Bu Tarz Benim Neden Bitti?

0
Advertisement

Show TV’de çok sevilen ve fenomen olan yarışma programı Bu Tarz Benim yarışması neden bitti ve bitiş sebebi tam olarak nedir?

Bu Tarz Benim Neden Bitti?

Bir süredir TV8 ile Show Tv arasında büyük bir kavganın yaşanmasına sebep olan Bu Tarz Benim yarışması Show TV ekranlarına veda ediyor.

Show TV hiç beklenmedik bir şekilde fenomen yarışma programı Bu Tarz benim’in yayından kaldırılması kararı aldı. Bu Cumartesi günü yapılacak olan son eleme ile ekranlara veda edecek olan yarışmanın kaldırılma sebebi ise reytigler olarak gösterildi.

Bu Tarz Benim yarışması ilk olarak aslında Show TV’de yayınlanmıştı. Ancak bir sezon sonrasında yarışma TV8’e transfer olunca işte kavga o zaman başladı. Mahkemelik olan iki kanal mahkeme sonucuna göre isim hakkı Show TV’de kalırken format hakkı ise TV8’de kaldı. Tabii bu da Show TV’ye yaramadı. Çünkü format değiştirmek zorunda kalan Show TV yarışmaya erkekleri de dahil edince reytingler düştü. Reytinglerde ilk 50’ye zor giren yarışma programı AB grubunda ise ilk 50’ye dahi giremedi.

Yarışma jürisinin de reytingleri yükseltme konusunda hiç bir katkısı olmayınca Show TV reyting çöplüğüne doğru yarışma programını gönderme kararı aldı.

Advertisement

Leave A Reply