Bardak İle İlgili Cümleler

0

Bardak ile ilgili cümleler. Bardak kelimesi içeren “Bardak” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Bardak İle İlgili Cümleler

 1. *** Bu tür kalabalık mekanların kantin bölümlerinde kullanılan bardaklar genellikle plastik, cam ya da karton malzemeden yapılıyor.
 2. *** Ancak bardakların sadece çay ve kahve tüketimi için değil su tüketimi için de sıklıkla kullanıldığı gözlerden kaçmıyor.
 3. *** Haliyle özellikle iş yerlerinde en çok ihtiyaç duyulan malzemeler sıralamasında bardaklar başı çekiyor.
 4. *** İş yerindeki personel sayısına bağlı olarak gün içerisinde onlarca bardağın kullanılması çoğu zaman ofislerde cam bardak kullanımına geçiş yapılmasını beraberinde getirebiliyor.
 5. *** Fakat cam bardak kullanımı hijyen konusuna yeterince önem verilmemesi durumunda hastalıklara davetiye çıkarabiliyor.
 6. *** Kullanılan bardakların mutlaka hijyenik bir şekilde temizlenmesi ve bunun düzenli olarak yapılması yeni bir iş gücü ihtiyacını doğurabiliyor.
 7. *** Aynı zamanda kırılma olasılığı yüksek olan cam bardaklar maliyeti bakımından da iş yerlerine ciddi bir külfet getirebiliyor.
 8. *** Bu nedenle kalabalık mekanların kantinlerinde cam bardak kullanımı çok ender durumlarda rastlanabilecek bir seçim oluyor.
 9. *** Plastik bardaklar su tüketimi için son derece ideal bir tercih olabiliyor.
 10. *** Maliyeti de oldukça düşük olan plastik bardakların dezavantajı ise sıcak içecekler ile birlikte tüketiminin çok konforlu olmaması denebilir.
 11. *** Bu durum iş yerlerinde bardak masrafının en az iki katına çıkması anlamına geliyor.
 12. *** Öncelikle karton bardakların plastik ya da cam bardaklara göre sıcak içeceklerle kullanıldığında daha rahat elle tutulabildiğini söyleyebiliriz.
 13. *** Tek bir bardak kullanımı yeterli olabiliyor.
 14. *** Hijyen noktasında da karton bardaklar beklentileri karşılamayı başarıyor.
 15. *** Maliyet noktasında ise yüzleri en çok güldüren rakamlar karton bardak fiyat etiketlerinde karşınıza çıkıyor.
 16. *** Yıl bazında düşünüldüğünde ciddi bir tasarruf imkanı sunan karton bardak kullanımına işyerleri çok daha sıcak bakabiliyor.

Advertisement

Leave A Reply