Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Boşnak Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Boşnak Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Boşnak Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Boşnak Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Boşnak Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Boşnak Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Trakya Üniversitesi (Edirne) (Devlet) – Boşnak Dili ve Edebiyatı (Örgün) – DİL – 21 – Dolmadı –

Advertisement

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü

45%
45%
Awesome

Boşnak Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Bosna-Hersek’in dili, edebiyatı, tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi sahibi olan, edinmiş olduğu bu birikim ile içinde bulunduğu toplumun kültürel ögelerini harmanlayabilen, Bosna-Hersek’i ve Boşnakların yaşadığı Eski Yugoslavya’nın diğer bölgelerini tanıyan ve bu bölgeler hakkında akademik anlamda çalışmalar yürütebilecek, Boşnakçaya hakim filologlar ve genç akademisyenler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    5

Leave A Reply