Bankacılık Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Bankacılık taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Bankacılık olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Bankacılık Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Bankacılık bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Bankacılık okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Bankacılık

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Bankacılık taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Bankacılık hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Marmara Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Bankacılık (Örgün) – EA – 62- 300,09227 – 291.374

Advertisement

Bankacılık Bölümü Taban Puanları

70%
70%
Awesome

Parasal konularda görev alacak olan, sürekli olarak hesaplamalardan sorumlu olan bir meslek grubu söz konusu olduğuna göre bankacılık bölümüne girecek olan kişilerin matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sabırlı, dikkatli ve yeniliklere açık bireyler olmaları gerekir.

  • İş Bulma Olanakları
    7,5
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply