Bakü Devlet Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri Taban Puanları 2021

0
Advertisement

Bakü Devlet Üniversitesi 2021 eğitim yılı için 4 yıllık bölümlerinin, fakültelerin taban  puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları listesi.

2021 Yılı Bakü Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Kontenjanları

2020 yılında yapılan YKS sınavı ile ortaya çıkmış olan Bakü Devlet Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, genel kontenjan bilgileri, yerleşen öğrenci sayısı gibi 2021 yılında yapılacak olan sınavda işinize yarayacak tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Ayrıca puan türlerini de aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Taban Puanları

YÖK Atlas verileri ile oluşan Bakü Devlet Üniversitesi 4 yıllık tüm taban puanları aşağıdaki gibi oluşmuş olup 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavına girecek olan tüm yeni ve eski öğrenci adaylarının aşağıda yer alan taban puanları tablosunu göz önüne alarak hem çalışmalarını başlatmaları hem de tercih listelerini oluşturmaları gerekmektedir.

Üniversite Adı / Bölüm / Puan Türü / Kontenjan / Taban Puan / Başarı Sıralaması

  • Bakü Devlet Üniversitesi (Bakü) (Yabancı) / Psikoloji (Ücretli) / EA / 15 / Dolmadı
  • Bakü Devlet Üniversitesi (Bakü) (Yabancı) / Uluslararası İlişkiler (Ücretli) / EA / 5 / Dolmadı

Advertisement

Bakü Devlet Üniversitesi

60%
60%
Awesome

Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir.

  • Eğitim Kalitesi
    6

Leave A Reply