Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2020

0

Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Çerkez Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Çerkez Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Çerkez Dili ve Edebiyatı

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Çerkez Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Çerkez Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ / Fen-Edebiyat Fakültesi / Çerkez Dili ve Edebiyatı /. SÖZ / 30 / 31 / 250,80076 / 290,51072

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) / Edebiyat Fakültesi / Çerkez Dili ve Edebiyatı /. SÖZ / 30 / 31 / 258,37900 / 395,32805

Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü

45%
45%

Mezunlar Çerkez Filoloğu/dilbilimcisi unvanını alır. Bu bölümün mezunları, başta filoloji çalışmaları yapan kurumlar, kütüphaneler, arşivler olmak üzere görsel ve yazılı basında ve enformasyonla ilgili çeşitli kuruluşlarda istihdam edilebilir veya kariyer yapabilirler. Ayrıca ülkemiz ile ilgili ülkenin ticari, ekonomik ve bilimsel ilişkilerinde rol oynayan resmi ve özel nitelikli vakıf, dernek ve kurumlarda görev alabilirler.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    5

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?