Basketbol Topu Pasta Tarifi

0

Basketbolu seven bir yakınınız veya çocuğunuz varsa ona bu basketbol topu şeklindeki pastayı yaparak bir sürpriz yapabilirsiniz.

Basketbol Topu Pasta Tarifi

Advertisement

Basketbol Topu Pasta Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:

1 paket çikolatalı kek unu
1-1/2 bardak pasta kreması (1 paket hazır pasta kreması yeterli olacaktır)
Turuncu gıda boyası
4 adet siyah uzun yumuşak şeker (eğer siyeh yumuşak şeker bulamazsanız siyah çizgileri yapmak için bir miktar pasta kremasına siyah gıda boyası atabilir ve pasta torbası ile sıkarak bu çizgileri yapabilirsiniz. Aynı şekilde Dr. Oetker’ın pasta süslemesi (writing icingi) ile de deneyebilirsiniz.
1 adet et tokmağı

Et Tokmağı

Yapılışı:

Advertisement

Kakaolu kek ununu kutuda yazan talimatlara göre hazırlayın. İçine kutusunda yazdığı şekilde yumurta vb. eklenmesi gerekecektir. Yuvarlak ve unlanmış bir kek kalıbına dökün. Topun yuvarlak şeklinin belirgin olmasını istiyorsanız buna uygun bir borcam da kullanabilirsiniz.

175 dereceye ısıtılmış fırında batırılan bir kürdan temiz çıkana kadar pişirin. Tamamen soğuması için fırından alın.

Bir kasede pasta kremasını yine kutudaki talimatlara göre hazırlayın. İçine süt eklenmesi ve çırpılması gerekecektir. Ancak biz içine bir kaç damla istediğimi rengi alana kadar turuncu gıda boyası ekliyoruz.

Keki servis tabağına yerleştirin ve üzerine turuncu kremayı sürün. Basketbol topu görüntüsünü kazanması için et tokmağı ile pastanın üzerine yavaşça bastırın. Tüm pasta yüzeyi boyunca bu işlemi uygulayın. Siyah uzun yumuşak şekerler veya siyah krema ile son görüntüsünü (topun dikişleri) verin.


Leave A Reply