Cadılar Bayramı İçin Korkunç Kokteyller, Dip Soslar, Perili Mezar Tarifleri

0

Cadılar Bayramı için değişik görüntülere sahip ilginç, korkunç kokteyller, beyinde sunulan dip soslar, korkunç perili mezar tarifi, cadılar bayramı tarifleri.

Cadılar Bayramı İçin Korkunç Kokteyller

Cadılar Bayramı Kokteyli - Karanlık ve Ürkütücü
Karanlık ve Ürkütücü

Hilton Chicago’dan Karanlık ve fırtınalı kokteylinin Cadılar Bayramı versiyonu. Rom ile zencefilli biranın, ağzı siyaha boyanmış tuzla kaplı bardakta servis edilmesi. Daha etkili olması için örümcek şeklinde bir şekeri de servise ekleyebilirsiniz.


Böceksuyu Kokteyli
Böceksuyu

Cadılar Bayramı sadece çocuklar için değildir. Yetişkinler kendi partilerini yapabilirler. Kosta Rikadan, Marriott San Jose tarafından sunulan Beetlejuice (Böceksuyu), votka, Mavi Curacao, kırmızı ve yeşil yenilebilir mürekkeplerin karışımıdır ve sakız solucanlar ile servis edilir.


Seni Görüyorum (Eye See You) Kokteyli
Seni Görüyorum (Eye See You)

Atlanta’daki Mediterranea restoranında yapılan bu kokteylde votka, böğürtlen ve narenciye şurubu bulunuyor ve kırmızı şeker ile çevrelenmiş bardakta sunuluyor. Ahududu, yaban mersini, kirazla ve marşmalovla kendi gözünüzü yaratabilirsiniz.


Kurtadam Kokteyli
Kurtadamın Kokteyli

Lexington, Kentucky Ona Bar’daki barmenlerin hazırladığı bir kurtadam içeceği. Tekila, limon, şurup, zencefil birası ve kurutulmuş biberin korkunç karışımı.

Cadılar Bayramı İçin Beyinde Sunulan Dip Soslar

Cadılar Bayramı her ne kadar ülkemizde kutlanmasa da korkunç figürlerin yemek masasında yer alması çok farklı bir hava veriyor. İster cadılar bayramında ister arkadaş toplantılarınızda artık cipsleriniz için hazırladığınız dip sosları bu korkunç beyin şekillerinde servis edebilirsiniz. Bunun için gereken ana malzememiz karnabahar. Beyin görüntüsünü karnabaharla vererek, sosu ortasında hazırladığınız bölmeye yerleştirebilirsiniz.

Karnabahardaki tüm yaprakları çıkarın ve başın dış kısmında sağlam ve içi boş bir alan bırakarak kökleri çıkarın. Parçalanmaya başlayınca, kürdanla tutturun.

Karnabaharı oyuk kısmı yukarıya bakacak şekilde küçük bir kabın içine yerleştirin. Avokado dipini veya salsa sosunu yada keyfinize göre acılı ezmeyi beynin içindeki boşluğa doldurun. Damar ve arter yapmak için ketçap kullanabilirsiniz. Böylece daha korkunç görünecekler…

Perili Mezar Tarifi (Cadılar Bayramı Tarifleri)

Perili Mezar Tarifi (Cadılar Bayramı Tarifleri)

Kullanılacak Malzemeler:
  • 1 / 2 fincan taze ıspanak
  • 250-300 gram patates püresi
  • Sebzeler (brokoli ve kereviz)
  • tuzlu kraker
  • Katı yumurta
  • Kraker
  • Siyah Zeytin
  • Yenilebilir işaretleyici
Yapılışı:

Ispanağı haşlayıp blenderdan geçirin ve hazırladığınız patates püresinin içine ekleyin.

Haşlanmış yumurta hayaletler yapmak için kullanılacak. Siyah zeytinlerden göz ve ağız yapabilmek için yumurtanın üzerine yarıklar açın ve bu yarıklara gözlerle ağzı yerleştirin. Dikdörtgen bir borcamın içine yerleştirdiğiniz ıspanaklı patates püresinin üstüne mezar taşı koymak için küçük bisküvileri kullanabilirsiniz. Çevresini ise tuzlu kraker ile çevirin. Hayalet yumurtalar, yeşillikle ağaç görüntüsü için brokoli ve kerevizleri kullanabilirsiniz.


Leave A Reply