Boğa Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Boğa burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Boğa burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

BOĞA İLE KOÇ

Yan yana burçlar birbirlerine karşı iyimser duygular altında olsalar bile, kişilik özellikleri birbirinden farklı olduğu için anlaşmakta zorlanır. Ateş ve toprak elementi birbirleriyle uyumlu değildir. Toprak, ateşi söndürür. Ama zaman zaman toprağın kendini yenilemesi için ateşle temizliğe ihtiyacı vardır. Koç burcu enerjik ve hareketlidir. Boğa burcu ise daha sakin ve temkinli hareket etmeyi sever. Boğa burcu daha hareketlenmeli koç burcu ise Boğa’dan temkinli olmayı öğrenmelidir. Koç burcu sosyal, Boğa burcu daha ailesine düşkündür. İlişkilerindeki temel problem Boğa’nın kıskançlığı ve Koç’un ilişkiye Boğa kadar vakit ayırmak istemeyişi olabilir. Güven arayışı yüksek olan Boğa burcu, kafasına göre hareket etmeyi seven Koç burcunda aradığı güveni bulmakta zorlanabilir. Eğer her iki taraf kişilik özelliklerinden feragat ederlerse, o zaman bir ortaklık kurulabilir.

BOĞA İLE BOĞA

Her iki tarafta tutkularıyla hareket eder. Güvenlik ve istiktarara önem verirler. Hayata bakış açılan ve amaçları aynı olabilir. Bu ilk başlarda tam da aradıkları güvenin bu olduğunu onlara hissettirse de, kişilik özelliklerinin benzemesi bu ilişkinin sıkıcı bir ilişkiye dönüşmesine neden olabilir. Bu beraberlik sadece fiziksel çekicilik noktasında bağdaşabilir. Kıskançlık ve inatçılık meyilleri yüksek olacağından mantıksal sorunlar çıkacaktır. Her iki taraf aynı noktada inat ederse sorun gereğinden fazla büyüyebilir. İkisinden biri ortada bir sorun veya anlaşmazlık olduğunda yatıştırıcı davranmazsa, ikisinin arasında oluşacak ciddi kavgalar ilişkinin tadını kaçıracaktır. Böyle bir durum yaşadıklarında kendilerinin ne hissettiğinin, karşıdaki insan için de geçerli olduğunu düşünmeleri, onların çıkış noktası olabilir. Aralarında derin bir sevgi varsa ve biri diğerini idare edebiliyorsa bu ilişki yürüyebilir.

Advertisement

BOĞA İLE İKİZLER

Her zaman devinim halinde olan ikizler kişiliği, sorumlu Boğa mizacına çok hareketli ve sabırsız gelebilir. Duygusallıkta da her iki burç uçlardadır, ikizler düşünmeyi, öğrenmeyi, paylaşmayı ve çeşitlendirmeyi sever. Tüm zihinsel uğraşlar onu cezbeden Boğa ise statükocudur ve çok fazla dış dünyaya çevreye düşkün değildir. Bir Boğa’nın az ve öz arkadaşı vardır. İkizler burcu ise, neredeyse iletişim halinde olduğu herkesi arkadaşı ilan edebilir. Boğanın yaşam görüşü dünyanın maddi yönleriyle ilgilidir. O soyut düşüncelerden çok görebildiği ve hissedebildiği her şeyin peşindedir. Bu yüzden zaman zaman İkizler’in en olmayacak, soyut bir düşünceye niye bu kadar heyecanlandığını anlamaz. Boğa burcu kıskançtır, sevdiğine de sahip olmak ister. Çok yönlü ve değişken olan ikizler burcu insanıyla bir ilişki ona güvensiz gelebilir. Yine de tüm bunlara rağmen Merkür ve Venüs ikilisi çok da uyumsuz değillerdir. Her iki tarafta biraz fedakarlıkta bulunursa, ilişki ilerleyebilir. Boğa’nın güçlü seks yönetimi, ikizler’in değişkenliğini ve uysallığını aşabilirse, her şey onlar için daha güzel olur.

BOĞA İLE YENGEÇ

Toprak grubunda olan Boğa ile, su grubundan Yengeç genelde iyi anlaşır. Su, toprağı besler. Yengeç burcunun duygusallığı, empatik ve şefkatli yapısı, daha somut ve dünyevi işler peşinde koşan Boğa’yı yumuşatabilir ve besleyebilir. Boğa burcu Yengeç’ten karşı tarafın istek ve beklentilerini önemsemeyi ve daha duygusal olmayı öğrenirken, sulu Yengeç burcu da, Boğa’dan olaylara daha mantıklı ve kararlı yönden bakmayı öğrenmelidir. Yengeç sıcak ve güzel bir yuvadan ve yoğun duygulardan hoşlanır. Boğa’nın istediği şey tam da budur; sıcak bir ev ve onu kurmanın sorumluluğu… Buradaki tek problem, duygusallığı bazen gereksiz yönlendirme olarak kullanan Yengeç’in, Boğa’nın inadına denk gelmesi olabilir. Hele ki Boğa, Yengeç’in timsah gözyaşlarını anlarsa, onu zorlamak için elinden geleni yapabilir. Burada Boğa’nın da unutmaması gereken şey, Yengeç daima duygusal tatmin peşindedir. Bir kez duygusal olarak mutsuz oldu mu, kendine sığınacak bir yer arar.

BOĞA İLE ASLAN

Her iki tarafta sabit olan Boğa ve Aslan ikilisi, birbirlerinden ilk bakışta etkilemeler ve iyi bir ilişki kurmak isteseler de genelde çatışırlar. Aslında Venüs ve Güneş iyi bir beraberlik kurabilir. Özellikle birbirlerinin eksiklerini ve tamamlanması gereken noktaları gördükleri ve anladıkları zaman çok daha iyi şekilde ilerleyebilirler. Her iki burç da sağlam adımlar atmayı sever, sekse düşkündür. Fiziksel etkileşime, görüntüye ve kaliteye önem verirler. Bu ilişkideki problem, Boğa’nın sabitliği ve çok hareket etmek istemeyişi olabilir. Aslan burcu organizasyonları ve dış çevreyi sever, kendisini göstereceği ortamlar arar. Eğer Boğa burcu kıskançlığını frenler ve Aslan’a gösteri yapması için olanak tanırsa, dış ortamlarda zaman zaman bulunmasına göz yumarsa bu ikiliden mutlu bir evlilik çıkabilir. Yine de bu ikili kavga ettiğinde orada bulunmamak en iyisidir. Bir tarafın kükrediğine, diğer tarafın inatla burnundan soluduğuna şahit olabilirsiniz. Bir de Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu cömert ve hesapsız hareket etmeyi sever ama Boğa, Aslan’a göre daha hesapçı ve kuralcıdır.

Advertisement

BOĞA İLE BAŞAK

Bu toprak ilişkisi genelde uyumludur. Toprak gruplarının en büyük ihtiyaçları, kendilerini güvene alabilecekleri bir alan oluşturmaktır. Her iki taraf da birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren bu güvenlik, rahatlık ve sadelik temasıyla birbirine yaklaşır. Başak burcunun sadeliği, duru güzelliği veya yakışıklılığı Boğa’nın hemen ilgisini çeker. Burada yönetici olan Boğa’dır ve bu toprak ilişkisinde yine ilk adım Boğa’dan gelecektir. Tek problemse, şartlan ve koşulları net ve değişmez seven Boğa’nın, Başak burcuna gereksiz müdahaleleri olabilir. Boğa burcu müdahale ettikçe, inatçılık yaptıkça, karşı tarafın bitmek bilmez eleştirileri meydana çıkar. Oysa Boğa burcu eleştiriye hiç gelemez ve kendisini devamlı azarlayacak olan insana bir müddet sonra hem sevgisini hem saygısını kaybeder. Bu dikkat edilmesi gereken bir noktadır, her iki taraf birbirlerine karşı anlayışlı, nazik olduğu müddetçe bu ilişki sağlam bir ilişki olabilir.

BOĞA İLE TERAZİ

Her iki burç da Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Terazi Venüs’ün daha fikirsel ve görsel yönüyken, Boğa daha elle tutulur ve maddeci tarafını simgeler. Bu yüzden soyut ve somut konular aralarında her zaman sorun olacaktır. Toprak elementinin içinde hava yoktur. Bu yüzden her şekilde sabitlik ve somutluk peşinde koşan Boğa burcu, Terazi’nin fikirlerini, sosyalliğini ve herkesi memnun etme isteğini anlamakta zorlanacaktır. Bu ikili birbirlerinden etkilenir. Beraber gezerler, alışveriş yaparlar, keyif çatarlar hatta tembelliğin ve miskinleşmenin dibine vururlar ama hala biri diğerini tam olarak anlamakta zorlanacaktır. Hareketli olan hava yani Terazi, toprak Boğa’yı kaldırmaya, hareketlendirmeye ve değiştirmeye çalıştıkça ortalık toz bulutuna dönüşür, göz gözü görmez. Yine de her iki tarafın ortak amaçlan varsa ve haritalarındaki gezegenler bazı şeyleri destekliyorsa Venüs-Venüs beraberliğinden çok da kötü bir evlilik çıkmayabilir.

BOĞA İLE AKREP

Bu iki burç birbirlerine zıttır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar da ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Her iki burç da sekse düşkündür ve tanıştıkları ilk anda o çekimi birbirlerinde hissederler. Boğa burcu aşkta ve cinsellikte daha dünyevi ve beş duyusuna hitap eden bir birliktelikten hoşlanır. Temas etmek, dokunmak ve tensel zevkin farkına varmak onun için önemlidir. Akrepse, aşkta ve cinsellikte derine gitmek, ruhsal olarak bütünleşmek ve partneriyle bunu hissetmek isteyecektir. Akrep burcu, ilk başta harika bir cinsellikle Boğa burcuna istediğini verir ama bir süre sonra Boğa’nın kendisine göre yüzeysel olduğunu fark edip, kendini geri çekebilir. Bu da Boğa’nın kıskançlık yapmasına neden olacaktır. Her iki burç da oldukça yoğun duygulara sahiptir ve kıskançtır. Buradaki sır, Boğa, Akrep’in güvenini her zaman yüksek tutmak zorundadır. En ufak bir hatada akrebin zehirli iğnesi için hazır olmalıdır.

BOĞA İLE YAY

Bu ikilinin beraberlikleri en zor ilişkilerdendir. Mülkiyetçi ve sahip olmayı seven Boğa ile, özgürlüğüne ve yeniliklere bir o kadar düşkün olan Yay burcu birbirini anlamakta zorlanır. Yay’ın sıcak, kıpır kıpır ve bilgili tavrı ilk başta Boğa’nın hemen ilgisini çekecektir. Boğa’nın oturaklı ama bir kadar kendinden emin tavrı da ilk bakışta Yay’ın keşfetmesi gereken özelliklerindendir. Yine de bu ilişki ilk baştan güvensiz bir ilişkidir. Boğa burcu için güven çok önemlidir ve Yay burcunun bazı rahat hareketlerini gördükten sonra ya bu ilişkiye ilk baştan cevap vermez ya da bir müddet sonra uğraşamayacağını anlar ve vazgeçer. Boğalar kıskançtır ve sevdikleri insan bir tek onlara ait olsun isterler, bu durumsa bir Yay’ın asla anlayamayacağı bir durumdur. Her ikisinin tek ortak noktası doğadır. Boğa burcu doğada vakit geçirmekten mutlu olur, maceraperest Yay içinse doğa eğlence ve keşif için kaçılacak tek yerdir. Yine de Boğa’nın ağır yapısı nedeniyle bu girişimde bir müddet sonra yerini uzaklığa bırakabilir.

BOĞA İLE OĞLAK

Her iki toprak grubu da güvenliğe ve istikrara önem verir. Oğlak burcu işkoliktir ve duygusal konularda kendini açmakta zorlanır. Bu da ilişkiye başlarken veya ilişki içerisinde biraz daha uzak ve soğuk durmasına neden olur. Boğa ise Oğlak’ın bu muhafazakar ve utangaç tavırlarını farklı ve güzel bulabilir. Her iki tarafın da sabrı bilmesi sayesinde birbirlerini hiçbir konuda aceleye getirmeyecekler ve her seferinde ilişkilerinden emin olarak ilerleyeceklerdir. Oğlak disiplinli ve kararlıdır. Bu yönden de Boğa’nın harekete geçmesi gereken zamanlara ve durumlara müdahale etmesi ve onu hareketlendirmesi mümkündür. Buradaki tek problem Boğa burcu sevgiyi hissetmek ve davranışlarla görmek ister. Oğlak ise duygusal konularda hep bir adım geri duracaktır. Yine de Boğa’nın davranışları ve girişimleriyle Venüs’ün sıcaklığı Satürn’ün donukluğunu ve soğukluğunu yumuşatabilir. Birbirleriyle aynı istek ve amaçlara sahiplerse o zaman bu birliktelik onlara uzun vadede güzel şeyler sunacaktır.

BOĞA İLE KOVA

Advertisement

Toprak ve hava grupları genellikle anlaşmakta zorlanır. Toprağın içinde hava zerrecikleri yoktur. Bu iki grup genelde birbirini anlamakta zorluk çeker. Bir de her iki burç da sabit özellikler taşıdığından, bu beraberlikten genellikle sorunlar çıkar. Ne yapacağı belli olmayan, özgürlüğüne düşkün Kova, uysal giden ve anlaşmaya her zaman meyilli Boğa mizacı için uygun olmayabilir. Kova burcu değişik ve farklı olanı sever, ister ve farklı olan hemen ilgisini çeker. Daha ilk zamanlarda, yelkenleri suya indiren ve oldukça sıradan davranan Boğa’yı çekici bulması imkansızdır. Boğa’nın tutucu ve ısrarcı görüşleri, dinamik ve açık görüşlü Kova’nın sinirlerini gerip, onu ateşleyebilir. Boğa’nın inadı, Kova’nın fikirlerinden vazgeçmemesi en temel düğüm noktasıdır. Her ikisi de rahatı ve konforu sevdiklerinden, bunu nasıl elde edecekleri aralarında tartışmalara neden olacaktır. Başka bir uyuşmazlık noktası da, sırları paylaşmakta Kova’nın gönülsüz davranışı olabilir. Bu ilişkinin oluşması için tarafların kişilik özelliklerinden taviz vermesi gerekir.

BOĞA İLE BALIK

Boğa ve Balık burçları birbiriyle çok iyi anlaşır. Bu ikiliden genellikle mutlu beraberlikler çıkar. Duygusal Balık sempatik Boğa’dan büyük rahatlık duyar. Balık yöneticisi Neptün, Boğa’yı yöneten Venüs ile birbirini anlayan, sevgi ve güzelliğin birbirini bulduğu bir noktadır. Balıklar hayalperest, sıcak, romantik ve duyarlıdır. Bunlar tam da Boğa’nın evlilikte ve bir ilişkide aradıkları özelliklerdir. Bu ikiliden uygun bir evlilik ortaklığı çıkar. Balık’ın romantikliği, evi ve yuvası için devamlı uğraşan ve didinen Boğa’nın kaçış noktasıdır. Bu ilişkide yöneten taraf Boğa olacaktır. Buradaki tek sorun Balık’ın hayatla baş etme noktası olabilir. Hayata bakış açısı sağlam olan Boğa, Balık’ın bazı yaklaşımlarını tuhaf bulabilir. Ayaklan yere sağlam basan Boğa burcu, Balık burcunun hayalperest ve umarsız bazı davranışlarını düzeltmek ve kontrol etmek isteyebilir. Balık buna zaman zaman izin verdiği müddetçe bu ilişkileri için bir sorun olmayacaktır.


Leave A Reply