Anneler Günü Hakkında Kompozisyonlar, Anneler Günü Yazı Örnekleri

0
Advertisement

Anneler günü hakkında yazılmış anne ve çocuk ilişkisinden bahseden ve anneler günü ile ilgili yazılar / kompozisyon örnekleri.

Anneler Günü İle İlgili Yazı

Anneler Günü

Anne kavramı bir çoğumuz için muazzam ve kalbimizi titreten bir kavramdır. Nasıl titretmesin ki bizi dünyaya getiren biz herşeyde başka birilerine bağlı iken hayatta tek başına bir şeyler yapmamızı imkansız iken bizi koruyup kollayan bize bakan kişidir anne.

Anne demek aynı zamanda bizim karakterimizi de belirleyen insan demektir. Anneler günü de bizim için bu kadar değerli kişiye bir kaç güzel sürpriz yapıp onun gönlünü alacağımız onu çooooook özel hissettireceğimiz günüdür. Anneler günü demek bizim evlat olarak ona ne kadar değer verdiğimizi ve her ne kadar yaptığımız bir çok hata olsa bile bizi her zaman affeden bizleri sonsuz bir sevgi ile bağrına basan eşsiz annelerimizi mutlu edeceğimiz gündür. Düşünün ki çok hasta olmuşsunuz hangi yaşta olursanız olun annenizin yüreği sizin için hep sızlar.

Bir de annenin ne olduğunu annesini daha çok küçükken kaybeden bir kişiye sorun bakalım size neler anlatacak. Bugün binlerce çocuk annesi olmadan hayata devam etmeye çalışmaktadır ve bu onları o kadar zorlamaktadır ki hani derler bazı şeyler yaşanmadan bilinmez işte öyle büyük bir boşluk yaratır bu durum annesi olmayan çocuklar üstünde. Hem de bu çocuklar kaç yaşında olursa olsun…

Anneler eğer ki çocuğuna hakimse ve çocuklar anne güdümünde hayatlarına yön veriyorlarsa bu çocuklar toplumda hem önemli yerlere geliyorlar hem de suç işleyip de toplum huzuruna sabote etme riskleri yok denecek kadar azalmaktadır.

Advertisement

Bizleri hayata geldiğimiz ilk dakikalardan itibaren koruyan bizlerin melekleri olan annelerimize ne kadar şükran duysak azdır. Sadece anneler günü münasabeti ile değil her zaman özel hissetirmeli ve annelerimize saygıda kusurda bulunmamalıyız.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.

Anneler Günü

Anneler Günü her yıl mayısın ikinci pazarı kutlanır. Analarımızın annelerimizin değerini belirtmek, küçüklerde onlara karşı saygı uyandırmak için konulmuş bir kutlama günüdür.

Tarihi, uygarlığı, büyük keşifleri, buluşları, daha bunlara benzer bütün önemli insanlık olaylarını yaratanların başında büyük insanlar gelir. Ancak, bu büyük kişileri insanlık alemine hediye eden de annelerdir. Her dahinin, büyük bilim insanlarının, büyük devlet adamının, büyük bir komutanın, ünlü bir sanatçının, bilginin yapısında bir anne sütünün ılık, tatlı payı; bir anne şefkatinin, göz nurunun kutsal izleri, anıları vardır. Özetle söylemek gerekirse, insanları yaratan Allah ise, yetiştiren annedir diyebiliriz.

Annenin, çocuğu üzerindeki sevgisi, ilgisi, kanat gerişi beşikten mezara kadar sürüp gider. Çocuk, bir aylıkken de, bir yaşında, on yaşında, elli yaşındayken de annesinin gözünde hep çocuktur; ona göre, gözetilmeye, sevilmeye muhtaçtır. Annesi sağ bulunan bir kimse, kendisi anne, baba olsa bile, gene de ona sığınıp, ona yönelmekten gerçek bir haz, bir mutluluk duyar. Ünlü bir yazar bu durumu «Annesi sağ olan bir insan kırkında bile çocuktur» sözleriyle ne güzel özetlemiştir!

Advertisement


Leave A Reply