Balık Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

Balık burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Balık burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Balık Burcu İçin Beslenme

Demir vücudunuzun başlıca ihtiyacıdır. Demir eksikliği, anemi ve düşük tansiyona sebep olur. Diyetlerinizde zengin demir içeren karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, beyin, midye, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, elma, üzüm, limon, portakal, şeftali, hurma, kuru erik ve üzüm yer almalıdır. Maydanoz da bu listeye eklenebilir.

Balık burcu çok rahat kilo alabilen bir burçtur. Bunun en önemli sebebi ise çikolata ve şekerlere olan düşkünlüğüdür. Bu yüzden eğer dengeli bir kiloya sahip olmak isteniyorsa o zaman tatlılar da uygun ölçülerde yenmelidir.

Ama protein alımına ağırlık vermelidirler. Yoğurt, yumurta, beyaz et, peynir, süt bol bol tüketilebilir. Ayrıca fındık, ceviz ve bademde de bol bol protein vardır. Enerji ihtiyacınızı karşılamada en çok yararlanabileceğiniz doğal besin baldır. Bal enerji verdiği kadar diğer aldığınız gıdaların emilimine de yararlı olacaktır.

Bol su içmeniz kilonuzu korumak için iyi bir önlemdir. Ayrıca sevdiğiniz meyvelerden mutlaka sofranızda bulundurmalısınız. Bol meyve tüketmek hem cildinizi güzelleştirecek hem de sağlığınızı koruyacaktır. Fakat bu meyvelerin fazla şeker içermemesine dikkat etmelisiniz.

Balık Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Kahvaltı: 1 bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal ve 7-8 damla limon koyup aç karnına için. 1 dilim ekmek, 1 dilim peynir, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 3-4 kaşık yağsız yoğurt.

Öğlen: Izgara tavuk, yeşil salata.

Arada: 5-6 tane badem.

Akşam: Izgara balık, limonlu salata.

Arada: 1 tane meyve.

2. GÜN:

Kahvaltı: 1 kaşık bal karıştırılmış bir kase diyet yoğurt.

Arada: 1 tane meyve.

Öğlen: 1 yumurta ile yağsız omlet, bol salata.

Arada: 5-6 tane fındık.

Akşam: İstediğiniz bir çeşit haşlama yada ızgara yapılmış et, salata.

Arada: 1 kase çilek.


Yorum yapılmamış

  1. 15 yaşındayım boyum 1 68 ve 55 kiloyum bana kilolu olduğumu söylüyorlar kilo vermek istiyorum ama annem zayıf olduğumu söylüyor ve bana kızıyor birileri bana acil yardımcı olabilir mi

    • Bence oldukça ideal kilodasın. Kendini üzmemeli ve sağlıklı beslenmeye devam etmelisin. Bırak millet konuşsun, daha zayıf olursan bu sefer de çok zayıfladın derler inan bana. İnsanları memnun etmek mümkün değildir.

Leave A Reply