Bilgisayar Bilimleri Bölümü Taban Puanları 2020

0

Bilgisayar Bilimleri taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Bilgisayar Bilimleri olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Bilgisayar Bilimleri bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Bilgisayar Bilimleri okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Bilgisayar Bilimleri

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Bilgisayar Bilimleri taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Bilgisayar Bilimleri hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) / Fen Fakültesi / Bilgisayar Bilimleri /. SAY / 60 / 60 / 306,02528 / 419,25766

Bilgisayar Bilimleri

75%
75%

Bilgisayar Bilimleri temel olarak nelerin hesaplanabileceği ve bu hesaplamanın nasıl yapılabileceğini inceleyen bir bilim alanıdır. Bunun yanı sıra son yıllarda artık hayatımızın her yanını kuşatan bilgisayarların kullanımı konusunda ve programlama becerisi edinmede teorik bir temel oluşturmayı sağlamak amacındadır.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    7

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?