Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2020

0
Advertisement

Bulgar Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Bulgar Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Bulgar Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Bulgar Dili ve Edebiyatı

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Bulgar Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Bulgar Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ / Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi / Bulgar Dili ve Edebiyatı (Bulgarca) /. DİL / 20 / 21 / 237,71686 / 404,12589

Advertisement

Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü

50%
50%

Bulgar dilini öğretmek, Bulgar edebiyatını, kültürünü ve tarihini tanıtmak amacıyla kurulmuş olan dört yıllık lisans programında Bulgarca, ses ve sözcük bilgisi, sözcük ve cümle yapısı ile üslup çerçevesinde öğretilmekte, Bulgarca-Türkçe/Türkçe-Bulgarca çeviri alanında pratik ve kuramsal bilgi verilmekte, Bulgar edebiyatı, edebiyat teorisi, Bulgaristan tarihi genel hatlarıyla tanıtılmaktadır.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    5

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?