Büyüklere Saygı İle İlgili Kompozisyon

3

Büyüklere saygı ile ilgili olarak yazılmış konu olarak büyüklere saygı konusunu işleyen yazımız / kompozisyon.

YaşlılarBizim toplumumuzda büyüklere saygı oldukçaönemli bir konudur ve hemen hemen ülkemizin her bölgesindeki farklı kültürlerin ortak özelliklerinden birisi de büyüklere saygıdır.

Advertisement

Büyüklerimiz dediğimiz kişiler hayatın vermiş olduğu büyük yükler ve dertler ile verdikleri savaş sonrası yaşlanmış ve yorgun düşmüş ancak tecrübeleri ile bizlere ışık verecek kişilerdir. Onlar bizler için bir çok fedakarlığa yıllar önce katlanmış kişilerdir. Yaşlılarımızın katlandığı fedakarlıkları emin olun tamamen bilemeyiz. Bir çoğunu anlatmazlar onlar için normaldir çünkü yapmaları gereken hayatın normal rutin akışında ki bir şeymiş gibi fedakarlıklarını yapmışlardır.

Unutmayın ki elbet bir gün bizlerde yaşlanacağız. Kendi çocuklarımı zolacak ve kendi çocuklarımızda bizlerin büyüklere davrandığı gibi davranacaklardır. Çünkü öyle göreceklerdir. Bi gün gelipde yaşlanmadan yaşlılarımızın durumunu anlamalı onlara saygı duymalı ve onlar için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Toplum içerisinde sadece mirası ile ilgilenen yaşlısı hasta iken onunla ilgilenmeyip sadece miras paylaşımı için ortaya çıkan kişiliksiz bir çok insan görebilmekteyiz. Bu tarz kişiler ile de mücadele edilmelirid. Yaşlının hayatı boyunca yapmış olduğu kazanımlara saygı duyulmalı ve bu kazanımlar kem gözlerden şer odaklı tiplerden korunmalıdır.

Advertisement


3 yorum

Leave A Reply