Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri Taban Puanları 2021

0
Advertisement

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 2021 eğitim yılı için 4 yıllık bölümlerinin, fakültelerin taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları listesi.

2021 Yılı Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Kontenjanları

2020 yılında yapılan YKS sınavı ile ortaya çıkmış olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, genel kontenjan bilgileri, yerleşen öğrenci sayısı gibi 2021 yılında yapılacak olan sınavda işinize yarayacak tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Ayrıca puan türlerini de aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

YÖK Atlas verileri ile oluşan Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 yıllık tüm taban puanları aşağıdaki gibi oluşmuş olup 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavına girecek olan tüm yeni ve eski öğrenci adaylarının aşağıda yer alan taban puanları tablosunu göz önüne alarak hem çalışmalarını başlatmaları hem de tercih listelerini oluşturmaları gerekmektedir.

Üniversite Adı / Bölüm / Puan Türü / Kontenjan / Taban Puan / Başarı Sıralaması

Azerbaycan Tıp Üniversitesi (Bakü) (Yabancı) / Tıp (Ücretli) / SAY / 40 / 482,68803 / 27.761

Advertisement

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

70%
70%
Awesome

Azerbaycan Tıp Üniversitesi ya da eski adıyla Nəriman Nərimanov adına Tibb Universiteti, Azerbaycan'ın sağlık birimlerine doktor, eczacı, harp doktoru ve diş hekimi yetiştiren tek devlet üniversitesidir. 1930 yılında kurulmuştur.

  • Eğitim Kalitesi
    7

Leave A Reply