Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

0

Burun estetiği kimlere yapılır ve daha da belkide kimlere yaptırılır? Burun estetiği ile ilgili genel bilgilerin yer aldığı sayfamız.

Burun Estetiği

 Burnunuz yüzünüze oranla daha genişse, daha önce yaptırılmış olan burun ameliyatından sonra iz kaldıysa , burnunuzun şeklinden veya yapısından hoşnut değilseniz, burnunuzda çarpıklık varsa,  burun oldukça geniş bir yapıya sahipse, burnun ucu düşmesi sorunu varsa,  burun çok büyükse burun estetiği en iyi çözüm olacaktır. Ülkemizde birçok estetik ameliyatı yapılmaktadır. Bunların en başına bakıldığı zaman, burun estetiği ameliyatını görmekteyiz. Ülkemizde en sık yapılan ameliyatların en başındadır. Birçok hasta burundaki şekil bozukluğu yada burnunu daha güzel bir hale getirebilmek için estetik ameliyatına yönelmektedir. Fakat çoğu hasta burnundaki tıkanıklık gidermek ve daha rahat nefes alabilmek için doktorlara başvuruyor. Asıl amaç hem estetik yönden güzel hem de rahat ve kesintisiz nefes alabilen sağlıklı bir burun elde etmektir. Bu sayede insanlar gelecekte hayal ettiği güzel bir buruna sahip olabilirler.

 Ameliyat yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçı; burnun yüzümüz ile orantılı olması, burnun şekli, büyüklüğü ve genel görünümü üzerinde çeşitli değişiklikler yapılabilir. Bu ameliyatların sonucunda burun küçülebilmekte veya büyüyebilmektedir. Bir diğer hususta, burun sırtındaki kemik düzeltilebilir yada burun ucunun kalkıklığı düzeltilebilmektedir. Fakat bu hususlar her zaman gerçekleşmeyebilir. Kişinin kıkırdak yapısı ve cildin kalınlığı bu hususta yapılacak olan burun ameliyatında önemli rol oynamaktadır.

Bu ameliyatla yapılabilecek değişiklikler sınırlıdır. Kimse unutmamalıdır ki, ameliyattan önce burnumuz çok güzel olmadığı gibi ameliyattan sonrada hayal ettiğimiz milimetrik ölçümlere sahip olamayabiliriz. Ameliyattan sonra büyük beklentilere girmemek ve gerçekçi olmak gerekmektedir. Burun estetiğiyle yeni bir görünüme sahip olup daha da güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz; ama daha fazlasını beklemek yanlış bir düşüncedir. Yüzünüz tamamen değişmeyecektir ve bu tür bir güzellik peşindeyseniz yüz gençleştirme gibi farklı estetiklerde yaptırmanız gerekebilir.

 Burun estetiği operasyonunu yaptıracağınız sağlık kuruluşu da oldukça önem arz eden konular arasındadır ve saç ekimi, meme estetiği veya sizi büyük oranda değiştirebilecek diğer estetik operasyonlarından oldukları için, sağlık merkezinin ve doktorun yeterli seviyede olması gerekir.


Leave A Reply