Avrupa’da En Eğlenceli Gece Hayatına Sahip Şehirler

0

Avrupa’da seyahat etmek isteyenler için kısa bir rehber. Ancak bu rehber gece hayatına düşkün olanlar içindir.

Avrupa'da Gece Hayatı

Yurt dışı seyahatlerde ilk olarak gidilen ülkede güzel vakit geçirmek ve bunun için gidilen eğlence mekânları vardır. Barlar, gece kulüpleri ve diğer eğlence mekanları Avrupa’da çok farklı bir konsepte sahip olduğu için ilgi çeker. Yurt dışında şehirlerin gece hayatı paylaşımlarıyla eğlence anlayışınızı değiştirecek. Tavsiyelerle hangi mekanlarda nasıl eğlenmeniz gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Şimdi Avrupa’da en eğlenceli 6 şehirden bahsedeceğiz:

  • Londra

Londra, gece hayatı denilince bir ekol olarak karşımıza çıkmıştır. Sabahlara kadar süren ev partileri ve keyfinize göre seçebileceğiniz gece kulüpleriyle istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Şehrin her yakasında birçok kaliteli seçenek sunulmakta. En meşhur mekânları; KOKO ve Tiger Tiger diyebiliriz.

  • Amsterdam

Gündüzüyle gecesi farklı olan bu şehir gece partileriyle ünlüdür. Sırf geceleri eğlence faaliyetlerinin düzeni sağlamak için gececi bir belediye başkanını olduğunu biliyor muydunuz? En popüler mekanları olarak; Paradiso, Escape, Jimmy Woo olarak sıralayabiliriz. Günahların şehri olarak bilinen Amsterdam, Avrupa’nın en eğlenceli şehirlerinden biridir.

  • Berlin

Hafta sonları yedi yirmi dört çalışan metro olması gece eğlence severler için bulunmaz nimet. Almayanın başkentin de terk edilen depolarda dünyanın en ünlü underground tekno kulüplerinin yanı sıra araklıksız birkaç gün süren partilerin olduğunu duymuş muydunuz? Kentin en ünlü mekanı ise  Berghain diyebiliriz. Dans etmek için en iyi mekanın burası olduğunu söylemek yanlış olmaz ama mekana giriş o kadarda kolay değildir.

  • Barselona

İspanya’nın diğer şehirlere göre avantajı eğlencenin tüm yıl boyunca yapılıyor olmasıdır. Avrupa’da After Party Kültürünün öncüsü diyebiliriz Barselona için. Eğer denk getirebilirseniz ünlü dans müzik festivallerinde de çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ünlü mekanları olarak; Razzmatazz, Sala Apolo ve Row14 ‘ü sayabiliriz.

  • Prag

Belki çok sükse yapmamış gibi gözükse de son yıllarda popülerleşen gece hayatıyla Prag, gece eğlencelerinin yadsınamaz şekilde yaşandığı Avrupa şehirlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Mekanlarında farklı tarzlarıyla dikkat çeken Prag, maddi anlamda da diğer şehirlere göre daha iyi bir görüntü çizer. Önemli mekanlar olarak; James Dean, Bombay ve Roxy ’yi sayabiliriz.

  • Budapeşte

Yine fiyat cazipliği ile öne çıkan bir şehir olan Budapeşte bu özelliği ile Avrupalılar tarafından tercih sebebidir, sabahlara kadar kesintisiz süren gece hayatıyla ilgileri üzerine toplar. Sadece kulüp olarak değil caz ve açık hava konserleri de geceye renk katar. En bilinen mekanları; Marionett, 360 Bar, Kraft, Ötkert, Minyon olarak sıralayabiliriz.


Leave A Reply