Arap Kızı Kremi Nedir? Arap Kızı Kreminin Kullanımı Nasıl Olmaktadır?

0

Arap kızı kremi nedir? Arap kızı kremi nasıl kullanılır? Arap kızı kremini hangi ünlüler kullanmaktadır? Arap kızı kremi nerelerde satılmaktadır?

Arap Kızı Kremi Nedir? Arap Kızı Kreminin Kullanımı Nasıl Olmaktadır?

Arap kızı kremi nedir?

Kremin isminde “Arap kızı” unsurunun yer almasından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi, Ortadoğu ülkelerinde ve Arap ülkelerinde sıklıkla kullanılan, oldukça faydalı bir içeriğe sahip olan güzellik bakım ürünlerinden biri Arap kızı kremidir.

Kozmetik uzmanları tarafından da önerilen ürünler arasında yer alan bu krem, bizim ülkemizde de doğal içeriği sayesinde bir takım cilt problemleri için oldukça sık tercih edilen bir cilt ürünüdür.

Kremin en büyük etkileri hem yenilenmiş bir cilt yapısı hem de pürüzsüz bir cilt yapısı ortaya çıkartmasıdır. Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş cilt lekelerinin, siyah nokta ve sivilce problemlerinin üzerine uygulanan Arap kızı kremi, uygulandığı noktada yer alan kılcal damar yapılarını yeniden canlandırıp cilt yapısındaki ölü derilerden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Arap kızı kremi içeriğinde gliserol, gliserin, E vitamini ve B vitamini gibi cilt için oldukça faydalı ürünler yer almaktadır. Orijinal arap kızı kreminin içeriğinde bulunan bu faydalı mineraller ve vitaminler sayesinde cildiniz hızlı bir onarım sürecine girmektedir.

Arap kızı kremi kullananların ortak görüşü, bu kremin kullanımından sonra ciltlerinde adeta bebek cildi yumuşaklığının oluştuğu yönündedir.

Gerçek Arap kızı kreminin ortaya çıkış süreci Osmanlı dönemine kadar geçmişlere rastlamakta; bu dönemlerde yaşayan Osmanlı sultanlarının ve cariyelerinin güzelliklerine güzellik katmak adına bu kremden faydalandıkları söylenmektedir. İçeriğinde esans olarak vanilya ya da gül kullanılan bu kremlerin faydalarının yanında bir de cilde çok hoş bir koku verdiği bilinmektedir.

Günümüzde Arabistan’da “hevadiye kremi” olarak satılan Arap kızı kreminin, yörenin geleneksel kremi olarak belirlendiği ve çeşit olarak da iki ayrı seçenek sunduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu çeşitlik tamamen cilt türlerine uygunluk açısından yaratılmıştır.

Beyaz renkli Arap kızı kremi normal yapıdaki cilt türleri üzerinde kullanılırken, pembe renkteki Arap kızı kremi daha yağlı ciltlerin üzerinde kullanılmaktadır. Üstelik cildin rengini de açabilen bu kremin pembe olan türünde cilde daha pembemsi bir yapı da verilebilmektedir.

Arap kızı kremi nasıl kullanılır?

Arap kızı kreminin uygulanma aşamasında, problemli bölgeye göz kararınca bölgeyi kapsayacak kadar kremin cilt üzerine uygulanması yeterli olmaktadır. Bu uygulamadan sonra da, kremin cilt üzerinde kuruması mutlaka beklenmelidir.

Uzmanların görüşüne göre, normal kullanım sıklığı günde 1 sefer olacak şekilde olmalıdır. Ancak cilt üzerindeki probleminin büyük çaplıysa ve iyileşmesi zaman alacak gibi gözüküyorsa bu uygulama sıklığını yine aşır miktarda krem uygulamamak kaydıyla günde üç sefere çıkarmanız da normal kabul edilebilir.

Ciltte kurutulan bu krem yapısının daha sonra ılık su ile yıkanması gerekmektedir. Herhangi büyük bir yan etkisi bulunmayan bu kremin sadece yüz bölgesine değil, bahsedilen sorunlar oluşan vücudun diğer bölgelerine de uygulanma şansı bulunmaktadır.

Arap kızı kremi nerelerde satılmaktadır?

Bu kremi satın almak için doğal ürünler satan aktarlara, internet sitelerine ve eczanelere bakmak yeterli olacaktır. En düşük 15 TL’lik fiyatlardan, marka kalitesine göre 50 TL’ye kadar çıkabilen satış rakamları görülmektedir. (Fiyatlar piyasa şartlarına göre değişiklik gösterebilir)


Leave A Reply