Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları 2020

0
Advertisement

Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Arnavut Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Arnavut Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Arnavut dili ve edebiyatı

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Arnavut Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) / Edebiyat Fakültesi / Arnavut Dili ve Edebiyatı /. DİL / 20 / 6 / 222,10350 / 255,07203

Advertisement

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları

50%
50%

Bölüm Mezunları, Bilimsel olarak, Arnavut dili, edebiyatı, tarihi ile Arnavut kültürü ve folklorunun gelişimini tanımlayabilirler, uzmanlık alanına yönelik olarak Arnavutça bir metni okuyabilir, anlayabilir, sözlü ve yazılı çeviri yapabilirler; ayrıca, Türk ve Balkan coğrafyasındaki karşılıklı kültürel ilişki ve etkilerini analiz edebilirler.

  • İş Bulma Olanakları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    5

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?