoksa “aman ben almayayım” deyip bambaşka bir kariyer mi seçerdiniz? Oturduk sizler için bu soruların cevaplarını araştırdık. Bazı ünlü çocuklar armut dibine misali aynı yolu seçmiş, bazıları sanki hiç o aileye ait olmamış gibi bambaşka yollar seçmiş. Arada bir ünlü çocuğu var ki hayret ettik, önce ünlü olmayı seçmiş sonra vazgeçmiş çünkü. Gelin bakalım kimmiş?

Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu

Defne Samyeli’nin boyu kadar olan kızlarının yaşları da aldı başını gidiyor. Öyle ki artık adları aşk dedikodularına bile karışır oldu. Ne, duymadınız mı yoksa? Efendim Deren Talu’yla Murat Boz hakkında ortaya bir dedikodu atıldı, sonra “yok canım birinin doğum gününde iki dakika ayakta sohbet ettiler abartmayın” diye yalanlandı, ama işte zaman gösterecek işin aslı var mı yok. Ay Aslı derken Aslı Enver’i hatırlattık istemeden, pardon. Gelelim Deren Talu’nun seçimine, önce okul sonra annesi gibi manken olmayı seçen Deren şu sıralar Amerika’daki üniversite eğitimini tamamlamakla meşgul. Sonra da bol bol adını duyacağız çıktığı defilelerde zaten.

Tarık Akan’ın Oğlu Barış Üregül – 34 Yaşında

Ah ah, Tarık Akan aramızdan ayrıldığından beri bir yanımız hep eksik sanki. Türk sinemasının yakışıklı oyuncusu hayatı boyunca bozmadığı duruşuyla hepimizin saygısını ve sevgisini kazandı. Her zaman haksızın yanında duran, şöhretiyle asla şımarmayan, kazandığı paralarla lüks bir hayat sürmek yerine Taş Mektep’i kuran Tarık Akan gibi bir sanatçı az gelir. En büyük oğlu Barış Üregül tabii ki böyle bir babaya sahip olmanın sorumluluğunun farkında. Babasının izinden gitmek için bir süre oyunculuğu deneyen Barış Üregül birkaç film ve dizide rol aldı. Sonra da babasından kalan eğitim misyonunu devam ettirmek üzere Taş Mektep yönetim kurulu başkanlığına geçiş yaptı, çok da iyi yaptı.

Fatih Terim’in Kızı Buse Terim – 29 Yaşında

İmparator Fatih Terim’i tanımayan bir Türk var mıdır? O zaman luk et di tabela diyoruz. Ünlü teknik direktörümüzün hayatının tamamı yeşil sahalarda geçti diyebiliriz. Peki kızı Buse Terim de babasının izinden mi gitti dersiniz. Hayır, o bir moda blog yazarı oldu. Önce gitti yurtdışında eğitim aldı, sonra orada gördükleriyle kendini geliştirdi ve şimdi de bir moda iletişim ajansı var. Pek ünlü mü? Evet, oldukça ünlü ve kameraları da seviyor. Oturup uzun uzun sabahları nasıl kalktığını, cildine neler sürdüğünü anlatıyor da anlatıyor. İstediğini yapsın valla, babişkosunun prensesi o bir kere tamam mı?

Şevval Sam ve Metin Tekin’in oğlu Tarık Emir Tekin – 23 Yaşında

Güzeller güzeli şarkıcı Şevval Sam ile yakışıklı ve centilmen futbolcu Metin Tekin’in evliliği çok uzun sürmemiş olsa da, birbirlerine olan saygıları ve dostlukları hala devam ediyor. Bu güzel insanların çocuğu olan Tarık Emir Tekin de yakışıklı mı yakışıklı bir delikanlı oldu bile. Babası gibi koyu bir Beşiktaş taraftarı olan ünlü delikanlımız kimin izinden gitmeyi seçti sizce? Hayır, tahmin ettiğiniz gibi babası gibi futbolcu olmayı seçmedi. Annesi gibi oyuncu olmayı seçti. Londra’da oyunculuk okulunu tamamlayan Tarık Emir Tekin Bey “Akis” adlı filmde canlandırdığı karakterle bu alanda ne kadar potansiyeli olduğunu gösterdi bile.

Advertisement

Suna Yıldızoğlu’nun kızı Yasemin Allen – 30 Yaşında

Suna Yıldızoğlu’nu tanımayanlara küçük bir tanıtım yapalım. Efendim 80’li yıllarda Türk Sinemasında çok tatlı bir aktris vardı, kendisi İngiliz asıllı olduğu için ve Türkçeyi sonradan öğrendiği için konuşurken o yabancılara özgü aksanı vardı ve bu onu inanılmaz sempatik yapıyordu. Sarı bukleli ve mavi gözlü güzel bir kadın olması da onu zirvede tutuyordu. Aradan yıllar yıllar geçti, Suna Yıldızoğlu hala çok güzel bir kadın ama kızının güzelliği onu solladı geçti bile. Yasemin Allen de annesinin izinden gitti ve oyunculuğu seçti. “Merhamet” dizisiyle tanıdığımız güzeller güzeli genç oyuncuyu daha birçok projede göreceğimize eminiz.

Barış Manço’nun oğulları Doğukan ve Batıkan Manço – 38 ve 36 Yaşında

Barış Manço’nun dünyaya yayılmış ününün arkasında sadece müzik olmadığını biliyorsunuzdur. Onun hala çözmeyi başaramadığımız o kadar çok yönü var ki. Oğullarına verdiği isimlerin anlamlarını araştırarak Barış Manço’nun derinliğini anlamaya başlayabilirsiniz. Büyük oğlunun adı Doğukan Hazar, küçük oğlunun adı da Batıkan Zorbey. Her iki oğlu da Belçika’da tamamladıkları lise eğitimi sonrası Türkiye’ye döndüler. Doğukan babasının izinden gidiyor ve DJ olarak yurtiçi ve yurtdışında turneye çıkıyor. Batıkan ise, baba evinin olduğu Moda’da “Café Los Manchos” adında çok şeker bir mekânı işletiyor ve her gün işinin başında. Böyle iki güzel evladı yetiştiren Barış Manço’yu ve eşi Lale Manço’yu saygıyla selamlıyoruz.

Pascal Nouma’nın kızı Marin Nouma – 24 Yaşında

Pascal Nouma’nın Fransız olduğunu unuttuk herhalde. Yıllarca Beşiktaş için top koşturan ünlü futbolcu jübile yapmasına rağmen Türkiye’de yaşamaya devam ediyor. Türkçesi de gayet akıcı olan Pascal Nouma’nın en çok gündeme geldiği dönem hiç kuşkusuz Survivor’da Nihat Doğan’ı kovaladığı dönemdir. Çok neşeli bir kişiliği olan Pascal Nouma’yı ilk kez bu kadar çileden çıkmış halde görmüştük ve çok eğlenmiştik. Aile hayatına gelince iki ayrı hanımdan üç çocuğu olan Pascal Nouma’nın en büyük kızı Marin şu anda 24 yaşında. Babasının gözbebeği olan güzel genç kızımız kameraları ve gündemde olmayı sevmiyor. Hayatının çoğunu geçirdiği ve üniversite okuduğu Paris’te yaşamaya devam ediyor ve sık sık babasıyla buluşuyor.

Cem Boyner’in kızı Elif Boyner – 35 Yaşında

Cem Boyner ve Ümit Boyner çiftinin ikiz kızları Ayşe ve Elif Boyner gündeme ara sıra geliyorlar. Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan Boyner Holding’in sahiplerinin kızları olmak kolay iş değil. En iyi okullarda eğitim almak, çok iyi derecelerle mezun olmak ve iş hayatında çok başarılı olmak minimum beklentiler arasında. Elif Boyner önce New York’ta sonra Paris’te tamamladığı eğitiminin meyvesini bir spor uygulaması geliştirerek gösterdi. Yenilikçi ve girişimci olduğunu kanıtlayan Elif Boyner’in geliştirdiği uygulama akıllı telefonlara yükleniyor ve spor yapmayı sevenlere birçok olanak sunuyor. Mesela basketbol oynamak için mahalleden diğer basketbol severleri bulmanızı sağlayan uygulama kısa sürede çok yüksek kullanıcı sayısına ulaştı.

Demet Akbağ’ın oğlu Ali Çika – 19 Yaşında

Demet Akbağ’ı izlemeyi en çok sevdiğiniz program ya da dizi neydi diye sorsak, “Bir Demet Tiyatro”, “Vizontele”, “Eyvah Eyvah”, “Hükümet Kadın” diye başlar ve saydıkça sayarsınız herhalde. En komik ve en güzel yapımlarda görmeye alıştığımız Demet Akbağ’ın oyunculuğu hep güldüren hem düşündüren cinsten. Kendini kılıktan kılığa sokabilmesi ise en sevdiğimiz özelliği herhalde. Bu tatlı kadının eşi Zafer Çika’yı talihsiz bir kazayla kaybetmesine tüm Türkiye çok üzüldü. Ünlü yapımcının ani bir şekilde aramızdan ayrılmasına en çok üzülense hiç kuşkusuz çiftin tek oğlu olan Ali Çika’ydı. Babasının ardından yaptığı duygusal paylaşımlarda onun izinden gideceğini belirten Ali Çika’nın acısının dinmesini ve çok başarılı olmasını dileriz.


Serinin İkinci Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply