Aslan Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Aslan Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Aslan burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Aslan burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

ASLAN İLE KOÇ

Bu beraberlik genellikle olumludur. Ateş-ateş grupları birbirini anlar ve bu da iyi bir ilişkinin en önemli anahtarıdır. Her iki burç yapısal olarak coşkulu, ateşli ve canlı olduklarından, amaçları ve hisleri aynı doğrultudadır. Aslan Koç’un gururunu okşayacaktır. Ona ilişkisinde ve hayatında nasıl davranması gerektiğini öğretecektir. Tezcanlı, fevri Koç da, Aslan’ın ininde kendine sevecen ve yabancı olmayan bir yuva bulacaktır. Bu arada Aslan da, ateşli aşığının agresif tavırlarına hayranlık duyacaktır. Buradaki tek sorun her iki tarafın da hükmetmeye meyilli olması. Her iki taraf; ‘illa benim dediğim olacak’ iddiasında bulunursa, ilişki çıkmaza sürüklenebilir. Aslan burcu inadından, yönetme isteğinden, Koç burcu da olur olmadık yerlerde liderlik taslamaktan uzak durmalıdır. Cinsel anlamda da birbirlerini anlayan bu ikili bir yol bulurlarsa çok uzun yıllar birbirlerini sevmekten vazgeçmezler, ilişkilerini canlı tutacak eğlence ve heves her ikisinde de fazlasıyla vardır.

ASLAN İLE BOĞA

Her ikisi de sabit fikirli olan Boğa ve Aslan ikilisi, birbirlerinden ilk bakışta etkilense ve iyi bir ilişkiye başlasalar da genelde çatışırlar. Aslında Venüs ve Güneş iyi bir beraberlik kurabilir. Özellikle birbirlerinin eksiklerini ve tamamlanması gereken noktaları gördükleri ve anladıkları zaman çok daha iyi bir şekilde ilerleyebilirler. Her iki burç da sağlam adımlar atmayı sever, sekse düşkündür. Fiziksel etkileşime, görüntüye ve kaliteye önem verirler. Bu ilişkideki problem, Boğa’nın sabitliği ve çok hareket etmek istemeyişi olabilir. Aslan burcu organizasyonları ve dış çevreyi sever, kendisini göstereceği ortamlar arar. Eğer Boğa burcu kıskançlığını frenler ve Aslan’a gösteri yapması için olanak tanırsa, dış ortamlarda zaman zaman bulunmasına göz yumarsa bu ikiliden mutlu bir evlilik çıkabilir. Yine de bu iki burç kavga ettiğinde orada bulunmamak en iyisidir. Bir tarafın kükrediğine, diğer tarafın inada burnundan soluduğuna şahit olabilirsiniz. Bir de Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu cömert ve hesapsız hareket etmeyi sever ama Boğa, Aslan’a göre daha hesapçı ve kuralcıdır.

ASLAN İLE İKİZLER

Biri hava, diğeri ateş olan bu ikili iyi anlaşırlar. Hava ateşi besler, Aslan burcunun alkışlanmaya ve her zaman dünyanın merkezinde olma isteğini hemen fark eden zeki ikizler, Aslan ile ilişkisinde onu motive etmekten ve onu şişirmekten hiç geri kalmaz. Bu Aslan’ın ilk başlarda hoşuna gitse de, bu beraberlik bir müddet sonra cazibesini kaybedebilir. Çünkü Aslan burcu gösterişli, tutkulu ve yüreği ile seven biridir, ikizler insanı ise yüzeysel ve mantıklıdır. Hiçbir zaman, bir Aslan kadar kendini sevgiye kaptırmayacak ve bazen de Aslan’ın manevralarını çok gösterişli ve gereksiz bulacaktır. Her iki taraf sosyaldir ve eğlenmeyi çok sever. Beraber çok keyifli, eğlenceli bir ilişki yaşayabilirler ama Aslan burcu burada değişken ve biraz da rahat ikizler burcuna müdahale etmemelidir. O zaman bir ömür mutlu olabilirler. Birlikte sorunlara iyi çözüm bulabilirler.

ASLAN İLE YENGEÇ

Biri su, diğer ateş elementinden olan bu ikili genelde birbirini anlamakta zorlanır. Bu bir anlamda ne seninle, ne sensiz bir ilişkidir. Çünkü Yengeç’in yöneticisi Ay, Aslan’ın yöneticisi Güneş’in ışınlarından gücünü alır. Genelde sanatsal yönü kuvvetli olan Yengeç burcu, Aslan’ın hızlı, aktif ve dominant enerjisinden kolay etkilenir. Aslan’ın karşı taraf üzerinde bıraktığı izlenim, onu etkiler. Aslan burcu topluluğa hitap etmeyi sever ve etrafında insanlar olmasına bayılır. Her zaman için önceliğini ailesinden yana kullanacak olan Yengeç ise, Aslan’ın bu sosyalleşme ihtiyacını anlamakta zorlanabilir. Ne zaman ki Aslan’ın bir tek kendisine ait olmasını isteyecek, kapris yapacak, kıskançlık gösterecek, o zaman huysuzluklar her iki taraf için de kaçınılmaz olacaktır. Bu ikilinin birbirleriyle uzun yıllar ilişkide olması için Aslan’ın belirli fedakarlıklar yapması şart.

Advertisement

ASLAN İLE ASLAN

İki ateş grubunun beraberliği oldukça hareketli ve ateşli sayılabilir ama her zaman böyle olacak diye bir kural da yok. Her iki tarafın liderlik peşinde koşması, hayranlık dürtüsünün ön planda olması zaman zaman ilişkideki en büyük sorunlardan biri olabilir. Aslanlar ne yazık ki sahnenin ortasında bulunmayı severler. Sosyal gruplarda başı çekmeyi arzu ederler. Her iki evlilik ortağının devamlı olarak liderliğin peşinde koşması mutsuz sonuçlar getirecektir. Başarılı beraberlik için sonuç, erkek Aslan’ın iş ve toplum alanında parlaması, dişi Aslan’ın da evde yönetici olmasıdır. O zaman bu beraberlik gayet keyifle yürür ve her iki taraf için de sorunlar kökünden çözülür. Aynı burca mensup bu iki kişi hayatı aynı yönden görmeye, lüks tutkularını ve arkadaş seçimlerini aynı noktadan yapmaya meyillidir.

ASLAN İLE BAŞAK

Ateş-toprak kombinasyonlarında olduğu gibi, toprak ne kadar istemese bile ateşi söndürür. Bu ikilinin beraberliğinde Başak burcu konuşmaları ve aşın eleştirileriyle, Aslan burcunu canından bezdirebilir. Aslan alkışlanmak ister, güzel niyet ister. Başak burcunun devamlı eleştirmesi ve biraz da negatif olması Aslan burcunun dayanabileceği bir şey değildir. Gezegen açısından bakarsak Güneş-Merkür ile anlaşır ve isterlerse, mutlu beraberlik için iyi bir şansları vardır. Yüce yürekli Aslan, Başak’ın doğru eleştirileri için hoşgörülü olacaktır. Başak da Aslan’ın başarılarından gururlanacaktır. Aslan, Başak’ın pratikliğine, zekasına ve uyanık mantığına saygı gösterecektir. Eğer Başak, Aslan’ın sahne ışıklarında durmasına izin verir ve çok yıkıcı eleştiriler yapmazsa, sosyalliğini engellemeye çalışmazsa bu beraberliğin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur.

ASLAN İLE TERAZİ

Tüm ateş ve hava kombinasyonları güzel ve şanslı sonuçlar doğurur. Hava, ateşle genleşir ve ısınır. Hava da ateşi körükler. Bu ikili birbirlerinden çok şey öğrenir. Birlikte eğlenceli vakit geçirirler, sosyal ajandaları kalabalıktır. Aslan burcu, Terazi’nin kararsızlığını yenmesinde yardımcı olur çünkü iyi bir organizatördür. Ayrıca ne istediğini bilen bir burçtur, bu yüzden konu eğlence ve alışveriş olduğunda, Terazi burcu Aslan’ın ev sahipliğinden fazlasıyla etkilenir. Güneş (Aslan) ve Venüs (Terazi) genellikle güçlü ve olumlu görünüm yaparlar. Her ikisi de konforu sever, sanat ve güzelliğe düşkünlükleri vardır. Başlıca sorun Aslan’ın devamlı pohpohlanma merakı olabilir. Kaldı ki Terazi uyumla ve ikna edici tarzıyla Aslan’ın istediği o alkışı yapmaktan mutluluk duyacaktır. Bu ikili genel olarak iyi geçinir. Fazla para harcama yetenekleri ilişkilerinde tek dikkat etmeleri gereken konu olabilir.

ASLAN İLE AKREP

Değişkenliği az ve inatçılık kapasitesi yüksek bir beraberlik olabilir. Aslında ikisi de tutkulu, ikisi de duygularıyla hareket eden ve duygu gösterişlerini seven burçlardır. Aslan kadım ve Akrep erkeği söz konusu ise uyum çoğalır. Aslan kadınının gösterişi, Akrep erkeğinin cinsel isteğini ateşler. Tam tersi durumda, Akrep kadını Aslan erkeğinden çok fazla şey bekleyecektir. En azından sadece ona ait olmasını, ilişkilerini daha mahrem yaşamaları gerektiğini düşünecektir. Yani çatışmalarının kökeninde kıskançlık başrolde olacaktır. Bu ikilideki sorun her iki tarafın da kendi söylediğinde ısrar etmesi olabilir. Bir de Aslan burcu her şeyi açık yaşamayı sever, Akrep ise gizlilikten yanadır. Akrep burcu her şeyde olduğu gibi sevgiyi de sadece kendisine saklamak isteyebilir. Su, ateşi söndürür, bu nedenle bu ilişkide Aslan burcu bazı karakter özelliklerinden vazgeçecektir, ister isteyerek, ister istemeyerek.

ASLAN İLE YAY

İki ateşin beraberliği heyecanlı ve çılgın maceralara imza atabilir. Aslan’ın gezegeni Güneş ve Yay’ın gezegeni Jüpiter mükemmel bir beraberlik için biçilmiş kaftandır. Her ikisi de değişikliği ve heyecanı sever. Bu da onların yaşamda aradıkları şeydir. Dolaşmak, gezmek, konuşmak, alışveriş yapmak her iki burcu ve sevgilerini besler. Burada tek tehlike Aslan burcunun buyurgan olmasıdır. Her zaman kendi istediği için harekete geçen Aslan bir müddet sonra Yay’dan tepki görebilir. Yay, değişken bir burç olduğu için durumu idare eden taraf olacaktır. Aslan, Yay’ın hayatına ve yaşam düzenine karışmak isteyebilir. Bu rahatsız edici seviyeye gelirse, bağımsız karakterli Yay buna başkaldırabilir. Yay’ın çok fazla sorumluluk üstlenmeden, zora geldiğinde çekip gitme alışkanlığı, Aslan’ı sinirlendirebilir. Yine de bu ikiliden her zaman uyumlu ve keyifli bir beraberlik çıkar.

ASLAN İLE OĞLAK

Ateş ve toprak elementleri bir araya geldiğinde bundan faydalanacak olan taraf genellikle Oğlak’tır. Ateş, toprağın üzerindeki gereksiz tüm ayrıntıyı yakarak, onun verimli hale gelmesine yardımcı olur. Gösterişi, sesli konuşmayı, dikkat çekmeyi ve şaşaayı seven Aslan burcu, ağır, gayretli St, sebatlı Oğlak burcu için biraz fazla kaçabilir. Oğlak burcu çok fazla dikkat çekmeyi sevmez, mütevazıdır, nerede nasıl davranması gerektiğini bilir Aslan ise neşeli ve biraz da dikkatsiz tavrıyla kolay pot kırabilir ve kendisini zor duruma düşürebilir. Aslan affeder ve unutur. Oğlak zor kızar ama nadiren unutur ve zor affeder. Bu aralarında sorun oluşturur. Oğlak, her şeye şüpheci yaklaşır. Aslan ise düşüncesiz ve alenidir. Şüphe etmek ve devamlı temkinle yaşamak ona göre değildir. Sonuç olarak, uzun beraberlikleri yakalamak için her iki tarafı birleştirici başka çekici özellikler olmalıdır.

Advertisement

ASLAN İLE KOVA

Zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Bu beraberlikte Güneş ile Uranüs iş birliği genel olarak olumludur. Aslan sürprizi sever ve Kova’da bundan bol şey yoktur. Her iki burç birbirleri için bir şey yaparken en iyisini yapmak ister. Aslan dünyayı sever, Kova da insanlığı sever, bu bakımdan ikisi arasında olumlu bir evlilik ilişkisi olabilir. Yalnız Aslan burada biraz kendi kişiliğindeki sivriliklerden ve kıskançlık meyilinden vazgeçmeye çalışmalıdır. Zira Aslan merkezde olmak ister, özel hayatında da sevdiği insandan özel muamele görmek bir Aslan’ın isteyeceği ilk şeydir. Bu noktada ilişkide bazı çıtırdamalar oluşabilir zira Kova burcu kısıtlanmaya ve kıskançlığa hiç gelemez. Hele bir de dünya için bir şeyler yapmaya çalışırken, onu tüm insanlıktan uzaklaştırarak kendi evrenine çekmeye çalışan Aslan’ı hiç ama hiç anlamayacaktır.

ASLAN İLE BALIK

Ateş ve su ikilisi birbirlerinden ayrılmak istemeyen ama bir türlü de bir araya gelemeyen bir tür ilişkidir. Su ateşi söndürür ama su bir kaptaysa ateş onu buharlaştırır. Güçlü ve yürekten davranan Aslan, duyarlı ve her şeye romantik yaklaşan Balık için sığınılacak bir liman olabilir. Balık, Aslan’ın hayata tutkuyla bağlı olmasından, cömertliğinden fazlasıyla etkilenir. Aslan da Balık’ın anlayışı ve kibarlığı karşısında şapka çıkaracaktır. Yalnız çabuk etkilenen Balık, imalı bir sözden bile hemen kırılabilir. Aslan’daysa patavatsızlığın sonu yoktur. İstemeden de olsa pot kırmaya yatkındır. Bu yüzden eğer bu ikili uyumlu bir beraberlik yaşamak istiyorlarsa alınganlıktan ve rahat hareketleri minimuma indirmeleri gerekir. Başkaları tarafından pohpohlanan Aslan, Balığı ihmal etmeye başlayınca kıyamet kopabilir. Balık’ın duygularının incinmesi çok kolaydır. Bu ilişkide Balık daha az hassas olmayı, Aslan da kabalığı bir kenara bırakmayı öğrenmelidir.


Leave A Reply