Aslan Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0

Aslan burcunun özellikleri nelerdir? Aslan burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Aslan burcu hakkında her şey.

Aslan

Kaynak: pixabay.com

ASLAN
23 Temmuz-23 Ağustos

 • Yönetici Yıldızı: Güneş (En üstün gücü temsil eder)
 • Grubu: Ateş, Pozitif
 • Burcun Cinsiyeti: Erkek
 • Uğurlu Günü: Pazar
 • Uğurlu Sayısı: 1, 4, 9 ve 27
 • Uğurlu Taşı: Sarı Zafir, Sarı Pırlanta
 • Uğurlu Renkleri: Koyu Sarı, Turuncu
 • Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı Gül, Orkide
 • Uğurlu Kokuları: Misk, Portakal Çiçeği
 • En Belirgin Özelliği: Cömertlik
 • En Büyük İdeali: Zirveye Çıkmak
 • En Büyük Hatası: Övünmek
 • En Büyük Arzusu: Sahip Olmak
 • Etkilendikleri: Ne kadar para kazandığınızı, başarınızın göstergesi olarak algılayacağı için kazancınızı bilmek ister.

Genel Olarak Aslan Burcu

Aslan burcu ateş elementi ile sabit nitelik karışımıdır. Güneş tarafından yönetilen aslan burcu Zodyak’ın kralıdır. Güneş gibi aslan da odak noktası olmak ister. Aslan insanı başa geçmek için yaratıldığına inanır ve ona göre davranır. Güçlü kişiliği karşısında başkaları çoğu zaman geriler. Aslan, koç gibi doğuştan liderdir ama sabit guruptan olduğu için daha iyi örgütçüdür. Başkalarının yaşantısını bile onlardan daha iyi düzenleyebileceğine inandığından karşısındaki de bunu böyle kabullenirse her şey yolunda gider.

Hayatta yerinin yetkili bir mevki, bir kuruluşun başı olduğunu sezgileri ile bilir. Yönetme ve liderlik etme isteğinde taleplerini hiçbir zaman küçük tutmaz. Gurur duygusu başkaları üstünde baskı yaratabilir. Kendisinin çok önemli olduğuna inanır. Bazen fazla küstah ve kibirli olabilir.

Aslanın bu krallara özgü davranışının altında çok daha yumuşak bir insan vardır. Merhametli ve sıcakkanlıdır. Aslan kalbi ve sevgileri yönetir. İçten, ateşli ve tutkuludur. Sevildiğini, beğenildiğini bilmeye ihtiyacı vardır. Onun size bağlandığı kadar sizin de ona bağlandığınızı bildiği sürece size sadık kalacaktır. Ama ilginizi kaybederseniz, duygulan incinir ve teselliyi başkalarında arar.

Aslan insanı güleryüzlü, neşeli ve fedakardır. Geniş bir arkadaş çevresi vardır. Gezmeyi, eğlenmeyi, gösterişli davetlerde, pahalı restoranlarda boy göstermeyi sever. Zevk için para harcamayı sever ve çoğunlukla hesapsız harcamalarda bulunur. Lükse düşkündür. İstediklerini almak için borca girebilir. Aslında para onu amacına ulaştıran bir araçtır. Savurgan olduğu için parayı elinde tutamaz.

Dürüst, açık sözlü ve merttir, asla arkadan vurmaz. Aldatılırsa asla affetmez. Koç burcu gibi saldırgan değildir, ancak gururu kırılırsa saldırabilir. Aslan öfkesini kontrol edemeyebilir. Her ne kadar bu öfke nöbetleri boğanın gazabı yanında hafif kalıyorsa da bir süre ortalıkta görünmemenizde fayda olabilir.

aslan burcu

Kaynak: pixabay.com

Dramatik olaylara bayılır, konuşmaları ve hareketleriyle sürekli dikkat çekmek ister. Gösterişli giyinebilir, gösterişli bir arabası ya da sevgilisi olabilir. Abartmayı çok sever.

Güneş gibi parlayan kişiliği ile toplumda, yakın çevresinde sevilen ve kimi zaman da kıskançlık odağı haline gelebilen bir insandır. Sıkıntılarını, dertlerini paylaşmayı sevmeyen aslan, bu gibi durumlarda zayıf yanını gözlerden uzak tutmak için kendi mahremiyetine çekilmeyi tercih eder. Eğlenceyi, lüksü, debdebeyi seven yapısıyla kimi zaman tembellik etmekten de çok hoşlanır.

Aslanların, en sık rastlanan fiziksel rahatsızlıkları kalp hastalıklarının çeşitli biçimlerinde görülebilir. Aslanın çeşitli kardiyak problemlere ve omurga rahatsızlıklarına özellikle dikkat etmesi gereklidir

Sevecen, sıcak ve samimi aslan aşk oyunlarında tam bir ustadır. Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır. Enerjik doğası gereği, cinsellik hayatın temel taşlarından birisidir. Güneş’in yönettiği aslan burcu bireyleri, cinsel olarak son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir.

Aslan liderlik rolünü üstlenmeyi sever. Yoğun ve heyecanlı bir ilişki için ideal bir eştir. Sadakate önem verdiği için, kıskanç ve tamamıyla sahip olmak isteyen bir tavrı vardır. Gerçek bir aslan ilişkide sadık kalır ama her zaman yeni maceralar arayışı için özgürlüğe de ihtiyacı vardır.

Aslan Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Aslan-Koç: Olumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlar ve desteklerler.
 • Aslan-Boğa: Boğa kıskançlık yapmazsa mutlu bir ilişki yaşarlar.
 • Aslan-İkizler: Duygusal uyumsuzluğun olduğu bir beraberlik.
 • Aslan-Yengeç: Genel olarak iyi bir beraberlik.
 • Aslan-Aslan: Lider olmak isteyen iki insanın beraberliği Sorunlar yaşanır.
 • Aslan-Başak: Uyumlu bir beraberlik.
 • Aslan-Terazi: Her iki taraf akıllı davranırsa uyumlu bir beraberlik.
 • Aslan-Akrep: Hareketli, tatmin edici bir beraberlik.
 • Aslan-Yay: Uyumlu ve mutlu bir ilişki.
 • Aslan-Oğlak: Mutsuz ve sorunlu bir beraberlik.
 • Aslan-Kova: Olumlu ve uyumlu bir beraberlik.
 • Aslan-Balık: Sorunlu ve mutsuz bir beraberlik.

Aslan Burcu İçin Cinsellik

Çekici ve karizmatik yapıda olan aslanlar sevgilerini göstermekten, cinsel isteğini sergilemekten asla çekinmezler. Cinsellik hayatlarının bir parçasıdır. Sevdiği için tek ve çok değerli olmalıdır. Çünkü aslanlar kendilerine göre seçilmiş, özel ve şanslı insanlardır. Bu nedenle onlarla birlikte olanlar da öyle olmalıdır. Her zaman ilk adımı atan olmak hoşlarına gider. İstediklerini elde etmek için kararlı gibi görünürler fakat reddedilmeye dayanamazlar. Sevdiğinden itaat bekler. İsteklerine karşı çıkılması, tüm keyfinin kaçmasında ve isteğinin yok olmasında önemli rol oynar.

Aslan Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Aslan-Koç: Sekse duydukları büyük ilgi sayesinde bu ikili çok iyi anlaşır. Her ikisi de yapı olarak ateşli ve tutkuludur. Koçun önder olma merakı aslanın hükmetme isteğiyle çatışır. Gene de cinsel ilişkilerindeki büyük uyum öteki konulardaki sorunları çözebilir. Keyifli bir ilişki, hoş bir evlilik.

aslan burcu

Kaynak: pixabay.com

Aslan-Boğa: Bu romantik ikili, birbirlerine düşman birer savaş tanrısına dönüşebilirler. Her ikisi de işlerin kendi istedikleri gibi yürümesinde fazla ısrar edebilirler ve bu istek çatışması bir patlayıcı madde kadar tehlikeli olabilir. Sevgi dolu bir cinsel beraberlik kurmaları mümkün ama coşkulu bir aslan, boğanın her dakika cüzdanına bakmasına sinir olacaktır. İlişki yürüyebilir ama kalıcı bir birlikteliğe şüpheyle bakmak yerinde olacaktır.

Aslan-İkizler: Aslan uyumlu ve hoşgörülüdür ancak aldatılmak kral imajına ters düşer. Bu yüzden ikizler akıllı davranmalıdır. Gerçi ikizlerin insanlarla anlaşmak için kullandığı içgüdüsel yollar, bu ilişkide de işe yarar. İkizler insanı aslanı heyecanlandıracak, büyüleyecek bazen de deliye çevirecektir. Aslan daha güçlü olan kişiliği sayesinde, çaba harcamadan dizginleri eline alacaktır. Eğlenceli bir ilişki, hoş bir evlilik.

Aslan-Yengeç: Aslan, derinlik isteyen yengece oranla daha yüzeysel bir ilişki ister. Yengeç, cinsel tutkudan fazlasını arzulayacaktır. Ona göre bir ilişkide tutarlılık, kalıcılık ve aşkı gösterecek ufak tefek davranışlar olmalıdır. Aslan ona bunları verir ama karşılığında yengecin aşkını ve hayranlığını sunmasını bekler. Bu olduğu takdirde, yıldızlar onlara mutluluk ışıkları saçar. Olmadığındaysa fena.

Aslan-Aslan: Her yerde olduğu gibi yatak odasında da aslan birinci tekil şahısta düşünmeye eğilimlidir. Bu ikili, romantik ve cinsel yönden uyumludur. Her biri ötekinin parlamasına izin vermeli ve gerektiğinde spot ışıklarını paylaşmalıdır. Bu, elbette her zaman mümkün olmayabilir. Ama olduğunda da her iki taraf da memnun olur.

Aslan-Başak: Aslanın cinsel tepkiselliği yatak odasında sorun yaratabilir. Aslanın kralvari harcamaları, tutucu ve tutumlu başağın içinden bir şeylerin kopmasına neden olabilir. Başak hükmedilmek istemezken, aslan hükmetmekten başka bir şey istemez. Eğer başak eleştirilere başlarsa, aslan da kükremeye başlar. Gel-geç bir ilişki olabilir. Evlilik mi? Aman ha!

Aslan-Terazi: Aslanın sekse yaklaşımı terazininkinden daha fiziksel ve dolaysızdır. Ama doğru bir yaklaşımla terazi kolayca ateşlenebilir ve böylece her ikisi de eğlenceli vakit geçirirler. Uyumlu terazi, aslanın yatak odasındaki becerilerine gerekli saygıyı göstermeyi ihmal etmemeli ve dilini biraz tutmayı öğrenmelidir. Aslan da öfkesini dizginlemelidir. Bunun haricinde, güzel bir beraberlik ve muhtemelen dayanıklı bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Aslan-Akrep: Yatak odasında inanılmaz bir ateş, göz kamaştırıcı parlak bir beraberlik. Bu durum, diğer konulardaki sorunların bir çoğunu çözebilir. Akrebin kıskanç öfkesi aslanı incitir. Ayrıca akrep aslanın ihtiyacı olan saygı ve hayranlığı göstermez. Akrep sahiplenmeye çalışacaktır; aslan ise buna dayanamaz. Her ikisi de hükmetmeye çalışacaktır. İlişkileri heyecan verici olabilir ama evlilikten uzak durmalılar.

Aslan-Yay: Her iki burcun da aşkı macera gibi görmeye büyük eğilimi vardır. Dışa dönük ve ateşlidirler. Her ikisi de karşısındakini düşünmeden kendi cinsel ihtiyaçlarını gidermeye bakar. Her ikisi de sık sık cinsel birleşmeye girmek isterler. Yay, aslanı heyecanlandırıp tahrik eder ve aslan, yaydan bu burcun izin verdiği ölçüde sadakat görür. Çok eğlenceli bir ilişki ve mutlu bir evlilik garantidir.

Aslan-Oğlak: Oğlağın maddi yaklaşımı, aslanın savurgan ve iyimser kişiliğine engel teşkil edebilir. Aralarında temelden gelen farklılıklar vardır. Aslanın parlaklığı bu ilişkide azalacak ve hatta tamamen sönecektir. Oğlak, aslan kadar romantik ve duygusal değildir ve fazla talepkar da olabilir. Aslanın aşırı harcamaları oğlağın canını sıkacaktır. Kısa bir ilişki hoş olabilir ama evlilik muhtemelen gerçekleşmez.

Aslan-Kova: Kova, aslanın cinsel kişiliğinin ilgisini çeker ve sevişmelerine heyecan katar. Aslan, kovanın çözümleme ve ortaya çıkarma eğilimine hem ilgi duyar hem de kızar. Çünkü bu, aslanın kendi hükmetme gücüne duyduğu güvenin sarsılmasına yol açar. Aynı zamanda, yatak odasında kovanın gelenekselin dışına çıkma isteği de aslanın sinirlerini bozabilir. İmkansız bir hayat arkadaşlığı.

Aslan-Balık: Gösterişli, ateşli aslan, utangaç ve içine kapanık balığın sinirlerini bozar. Aslan, balığın yatak odasındaki gizemini çözmeye pek meraklı değildir. Her ikisi de vermekten çok almaya düşkündürler. Başlangıçtaki tensel çekim gerçek bir patlamaya dönüşür. Balık en zayıf burçtur ve hiçbir şey için hırsının olmaması aslanı rahatsız eder. Balık somurttuğunda, aslanın gururu, ona sempati göstermesine engel olur. Zor bir ilişki, en mutsuz evlilik.

Aslan Burcunun Hediyesi

Klas olan şeylere bayılan aslanlara alacağınız armağanı yaldızlı bir kağıda sarmalısınız, onlar gösterişli ve havalı şeyleri severler. Kaliteli parfüm ve kozmetik ürünleri, markalı giysiler, spor çantalar, değerli anahtarlıklar, elektronik eşyalar aslan burçları için ideal hediyelerdir. Tüm sıcak ve canlı renkleri severler. Sanata da düşkün oldukları için havalı sanat kitapları, sanat objeleri çok hoşlarına gidecektir.

Aslan Burcu İçin Tatil

Günlük yaşantısında bile lükse meraklı olan aslan burcu, tatil söz konusu olduğu zaman en değişik, en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir. Hatta bu parayı bir araya getirebilmek için uzun bir süre beklemeyi bile göze alır. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır.

Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Issız bir tatil yöresi ona göre değildir. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur.

Aslan Burcunun Taşı

Süs taşı kuvars kristalidir. Aydınlık kaynağını temsil eder. Stres taşıdır. Kuvars kristalinin kelime anlamı buzdur. Türkiye’de yaygın olarak bulunmaktadır ve taş mağazalarında iyi gelişmiş kristal grupları satılmaktadır.

Aslan burcunun uğur taşları; inci, mavi topaz, elmas ve rutilli kuvarstır.


Leave A Reply