Çanta Pasta Tarifi

0
Advertisement

Kız çocuklarının bayılacağı çok şık ve sevimli bir pasta. Çanta Şeklinde pastanın adım adım anlatılışı, tarifi.

Çanta Pasta Tarifi

Çanta Pasta Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:

1 adet pastaban (kendi pişirdiğiniz pandispanya yada hiç olmadı kek ile yaparsanız çok daha lezzetli olacaktır. Sade bir kek veya pandispanya kullanabilirsiniz. Üstelik pastaban çok ince kalabilir. Pandispanya ile çok daha dengeli bir çanta yapabilirsiniz. )
1 adet sade yada vanilyalı pasta kreması (marketlerde hazır satılan pasta kremalarını hazırlayabilirsiniz. Kendi tarifiniz de eğer krem şantiden daha yoğun kıvamlı ve kullanması kolaysa onu da hazırlayabilirsiniz. Biz tarifte Dr. Oetker vanilyalı pasta kreması kullandık)
sarı ve pembe gıda boyası (pembe gıda boyanız yoksa 1 damla kırmızı gıda boyası ile de aynı işlemi görebilirsiniz.)
Süslemek için şekerlemeler, marşmelovlar, sapı için uzun şeker

Tarifi:

Öncelikle pasta kreması kutunun üzerinde anlatıldığı şekilde hazırlanır. Kremadan küçük bir miktar ayrılarak pembe gıda boyası ile renklendirilir. Ger kalan krema sarı gıda boyası ile renklendirilir.

Çanta Pasta Tarifi

Çanta Pasta Tarifi

Advertisement

Pastaban kullanıyorsanız zaten kekiniz ortadan ikiye bölünmüş olacaktır. Kendi kekinizse ortadan ikiye kesin. Bu kesme işlemleri sırasında kırıntı dökülmemesini ve düzgün çalışabilmeyi istiyorsanız keki yarım saat kadar buzdolabında bekletin. Bölünen kekten resimde görüldüğü gibi bir parça kesin. Her iki taraftan eşit miktarda kesebilmek için kestiğiniz parçayı kek yarımının üstüne koyarak kılavuz olarak kullanın.

Çanta Pasta Tarifi

Sarı pasta kreması ile büyük parçanın iç tarafını ve kesilen alt tarafını sıvayın. Altına sürdüğünüz pasta kreması yapıştırıcı görevi görecektir. Pasta tabağınızın üstüne kremalı keki diklemesine yerleştirin.

Çanta Pasta Tarifi

Kekin diğer yarısının alt tarafına pasta kreması sürdükten sonra iki keki birleştirin.

Çanta Pasta Tarifi

Advertisement

Aynı işlemi küçük kek parçası için de uygulayacağız. Küçük kek parçalarını cüzdan yapacağız o yüzden küçük parçaların daha şekilli olmaları için kenarlarından üçgen şeklinde fazlalıklar keserek daha küçük bir şekil elde ediyoruz. Bu küçük parçaların da alt ve içini pasta kreması ile kaplayıp diklemesine çantanın önüne yerleştiriyoruz.

Çanta Pasta Tarifi

Keklerin üstünü pasta kreması ile kaplıyoruz. Ancak bunun için önce ince bir katman krema sürüp kaplıyor sonra da yarım saat 45 dakika kadar buzdolabında bekletiyoruz. Böylece üstüne süreceğimiz son katmanı daha düzgün sürebilir ve şekillendirebiliriz.

Çanta Pasta Tarifi

Çanta Pasta Tarifi

Çanta Pasta Tarifi

Dolapta beklettikten sonra pastanızı çıkarın ve geri kalan krema ile üzerini kaplayın. Bunu yaparken spatula kullanın. Her taraf pürüzsüz şekilde kaplandıktan sonra pembe kremayı bir poşete yada krema torbasına koyarak pastanın üzerini süsleyin.

Çanta Pasta Tarifi

Çubuk şeklinde şeker ile çantaya bir sap takın. Şeker fazla yumuşaksa ve şekil alması zor oluyorsa bir müddet buzdolabında bekletmek işe yarayacaktır. Yumuşak şekerler, bon bon şekerleri ile pastayı süsleyin. Marşmelovları yağlanmış bir makasla keserek şekillendirebilirsiniz.

Çanta Pasta Tarifi

Advertisement

Çanta Pasta

87%
87%
Muhteşem

Çok değişik, çok özellikli ve kızların bayılacağı bir pasta tarifi. Çanta şeklinde pastanın adım adım yapılışı, resimli anlatımı. Tadına da bayılacaksınız.

  • Lezzet
    10
  • Yapım Kolaylığı
    7
  • Ekonomiklik
    9

Leave A Reply