Bir Zamanların Parlak Yıldızlarının Şimdiki Halleri Nasıl? Ne Haldeler? 7

0
Advertisement

Bir zamanların parlak yıldızları neredeler serisinin 7. kısmı. Bir çoğumuzun çocukluk yıllarının fenomeni olan bir çok ünlü sanatçının günümüzdeki halleri.

Serinin 6. Kısmı İçin Buraya Tıklayınız

Oya-Bora – Oya 54 Bora 58 yaşında

Oya-Bora çifti 31 yıldır birbirlerine ve müziğe aşkları sönmeyen müzikle yaşayan bir ikili. 1993 yılında çıkardıkları “Seni Bana Yazmışlar” albümündeki şarkıların neredeyse tamamı hit oldu. Yaklaşık 30 yıl sonra bile sevenlerinin ezbere bildiği şarkılardan “Ara Beni” şarkısının koreografisini evde denemeyen genç yoktu, o gençler şimdi kendi çocuklarına aynı dansı öğretiyorlar. Goran Bregovic’in “Çingeneler Zamanı” müziğinin Türkçe cover’ını “Sevmek Zamanı”yla aynı albümde seslendiren ikili 1997’de yaptıkları albümde yeni bir tarz denediler ve gelen olumsuz yorumlar Oya Küçümen’in kendini geri plana çekmesine neden oldu. Şimdilerde dublaj için seslendirmeler yapan ya da mix albümlerde şarkılar seslendiren Oya’nın aksine Bora Ebeoğlu İncesaz adlı grubuyla konserler vermeye devam ediyor. İkili kendi deyimleriyle hep “müziğin mutfağında”.

Ozan Orhon – Yakışıklı popçu 48 oldu

Ozan Orhon 20 yaşındayken ilk albümünü yaptı. Modacı bir anne, tiyatrocu bir baba olunca oğullarının sanatçı olmaması imkânsız olurdu zaten. Albümün çıktığı sene 1992’ydi. Aynı yıl Tarkan’ın da ilk albümünün piyasaya çıktığını hatırlatalım ki nasıl bir dönem olduğunu hayal edin. Etkileyici sesine yakışıklılığı da eklenince bir anda genç kızların sevgilisi haline gelen Ozan Orhon, 1972 İstanbul doğumlu. İlk albümündeki “Oldu Mu Şimdi” ve “Saman Alevi” şarkılarıyla listelerde 1 numara olan Ozan Orhon takip eden yıllarda albümler yapmaya devam etti. En son 2016’da 1900 Orkestrası’yla bir albüm çıkaran sanatçı bugünlerde uzun at kuyruğu saçları ve fit görünümüyle İzmir’de sahne almaya devam ediyor.

Jülide Ateş – 49 yaşında demeye dilimiz varmıyor.

1971 Elazığ doğumlu Jülide Ateş “güzelliğin anlamını değiştirebildiysem ne mutlu” beyanıyla hepimizi çok etkilemiştir. 1990 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra eğitimine devam etti, sonra da azmetti ve 2018 yılına kadar sürecek olan 27 yıllık haber spikeri kariyerine başladı. Kendisinin hiçbir zaman en güzel kız olmadığını ama kendine en çok inanan kız olduğunu söyleyen güzel sunucu Boğaziçi Üniversitesi İngilizce bölümü mezunu. Çağdaş Türk kadının nasıl olması gerektiğinin adeta canlı bir örneği. 2000 yılında Türk Dil Kurumu’ndan “Onur Ödülüne” layık görüldü. Küçük kızların kendi ayakları üzerinde durmalarına örnek olabilmeyi dileyen bu asil kadını artık ekranlarda görememek bizleri üzse de, kendine ve kızına zaman ayırmak için bu kararı vermesine saygı duyuyoruz.

Aydan Şener – 56 yaşında mı gerçekten?

1963 Kilis doğumlu Aydan Şener’in 56 yaşında olduğuna inanmakta güçlük çekiyoruz. 1981 yılında Türkiye güzeli seçildikten sonra Kenan Kalav’la başrollerini paylaştığı 1986 yapımı Çalıkuşu dizisindeki naif ve zarif oyunculuğuyla bir anda büyük bir çıkış yakaladı. Esmer güzeli oyuncu o yıllardan beri dizi ve filmlerin aranılan oyuncusu olmaya devam ediyor. Yeni kuşak onu pek bilmese de bir dönem Aydan Şener’le yatar Aydan Şener’le kalkardı bu halk. Ne giydi, ne dedi, ne yaptı diye saatlerce konuşulurdu. Son halini görenler ise onun yaşına inanamıyor. Geçtiğimiz yıl konuk olarak katıldığı televizyon programlarında zarafetinden ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmediğini kanıtlayan güzel oyuncunun aynı zamanda Suzan Avcı’nın yeğeni olduğunu da belirtelim.

Tolga Gariboğlu – Çocukların yaşlanmayan abisi 54 yaşında

Hugo’nun Tolga Abisiyle büyüyen nesil şimdilerde neler yaptığını merak ediyor. 1966 Ankara doğumlu olan, TED ve ODTÜ gibi okullarda eğitim gören Tolga Gariboğlu’nun yarattığı Hugo yarışması, dünyada çocukların aktif olarak bir TV programıyla etkileşime girdiği ilk program olma özelliği taşıyor. Hugo adlı kahramanın çeşitli zorlukları aşması için telefonun belirli tuşlarına basan çocukların en büyük yardımcısı ise programın sunuculuğunu yapan sempatik Tolga Abi’ydi. Çocuklara olan sevgisi hala devam eden Tolga Gariboğlu’nun, Tolga Abi adıyla açtığı bir anaokulu ve çocuklara yönelik dergi yayınları ve TV yapımları var. Kibarlığı, cana yakınlığı ve genç görünümünden hiçbir şey kaybetmeyen Tolga Gariboğlu duyduğumuza göre artık New York’ta yaşıyor, evli ve bir oğlu var.

Advertisement

Cem Özer – İlk Talk Şovcu 61 yaşında

1991 yılında Laf Lafı Açıyor programıyla Türk televizyon tarihini ilk kez talk şov formatıyla tanıştıran Cem Özer yıllar boyunca her cuma akşamı halkı ekrana kitlerdi. Cem Yılmaz, Tarkan gibi ünlüleri ilk kez televizyona çıkaran odur mesela. Tam beş kez evlenen Cem Özer’in en ses getiren evlilikleriyse o yılların ünlü modacısı Esin Maraşlıoğlu ve daha sonra Nurgül Yeşilçay’la yaptığı evliliklerdi. İlk evliliğinden Cemre adında bir kızı ve Nurgül Yeşilçay’la Osman Nejat adında bir oğlu vardır. Birçok önemli filmde başarılı oyunculuklar sergileyen Cem Özer’in 3 tane de yayımlanmış kitabı var. Şimdilerdeyse eşi Pınar Dura’yla Bodrum’da beach işletmektedir. Mizahındaki zekayı, ciddiyetindeki dalga geçmeyi anlayamayanların çoğunlukta olduğu bu ülkeye fazla gelmiştir.

Suat Suna – Keman çalan çocuk 45 yaşında

Keman çalarken uzun kumral saçları gözlerinin önüne düşen Saint Benoit’lı bir şarkıcıya aşık olmasındı da ne yapsındı kızlar? 1993’de Show TV’deki Popshow yarışmasını kazanarak bir anda gündeme oturan bu yetenekli iyi aile çocuğu 1975 İstanbul doğumlu. Usta bir keman virtüözü olmanın yanı sıra söz ve müziği kendine ait olan 150’nin üzerinde şarkısı olan, Türkiye’nin mega starlarına aranjmanlar yapan gerçek bir müzisyen. Yıllar içinde çizgisini hiç bozmadan sadece iyi müzik yapan Suat Suna’nın “Hasret Fenerleri” şarkısının da Kayahan’ın bir başkasının bestesine söz yazdığı ilk şarkı olduğunu not düşelim. Suat Suna iki kızı ve eşiyle tatlı bir hayat sürüyor, müzik yapmaya ve sahne almaya devam ediyor diyelim, içinize su serpelim.

Yıldo – Aaa Neeee! 74 yaşında mı?

Profesyonel olarak Galatasaray dahil birçok önemli spor kulübünde futbol oynamış, yetmemiş yine profesyonel olarak birçok kulüpte voleybol oynamış olan Yıldo’nun gerçek adı Ahmet Yıldırım Benayyat’tır. 1945 Konya doğumludur. Hepimizin hayatına 90’larda televizyonda yarışma programı sunarak giren ve şovmenliğin hakkını veren Yıldo, eğlenceli kişiliği ve herkesin diline dolanan kendine has jargonuyla (bkz. Kafadan Koparmak) kısa sürede fenomene dönüştü. Rahat ve mizah dolu sohbetleri ve meşhur kahkahasıyla tanıdığımız Yıldo, TV tarihinde ilk gece şovmenliği yapan sunucudur aynı zamanda Samimiyeti ve doğallığıyla tanınan Yıldo’yu artık sadece TV programlarında konuk olarak görebiliyoruz. Son zamanlarda tasavvufla ilgilenen Yıldo keşke tekrar program yapsa diyoruz.

Deniz Arcak – 52’de bile aynı

Bir insan bu kadar mı tatlı olur dersiniz Deniz Arcak’ın izleyince. Sanki öyle kuvvetli bir sesi, öyle müthiş bir müzik geçmişi yokmuş gibi çok doğaldır her röportajında. 1993 yılından “Vurur” adlı parçasını dinlerseniz nasıl bir sesten bahsettiğimizi anlarsınız. Hızımızı alamayıp bir de “Zehir Ettin” parçasını mutlaka ama mutlaka duymalısınız diyoruz. 90’larda en acılı şarkılara 9-8’lik ritim ekleyerek üzüntüleri hafifleten aranjörlere de selam çakalım buradan. Deniz Arcak ayrıca tiyatro oyunlarında ve sinema filmlerinde rol alarak oyunculuk kabiliyetine de konuşturmuş bir sanatçı. Deniz Arcak o şahane sesine rağmen sadece 5 albüm ve 2 single yaparak hayranlarını üzmüş olsa da… Duyduğumuza göre yepyeni projelerle geri geliyormuş. Gelsin de alem görsün şarkıcı nasıl olurmuş!

Sibel Turnagöl – 52’sinde yakıyor

1986 Türkiye Mankenler Kraliçesi olarak başladığı kariyerine başrollerini Kadir İnanır, Yaşar Alptekin gibi dönemin sıcak isimleriyle paylaştığı sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde oynadı. Şarkıcılığa geçiş yapıp bir albüm çıkardıktan sonra 2000’li yıllarda televizyon programcılığına soyundu ve çok başarılı oldu. Uzun yıllar pazar gününü evde televizyon başında geçiren Türk halkı bu güzel kadının programını izledi. 90’larda ve 2000’lerde çok popüler olan. Hemen her delikanlının platonik aşkı olan Sibel Turnagöl bir dönem Kerem Alışık’la evliydi. Birlikte Sadri Alışık adı bir oğulları var. 2012’de yaptığı ikinci evliliğinden sonra ekranlardan uzaklaşan Sibel Turnagöl’ün hala ne kadar güzel olduğunu zaman zaman konuk olduğu programlardan hayranlıkla takip ediyoruz.

TV yıldızı Maymun: Çarli 27 yaşında

Şu anda bir dizide bir şempanzeye insan kıyafetleri giydirseler, bir de eline sigara tutuştursalar yer yerinden oynardı. Maalesef 1998’de yayına girdiğinde böyle bir bilinç yoktu. O yıllarda Çarli’nin bakımıyla gündüz sette akşam da evinde ilgilenen Ali İhsan Varol. Çarli için “oğlum gibiydi, hayatımda hala hiçbir insanla Çarli’yle kurduğum bağı kuramadım” diyor. Çarli 1993’de doğduğu anda annesinden alınıp eğlence sektörüne sokulmuş ve yolu bir şekilde Türkiye’ye varmış. Neyse ki onun resmi “sahibi” olan yapımcı vefalı çıkmış ve geç de olsa Çarli’nin kendi habitatında yaşamasının en doğrusu olduğuna karar vermiş. Çarli’miz 2002 yılından beri İngiltere’deki Monkey World rehabilitasyon parkında yaşıyor ve parka yeni gelen travmatik şempanzelere karşı çok şefkatli olmasıyla biliniyor.

Advertisement

Serinin 6. Kısmı İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply