Boğa Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0

Boğa burcunun özellikleri nelerdir? Boğa burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Boğa burcu hakkında her şey.

Boğa

Kaynak: pixabay.com

BOĞA
20 Nisan-20 Mayıs

 • Yönetici Yıldızı: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
 • Grubu: Toprak, Negatif
 • Burcun Cinsiyeti: Dişi
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Uğurlu Sayısı: 6, 7 ve 28
 • Uğurlu Taşı: Zümrüt
 • Uğurlu Renkleri: Pembe, Açık Mavi, Krem
 • Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı Gül, Pembe Karanfil, Şebboy
 • Uğurlu Kokuları: Müge, Elma Çiçeği
 • En Belirgin Özelliği: Dayanıklılık
 • En Büyük İdeali: Ün
 • En Büyük Hatası: İnat
 • En Büyük Arzusu: Büyük Servet
 • Etkilendikleri: Hayatları yemek, cinsellik ve para üzerine kurulduğundan iyi bir restoran, gece kulübünden daha etkili olur

Genel Olarak Boğa Burcu

Boğa burcu toprak elementi olduğu için pratik ve tutucudur. Sabit nitelik taşıdığı için de dikkatli davranır. Burcun yönetici gezegeni Venüs ise uyumluluk verir. Burcun simgesi boğa gibi boğa kadını ve erkeği de sağlıklı, güçlü ve dayanıklıdır. Boğa insanı, sabırlı, işini bilen ve kararlı bir tiptir.

Kararlılığı zaman zaman inat ve yeniliklere karşı direnmeye dönüşebilir. Zodyak’ın en inatçı ve sabırlı burcudur. Bir şeye karar verdiği zaman onu kararından döndürmek imkansızdır. Boğa insanı sakindir ve kolay kolay sinirlenmez ama sinirlendiği zaman öfkesi korkunç olur. Ortalık yatışana kadar ondan uzak durmak akıllıca olacaktır.

Boğa insanının güvene ihtiyacı vardır. Evlilik, yuva ve meslek konularında güven içinde olmak ister. Bunu elde edebilmek için maddeye düşkünlük gösterir. Para konusunda uyanık, mantıklı ve yaratıcıdır. Servetini yavaş ve emin adımlarla elde eder. Karşısına çıkan engellerin üstesinden gelerek rekabetten her zaman sağ çıkar. Toprak elementi olduğu için genellikle parasını emlak ve toprağa yatırmayı uygun bulur. Bazı burçlar tanınmak, saygınlığını artırmak için işlerinde başarılı olmak isterler, boğa bu gibi şeyleri fazla umursamaz, o, sadece para kazanmak ister.

Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışandır. Toprak burcu olduğu için pratik yanı kuvvetlidir ve ayakları yere basar.

Boğanın en büyük problemi harekete geçmekle alakalıdır. Başlangıç yaparken hissettiği blokaj duygusu zaman zaman rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Fakat başladığı her işi, en zor şartlara bile metanet ve sabırla dayanarak bitirebilen tek burçtur. Amacına kilitlendiği zaman gözü başka hiçbir şey görmez.

Boğa kendini, sorumluluğuna olan insanları ve geleceğini güvence altına aldıktan sonra para harcamaya başlayabilir. Güzelliklere düşkün olduğu için iyi kıyafetler, emniyetli bir araba, lüks ve güzel döşenmiş bir ev boğa için en önemli harcama unsurlarıdır.

Boğa burcu

Kaynak: pixabay.com

Yiyeceğe ve lükse olan tutkusu, pahalı restaurantlarda iyi yemekler için bütçe ayırmasına da nedendir. Konforuna ve güzelliğine düşkün olan boğa, güzellik ve bakım merkezlerinde de para harcamaktan çekinmez.

Genellikle eli sıkı olarak tanınmasına rağmen, aslında sevdikleri için para harcamak boğanın tatmin araçlarından birisidir. Ayrıca kendi kaynaklarını yüzde yüz paylaşmaktan hoşlanmasa bile, etrafındaki insanların addi kaynak yaratmalarında düşünsel ve fiziksel boyutta yardım etmekten kaçınmaz.

Boğa Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Boğa-Koç: Olumlu bir beraberlik. Fakat koçun boğanın üstüne fazla gitmemesi, kızdırmaması gerekir.
 • Boğa-Boğa: Fiziksel olarak birbirlerini çekici bulurlar. Birinin diğerini idare etmesi gerekir.
 • Boğa-İkizler: Uç noktalarda olan iki insanın beraberliği.
 • Boğa-Yengeç: Karşılıklı tatminin olacağı bir beraberlik. Boğa, yengecin duygularını tatmin etmeli.
 • Boğa-Aslan: Boğa kıskançlık yapmazsa mutlu bir ilişki yaşarlar.
 • Boğa-Başak: Başak eleştirel yönünü bir kenara atarsa, uyumlu bir beraberlik.
 • Boğa-Terazi: Olumlu bir beraberlik.
 • Boğa-Akrep: Boğa akrebe güven verirse güzel bir beraberlik. Her iki taraf kendi eksiklerini tamamlar.
 • Boğa-Yay: Tartışmaların olacağı bir beraberlik.
 • Boğa-Oğlak: Destekleyici bir beraberlik.
 • Boğa-Kova: Sorunlu bir ilişki. Farklı bakış açıları vardır.
 • Boğa-Balık: Mutlu ve uyumlu bir beraberlik.

Boğa Burcu İçin Cinsellik

Aşka ve e–tizme doğuştan yatkın olan boğalar her şeyde olduğu gibi cinsellikte de temkinli davranmayı severler. Partnerinden ihtiyacı olan güveni aldıktan sonra kendinden beklenilmeyecek kadar ihtiraslı ve ateşli olurlar. Cinsellikte radikal değişikliklerden yana değildir fakat çok tutucu da davranmaz.

Değişikliler için partnerine güvenmesi birincil koşuldur. Duygularını ve isteklerini belli etmekten çekinen bir yapıdadır. Ancak kendi kuralları çerçevesinde aşk oyunları da yapmaktan çekinmez. İstediği insanı elde etmek için elinden geleni yapan boğalar, yatakta da partnerini mutlu etmek için her şeyi yapar.

Boğa Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Boğa-Koç: İki farklı kişilik. Boğa acele etmeyi sevmez ve koçun cinsel kaynaklı sabırsız tavırlarına sırt çevirir. Ayrıca boğa cinsel yaşamda yaratıcı değildir. Eğer koç heyecanını ona da aşılayabilirse, o zaman ayak uydurmak için hayli çaba gösterecektir. Aşk ilişkileri gelişmelere açıktır; ancak, evlilikte boğa, koçun her fırsatta yapacağı kaçamaklara göz yummayı öğrenmelidir.

Boğa-Boğa: Sekste her zaman uyumlu değildirler. Kadın daha duygusal bir aşkı arzularken, erkek daha bedensel istekler peşindedir. Bu erkek, aslında erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi tercih eder ve gözü dışarıdadır. Boğa kadınıysa, aldatılmak ve ihmal edilmekten nefret eder. İlişkileri zevk verici olabilir ama evlilik biraz karışık.

Boğa-ikizler: Çift kişilikli, değişken ve çok yönlü ikizler, sabit ve inatçı boğa ile taban tabana zıttır. İkizlerin sanatçı ve yaratıcı yapısı, boğanın ilgisini çeker. Boğanın sükuneti de ikizleri etkileyebilir. Gene de ikizler, boğanın ağırkanlı hareketlerine ve önceden programlanmış rahat tekniklerine sinirlenir. Ne güçlü bir ilişki ne de sağlam bir evlilik mümkün.

Boğa-Yengeç: Boğa için yengeç romantik ve tatmin edici bir partnerdir. Yengecin hareketliliği boğanın durgunluğunu bozmaz.Bu amaçlı durgunluk, yengecin seks konusundaki geciktirme eğilimine sağlam bir dayanak oluşturur. Her ikisi de tutkulu ve heyecanlı bir yaşam sürme arzusundadırlar. Eğer fiziksel yaşamlarında uyumu yakalayabilirlerse, tatmin edici bir ilişkileri ve mutluluk dolu bir evlilikleri olur.

Boğa-Aslan: Boğa, aslanın büyüklük kompleksiyle birlikte yaşamayı öğrenmelidir. Aslan, sevgilisinin hayatının merkezi olmayı bir hak meselesi olarak görür. Ama aynı zamanda neşeli ve vericidir. Boğa ise tembelliğe ve bencilliğe eğilimlidir. Cinsel alanda bazı şikayetler olacaktır. Sevişme zamanını ve süresini aslan belirlemelidir. Müşkülpesent aslan ilişkide sorun çıkarabilir. Uzun vadede iyi bir birleşme olmaz.

Boğa-Başak: Bedensel zevklere daha düşkün olan boğa, başağın katı kurallar koyma eğiliminden rahatsız olabilir. Sevişme konusunda başak sade bir yol izleyecek ve eşi memnunsa çılgınlıklara kalkışmayacaktır.

Boğanın sadeliğe itirazı yoktur fakat aman vermeyen cinsel istekleri başağı yorabilir. Bunun dışında, aralarında pek sorun çıkmaz. İyi bir ilişki, cinsel uyum sağlandığı takdirde de yürüyebilecek bir evlilik gibi görünüyor.

Boğa-Terazi: Terazi, aralarındaki cinsel yaşama duygusal bir ılımlılık ve her türlü fiziksel sorunu çözümleyebilecek bir yoğunluk katacaktır. Gene terazi ilişkiyi hareketlendirmek ve tatminkar kılmak için büyük çaba harcayacaktır. Boğa da bu çabaya katıldığında, ortaya doyumlu bir cinsel yaşam çıkacaktır. Yatak o-dasında önderliği boğa alabilir. Sempatik bir ilişkisi ve kalıcı bir beraberlik yaşama ihtimalleri yüksektir.

Boğa-Akrep: Ortak noktaları cinsel iştahlarıdır. Her ikisi de dış dünyayla pek ilgili değildirler. Boğa kızdığında inatçı olabilir. Akrep kızdığındaysa, Zodyak’taki bütün burçların çekinmesi gereken biri olur. Ateşli bir aşk ilişkisi muhtemeldir. Evlilik ise derin bir hoşgörüyle mümkün olur.

Boğa-Yay: Buradaki tehlike boğanın bağımsız yayı dizginlemek isteyecek olmasıdır. Bu, boş bir çaba olur. Seks meraklısı boğa, yayın cinsel gücü sayesinde tatmine ulaşabilir. Ama yayın mümkün olan her yerde aşk yapmaya zorlamasından da rahatsız olacaktır. Beraber eğlenceli vakit geçireceklerdir. Ancak tasasız yay iyi bir eşten çok, iyi bir aşıktır.

boğa burcu

Kaynak: pixabay.com

Boğa-Oğlak: Eşit derecede cinsel arzu duyarlar. Sınırsız ve alışılmadık tarzda seks istemezler. Boğa, oğlağın beklentileri konusunda ketumluğundan hoşlanmayabilir. Oğlak da boğanın her istediğini elde etme çabasından hoşlanmayabilir. Bu iki burç arasında pek “romantik bir aşk” görülmez ama cinsel bir aşk ve u-zun vadeli bir yatak arkadaşlığı mümkündür.

Boğa-Kova: Düşünceyle daha ilgili olan kova, aşkın fiziksel yönüne boğa kadar düşkün değildir. Kova kafaca birleşmeyi tercih eder. Bu tür bir aşk ise boğanın tutkularını gidermeye yetmez. Bunun yanı sıra kova, boğanın beklentilerini fazla bulabilir. Gene de kova, e–tik teknikler keşfetmekten hoşlandığı için boğanın ilgisini çekebilir. Rastgele bir ilişki umut vaad etmeyen bir evlilik.

Boğa-Balık: Balık cinsel konuda uçarı ve ne yapacağı önceden bilinmeyen bir yapıdadır. Boğa, bunu başa çıkılması zor bir durum olarak görebilir. Fantezilerini dışa vurmasına yardım ederek, dikkatli ve yerinde cesaretlendirmelerde bulunarak balığın alıcılığını artırmak mümkündür. Cinsel yaşamlarındaki başarı boğaya bağlıdır. Ateşli bir aşk ilişkisi ve doyumlu bir evlilik yaşama ihtimalleri yüksektir.

Boğa Burcunun Hediyesi

Rahatına, evine, maddeye düşkün ama doğallığa önem veren boğalara sağlam, dayanıklı ev eşyaları, hediye çeki, güzel akşam yemeği daveti çok uygundur.

Dokunma duygulan çok gelişmiş olduğundan ipek, kadife, yün gibi kumaşlardan yapılmış giysileri de çok beğenirler ve renk olarak yeşil, mavi, toprak renklerini tercih ederler. Her çeşit saksı ve balkon bitkileri, bir kutu çikolata, egzotik bir parfüm, çeşitli biblo ve heykellerden de hoşlanırlar.

Huzuru, sakinliği, toprağın dinginliğini ve üreticiliğini taşıyan ve bunu korumayı hedefleyen boğa insanı etrafını dokunarak hisseder. Dünyanın uğultusundan müzik dinleyerek veya müzik üreterek uzaklaşır. Bu esprili insanlar için yemek yemek en büyük hobidir.

Boğa Burcu İçin Tatil

Boğa burcu lükse ve güzelliklere düşkündür. Yeşillikler içinde dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyü, otel tam ona göredir. Abant Gölü, Yedigöller, yazın Kartalkaya, Uludağ, İsveç, İsviçre, Aspen gibi yerlerde çok mutlu olacaktır. Seyahatinizde yoğun günlük programlar yapmamalısınız. Boğa insanı tatilde gevşemek ister. Kitapçıları, müzeleri, sanat galerilerini ve mağazaları dolaşarak rahatlar.

Boğa Burcunun Taşı

Süs taşı agattır. Bilinçli olmayı temsil eder. Estetik ve güzellik taşıdır. Agat çok çeşitli renklerde bulunur ve her rengi başka bir isimle adlandırılır. Agat en çok Türkiye’nin batısında bulunur. Boğa burcunun uğur taşları; zümrüt, pembe mercan, rodokrozit, rodonit, rubelit ve dumanlı kuvarstır.


Leave A Reply