Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

0
Advertisement

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim ile ilgili yazılmış yazı / kompozisyon. Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim ne anlama gelir?

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

İnsanların birlikte uzun zaman geçirdikleri kişilerin özelliklerini aldıklarına dair birçok atasözümüz vardır. Bu sözlerin doğruluğunu ise çoğu zaman tecrübe etmişimdir.

İyi ve güzel fikirleri, alışkanlıkları, pozitif bakış açıları olan kimselerle vakit geçirmenin insan üzerinde olumlu etkileri olmaktadır. Geçirilen süre arttıkça da insan arkadaşına benzemeye başlar, hatta bazen mimiklerini, sık kullandığı sözcük kalıplarını kapar. Yıllarca evli kalan çiftlerin birbirlerine çok benzemeye başlamaları da bu şekilde açıklanmaktadır.

İşin bir de kötü arkadaşlık boyutu var. Aynı şekilde kötü alışkanlıklara ve fikirlere sahip kimselerle geçirilen uzun saatler de kişiyi olumsuz etkiler. Kötü arkadaşların insanı yoldan çıkarması, ailelerimizin bu konudaki hassasiyetini açıklar. Nasıl bir insan olmak istediğimize karar verdikten sonra, o özelliklere sahip kişilerle arkadaşlıklar kurmalıyız. Bu durum insanların bizim hakkımızda ne düşüneceğini etkileyecektir. Nitekim arkadaşlık yaptığımız kişiler sebebi ile çevremizin hakkımızda bir ön fikri olacaktır.

Zarar yada yarar görmek kurduğumuz arkadaşlıklara bağlıdır. Zamanımızın önemli kısmını paylaştığımız arkadaşlarımızın, bize yararlı, bizim benzemekte sakınca görmeyeceğimiz tipler olması dileğiyle.

Advertisement


Leave A Reply