Anneler Günü Hakkında Kompozisyon

0
Advertisement

Anneler günü hakkında yazılmış anne ve çocuk ilişkisinden bahseden ve anneler günü ile ilgili yazı / kompozisyon

Anne kavramı bir çoğumuz için muazzam ve kalbimizi titreten bir kavramdır. Nasıl titretmesin ki bizi dünyaya getiren biz herşeyde başka birilerine bağlı iken hayatta tek başına birşeyler yapmamızı imkansız iken bizi koruyup kollayan bize bakan kişidir anne.

Anne demek aynı zamanda bizim karakterimizi de belirleyen insan demektir. Anneler günü de bizim için bu kadar değerli kişiye bir kaç güzel sürpriz yapıp onun gönlünü alacağımız onu çooooook özel hissettireceğimiz günüdür. Anneler günü demek bizim evlat olarak ona ne kadar değer verdiğimizi ve her ne kadar yaptığımız bir çok hata olsa bile bizi her zaman affeden bizleri sonsuz bir sevgi ile bağrına basan eşsiz annelerimizi mutlu edeceğimiz gündür. Düşünün ki çok hasta olmuşsunuz hangi yaşta olursanız olun annenizin yüreği sizin için hep sızlar.

Bir de annenin ne olduğunu annesini daha çok küçükken kaybeden bir kişiye sorun bakalım size neler anlatacak. Bugün binlerce çocuk annesi olmadan hayata devam etmeye çalışmaktadır ve bu onları o kadar zorlamaktadır ki hani derler bazı şeyler yaşanmadan bilinmez işte öyle büyük bir boşluk yaratır bu durum annesi olmayan çocuklar üstünde. Hem de bu çocuklar kaç yaşında olursa olsun…

Anneler eğer ki çocuğuna hakimse ve çocuklar anne güdümünde hayatlarına yön veriyorlarsa bu çocuklar toplumda hem önemli yerlere geliyorlar hem de suç işleyip de toplum huzuruna sabote etme riskleri yok denecek kadar azalmaktadır.

Advertisement

Bizleri hayata geldiğimiz ilk dakikalardan itibaren koruyan bizlerin melekleri olan annelerimize ne kadar şükran duysak azdır. Sadece anneler günü münasabeti ile değil her zaman özel hissetirmeli ve annelerimize saygıda kusurda bulunmamalıyız.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Leave A Reply