Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri Taban Puanları 2020

0

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 2020 eğitim yılı için 4 yıllık bölümlerinin, fakültelerin taban ve tavan puanları, kontenjanları listesi.

2020 Yılı Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Kontenjanları

2019 yılında yapılan YKS sınavı ile ortaya çıkmış olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, genel kontenjan bilgileri, yerleşen öğrenci sayısı gibi 2020 yılında yapılacak olan sınavda işinize yarayacak tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Ayrıca puan türlerini de aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

YÖK Atlas verileri ile oluşan Azerbaycan Tıp Üniversitesi 4 yıllık tüm taban puanları aşağıdaki gibi oluşmuş olup 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavına girecek olan tüm yeni ve eski öğrenci adaylarının aşağıda yer alan taban puanları tablosunu göz önüne alarak hem çalışmalarını başlatmaları hem de tercih listelerini oluşturmaları gerekmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte / Bölüm Adı / Puan Türü / Kontenjan / Yerleşen / Taban Puan / Tavan Puan

AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) / Tıp Fakültesi / Tıp Fakültesi (Ücretli) / SAY /. 40 / 40 / 449,45637 / 465,40914

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

70%
70%

Azerbaycan Tıp Üniversitesi ya da eski adıyla Nəriman Nərimanov adına Tibb Universiteti, Azerbaycan'ın sağlık birimlerine doktor, eczacı, harp doktoru ve diş hekimi yetiştiren tek devlet üniversitesidir. 1930 yılında kurulmuştur.

  • Eğitim Kalitesi
    7
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?