Anneler Günü Hakkında Kısa Yazı

0
Advertisement

Yılın en güzel ve en özel günlerinden birisi olan Anneler Günü için yazılmış kısa ama öz açıklamaların olduğu yazı

Anneler Günü Hakkında Kısa YazıAnneler Günü her yıl mayısın ikinci pazarı kutlanır. Analarımızın annelerimizin değerini belirtmek, küçüklerde onlara karşı saygı uyandırmak için konulmuş bir kutlama günüdür.

Tarihi, uygarlığı, büyük keşifleri, buluşları, daha bunlara benzer bütün önemli insanlık olaylarını yaratanların başında büyük insanlar gelir. Ancak, bu büyük kişileri insanlık alemine hediye eden de annelerdir. Her dahinin, büyük bilim insanlarının, büyük devlet adamının, büyük bir komutanın, ünlü bir sanatçının, bilginin yapısında bir anne sütünün ılık, tatlı payı; bir anne şefkatinin, göz nurunun kutsal izleri, anıları vardır. Özetle söylemek gerekirse, insanları yaratan Allah ise, yetiştiren annedir diyebiliriz.

Annenin, çocuğu üzerindeki sevgisi, ilgisi, kanat gerişi beşikten mezara kadar sürüp gider. Çocuk, bir aylıkken de, bir yaşında, on yaşında, elli yaşındayken de annesinin gözünde hep çocuktur; ona göre, gözetilmeye, sevilmeye muhtaçtır. Annesi sağ bulunan bir kimse, kendisi anne, baba olsa bile, gene de ona sığınıp, ona yönelmekten gerçek bir haz, bir mutluluk duyar. Ünlü bir yazar bu durumu «Annesi sağ olan bir insan kırkında bile çocuktur» sözleriyle ne güzel özetlemiştir!

Advertisement

Yorum yapılmamış

Leave A Reply