Banka Kara Listedeyken Kredi Alınabilir mi? Böyle Bir Şey Mümkün mü?

0
Advertisement

Bankaların kara listesinde iken kredi alınabilir mi? Kara listedeyken kredi alabilmenin bir yolu var mıdır? Bu konuda nasıl davranmalıyım?

Bankaların kara listesine girmiş kişiler kredi alabilirler mi? genellikle kara listede olan kişilerin acil olarak paraya ihtiyaçları olur. Genel olarak dünyanın sanırım düzeni bu şekilde…

Kredi Başvurum Neden Onaylanmadı? Neden Kredi Alamıyorum?

Kaynak : pixabay.com

Bankalar meşhur Murphy kanunlarında da belirtildiği gibi kredi almak için o krediye ihtiyacınızın olmadığını ispat etmeniz gerekmektedir. Ancak şöyle bir durum var ki eğer ki son bir yıl içerisinde icralık olmuş, avukatlık olmuş iseniz ya da bir borcunuzu yapılandırmış ve o borcu ödüyorsanız eğer Türkiye’de hiç kimse size kredi vermez ve Türkiye’de kimse size kredi çıkartamaz. (Piyasada kredi çıkartım diye iş yapan kişiler olduğu için uyarımızdır)

Kara listeye girmiş bir kişinin öncelikle bankalara internet ya da SMS gibi kanallar aracılığı ile kesinlikle başvurmaması gerekir.

Yoksa sonuç bellidir : RED

En güzel findeks raporunuzu alarak kredi notunuzu öğrenmektir. Findeks raporu bankalardan çok cüzi bir ücret karşılığı alınabilmektedir. Ya da Findeksin web sitesi üzerinden de alabilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise (Findeks raporunda bu belirtilir) ya da çok kötü ise zaten yapabileceğiniz bir şey kalmıyor.

Amerikan Doları

Kaynak : pixabay.com

Bunun yerine sizin yerinize kredi çekebilecek birilerini aramak (anne – baba gibi) belki de daha mantıklı olabilir. Ancak eğer ki ipotek gösterebileceğiniz bir mülkünüz var ise ya da size kefil olacak birileri var ise (sağlam kefil) o takdirde kredi kullanmak istediğiniz bankaya başvurun ve bir Müşteri Temsilcisi ile görüşün. Büyük ve yaygın bankalardan ziyade biraz daha yüksek faiz ile kredi veren daha orta ya da küçük bankalara yönlenin. Hem müşteri temsilcileri size daha fazla vakit ayırabilir (Fazla kalabalık olmadığında gidin) hem de siz daha rahat konuşabilirsiniz.

Advertisement

Unutmayın ki kara listedeki bir kişinin kredi alabilmesi hemen hemen imkansız gibidir. Bu sebeple size %100 kredi çıkartacağını söyleyen kişi ya da kurumlara lütfen çok fazla itibar etmeyin ya da çok dikkatli davranın deriz.


Yorum yapılmamış

  1. Dear Liam
    l want to see you in my dreams every night ,and the fact that you
    only dream about seeing you,but l really want to see.l’m ashamed
    tp say,but l can not help them

  2. liam dear .. I’m your biggest fan If you know the meaning of a very, very seviyorum.26nın come to Turkey (k.maraşa), I beg of you, my love ..

  3. Seni seviyorum askim.birtanem senin gibi erkek olmaz bu dunyada cok yakisiklisin bebeyim.Su danielle peazer hic sana yakismiyor.ya boyle bir melek yuzlu bir erkek boyle igrenc kizla nasil cikar.sana asigim

  4. bu bilgiler eski bu arada ben Gürcistan dan yazıyorum ve LİAM seni coooooooooooooooookkkkk sseevviiyyoorruumm.Daniele sen tam bir indeksin

Leave A Reply