Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Çerkez Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Çerkez Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Çerkez Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Çerkez Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Düzce Üniversitesi (Düzce) (Devlet) – Çerkez Dili ve Kültürü (Örgün) – SÖZ – 31 – 211,53865 – 794.523
  • Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) – Çerkez Dili ve Kültürü (Örgün) – SÖZ – 31 – 195,13072 – 820.737

Advertisement

Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü

45%
45%
Awesome

Mezunlar Çerkez Filoloğu/dilbilimcisi unvanını alır. Bu bölümün mezunları, başta filoloji çalışmaları yapan kurumlar, kütüphaneler, arşivler olmak üzere görsel ve yazılı basında ve enformasyonla ilgili çeşitli kuruluşlarda istihdam edilebilir veya kariyer yapabilirler. Ayrıca ülkemiz ile ilgili ülkenin ticari, ekonomik ve bilimsel ilişkilerinde rol oynayan resmi ve özel nitelikli vakıf, dernek ve kurumlarda görev alabilirler.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    5

Leave A Reply