Başak Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0
Advertisement

Başak burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Başak burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Başak Burcu İçin Beslenme

Başak burcu besinlerinin seçiminde oldukça özenlidir. Fakat kendilerine fazla tolerans gösterdiklerinde kilo olayı sakıncalı hale gelebilir. Bu yüzden yağlı ve baharatlı yemekleri kendilerinden uzak tutmalıdırlar.

Çünkü bunlar hem mideyi hem bağırsakları yorarak sorunlara yol açar. Fazla kahve içmeleri de bağırsak düzenlerini etkiler. Nişastalı yiyecekler enerji için gereklidir fakat şeker problemi yaratabilir. Başak için çikolata hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmalıdır, çünkü kalpte problem yaratabilir.

Tuz, buğday, çavdar, yağsız sığır ve kuzu eti, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma, armut başağın ideal yiyecekleridir. Kavun, elma, armut cilt temizliğinde ve saç bakımında yardımcı olur. Elma ise kurtarıcısıdır. Beyaz et, taze peynir, bol meyve ve balığı her zaman tüketmelidir. Yoğurt da başağın dostudur.

Hem bağırsaklarım temizler hem de protein ve B vitamini emiliminde büyük rol oynar. Sindirim sistemi için besinlerine dikkat etmelidir. Fakat bunun yanı sıra ruh hali de önemlidir. Stresi yemek başındayken kendinizden uzak tutabilirseniz sakin yenen bir yemek çok daha rahat sindirilecektir.

Advertisement

Başak Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Kahvaltı: 1 bardak portakal suyu, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, 2 dilim diyet ekmek.

Arada: 1 bardak süt.

Öğlen: Sebze çorbası, peynirli yeşil salata.

Arada: 1 tane şeftali.

Advertisement

Akşam: Fırında tavuk, patates salatası, 1 tane meyve.

Arada: 1 bardak süt.

2. GÜN:

Kahvaltı: 1 porsiyon meyve salatası.

Arada: 4 diyet bisküvi, 1 bardak yoğurt.

Öğlen: 1 tabak yağsız makarna, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği.

Arada: 1 tane diyet meyveli yoğurt.

Akşam: 1 tabak sıcak sebze yemeği, bol salata.

Arada: 1 tane elma


Leave A Reply