Bilgisayar-Enformatik Bölümü Taban Puanları 2020

0

Bilgisayar-Enformatik taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Bilgisayar-Enformatik olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Bilgisayar-Enformatik Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Bilgisayar-Enformatik bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Bilgisayar-Enformatik okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Bilgisayar Enformatik

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Bilgisayar-Enformatik taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Bilgisayar-Enformatik hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Bilgisayar-Enformatik (İngilizce) (Burslu) /. SAY / 3 / 3 / 244,83310 / 254,38346


65%
65%
Bilgisayar-Enformatik Bölümü

Bilgisayar Enformatik Bölümü, büyük ve hızlı bir gelişim içerisinde olan bilgisayar yazılım ve donanım dallarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli, yetenek sahibi, problem çözücü ve analitik düşünebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    6
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0
Bir Yorum Yazmak İster misiniz?