Boston Hakkında Bilgi ve Boston Resimleri

0

Amerika Birleşik Devletlerinde Massachusetts eyaletinin başkentidir. Bir üniversite ve bilim merkezi olma özelliğini yıllardır koruyan Boston şehrinin resimleri.

Amerika Boston Resimleri

Advertisement

Boston Nerededir?

Boston eski ve büyük bir liman önemli bir ticaret, endüstri ve kültür merkezidir.Washington’un ve New York’un kuzey doğusunda, Massachusetts Körfezi’nde, Charles nehrinin denize döküldüğü yerdedir.

Boston aynı zamanda bir kitapçılık, müzik, sanat ve bilimsel araştırma merkezidir. 1636’da Cambridge’de kurulmuş olan Harvard Üniversitesi Amerikan üniversitelerinin en eski ve en önemlilerindendir. Massachusetts Institute of Technology (MIT) adındaki teknik üniversite de hem Amerika’nın hem de dünyanın en önemli teknik üniversitelerinden birisidir.

Boston İngiltere’ye karşı muhalefetin isyan hareketlerinin ve bağımsızlık mücadelesinin merkezi olmuş köleleri azat etme hareketleri buradan idare edilmiştir. Amerika’nın ilk sürekli günlük gazetesi 1704’te Boston’da çıkmıştır. 1822’den itibaren büyüyerek endüstri bakımından gelişmeye başlamıştır.

Çok kültürlü bir şehirde ırkçılıktan uzak yaşamak istiyorsanız Boston Amerika için ideal bir kent olacaktır.

Advertisement

Amerika Boston Resimleri

Boston Şehir Görünümü - Boston Gökdelenleri

Amerika Boston Resimleri

Boston Şehrinin Uzaktan Görünümü

Boston Günbatımı

Advertisement

Boston Şehrinde Bir Cadde

Amerika Boston Gökdelen Bölgesi

Amerika Boston Resimleri


Leave A Reply