Cadılar Bayramı Filmleri, Cadılar Bayramı İçin Film Önerileri, Top 10

0

Cadılar Bayramı yaklaşıyor. Cadılar Bayramını evde film izleyerek geçirip o havaya girmek isteyenler için film önerilerimiz.

Cadılar Bayramı Filmleri
Cadılar Bayramı bildiğiniz üzere aslında Türk kültürü ile ilgisi alakası olmayan bir gün. Ancak popüler kültürün dayanılmaz çekiciliği sayesinde Cadılar Bayramı da artı Türkiye’de biliniyor ve çok eğlenceli olan Cadılar Bayramı kostüm v.b. partileri de verilen yerler var.

Yurt dışı zaten tam bir bayram havasında. Amerikan filmlerinden öğrendiğimiz trick or treat diye kapıları çalan kostüm giymiş çocuklar. Evlerini süsleyen yetişkinler v.s. tam bir bayram…

Peki Cadılar Bayramı gecesinde Türkiye’de yaşadığımızı düşünürsek eğer film izlemek isterseniz ve Cadılar Bayramına özgü hangi filmler var derseniz eğer işte size güzel bir sıralama.

Tabii listede sırlanmamış bir çok korku filmi elbet olacaktır. Bizlerin Cadılar Bayramı Gecesi için önerdiğimiz filmlere bir çok ekleme de yapabilirsiniz…

addams ailesi

ADDAMS AİLESİ

1991 yılı yapımı olan Addams Ailesi adından da anlaışacağı üzere Addams Ailesinin garip hikayesini ve maceralrını anlatan bir film. Başrollerde Christina Ricci bulunmakta.

beter böcek

BETER BÖCEK

Bir çok kişinin çocukluğunun efsane filmi ve çizgi filmidir. Uçuk kaçık bir tip olan Beter Böcek’in maceralarının anlatıldığı film 1988 yapımı ve film fantastik – Komedi dalındadır. Fazla gerilmeyi sevmeyenler için önerilir.

büyücüler kulubu

BÜYÜCÜLER KULÜBÜ

1996 yapımı bu fantastik filmde Kara Büyü yapabilen genç kızların hikayesi anlatılmaktadır. Tavsiye edilir.

carrie

CARRIE

Bir Stephen King klasiği olan Carrie filminin kitabını ya da filmini izlemeyen varsa yazık. Sanırız Cadılar Bayramı gecesi Carrie için oldukça uygun bir gece

çığlık

ÇIĞLIK

Wes Craven’in 1996 yapımı efsane filmi Çığlık hem gençlik hem gerilim filmi sevenlerin mutlaka izlemesi hatta izleyenlerin ara ara izlemesi gereken bir baş yapıt. Hiç izlememiş olan kişileri ise şimdiden kıskanıyor ve bu gece için 1 numaralı öneri olarak sunuyoruz.

fakülte

FAKÜLTE

Teenage Korku filmlerini sevenler için oldukça iyi bir film. Film tahmin edebileceğiniz gibi bir okulda okuyan ergenler arasında geçiyor ve oldukça da başarılı.

michael myers

HALLOWEEN

Michael Myers ile ilk tanıştığımız film. Türkçeye orjinal adı ile çevrildiği gibi Cadılar Bayramı ya da Yabancı olarak da geçmiştir. 1978 yapımıdır ve büyük korku ustası John Carpenter’ın ünlü olduğu filmdir. Hiç izlemeyenler serinin bu ilk filmini bugün ya da başka bir gün mutlaka izleyin.

HALLOWEENTOWN

HALLOWEENTOWN

1998 yapımı olan bu filmi ailece dahi izleyebilirsiniz. Korku ve fantastik öğelerini hafif bir şekilde taşıyan ancak gecenin ruhuna uygun bir filmdir.

noel gecesi kabusu

NOEL GECESİ KABUSU

Jack Skellington’ın maceralarının anlatıldığı fantastik animasyon filmi. Özellikle animasyon filmlerini sevenler için Cadılar Bayramında izlenebilecek en iyi seçimdir desek yalan olmaz.

şüphe

ŞÜPHE (DISTURBIA)

Steven Spielberg’in prensi olan Shia LaBeouf’un başrıollerde olduğu Şüphe özellikle Amerikan tarzı korku filmlerini sevenler için önerimizid.r Alıp sizi buralardan Amerika’da çok güzel bir mahallede geçen bir maceraya doğru götürü…


Leave A Reply