Anneler Günü İçin El Yapımı Hediye Fikri

0

Anneler günününde annenize hediyesini kendi ellerinizle hazırlamak böylelikle hediyenin daha da anlamlı olmasını sağlamak istiyorsanız bu fikri çok seveceksiniz.

anneler-gunu-el-yapimi
Anneniz için hazırlayacağınız bu çiçek, sizin vücudunuzun parçalarından oluşuyor. Elleriniz ve ayaklarınız çiçeğin parçalarını oluştururken çiçeğin tam ortasında ise resminiz var. Bu hediye anneniz için hem çok güzel bir anı olacak hem de gelecekte ne kadar küçük el ve ayaklarınız olduğunu görerek hayret edeceksiniz.

Advertisement

İhtiyacınız olan malzemeler pembe, mor, yeşil ve sarı olmak üzere 4 renk karton kağıt, yapıştırıcı, makas, bir adet vesikalık fotoğrafınız ve annenizi ne kadar çok sevdiğinizi yazarak tarih atmak için bir adet kalem

anneler-gunu-el-yapimi-1
Sağ elinizin şeklini pembe renkli kartona çıkarın. En az üç adet olsun ve etrafından dikkatlice kesin. Sol elinizin şeklini ise (3 adet) mor renkli kartona çizin ve kesin. Çiçeğin diğer yaprakları için bir sol bir de sağ ayak şeklini yeşil kartona çizerek kesin. Bunlar çiçeğin yeşil yaprakları olacak. Fotoğrafınızı çiçeğin ortasına yapıştırmak için sarı kartondan yuvarlak kesin. Bu yuvarlağın fotoğrafınızdan biraz daha büyük olmasına dikkat edin. Çiçeğin sapı için ise yeşil kartondan sap kesin. Yeşil sapın üzerine pembe ve mor el şekillerini yerleştirip yapıştırın. Alt kısmına ise yeşil ayak şekillerini yerleştirip yapıştırın. Pembe mor yaprakların birleşme yerlerine sarı daire şeklindeki kartonu yerleştirip yapıştırın. Üstüne de resmini yapıştırın. Yeşil yapraklara ise anneler günü notunuzu ve tarihi atın.


Leave A Reply